Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Ігор Марчук   УПА   Петро Гудзуватий   Очеретенко   сотник   книга   презентація   анонс

Презентація книги Ігора Марчука "Сотник УПА Петро Гудзуватий" у Львові

jurko | 24.01.2012 23:56

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
4

Голосов "против"
0

26 січня o 17.00 у Музеї етнографії, за адресою Львів, просп. Свободи, 15 відбудеться презентація книги Ігора Марчука "Сотник УПА Петро Гудзуватий".

Презентація книги Ігора Марчука ''Сотник УПА Петро Гудзуватий'' у Львові
26 січня o 17.00 у Музеї етнографії, за адресою Львів, просп. Свободи, 15 відбудеться презентація книги Ігора Марчука "Сотник УПА Петро Гудзуватий".

Книга про командира УПА Петра Ґудзоватого- "Очеретенка" та його бойових побратимів є ще одним пам'ятником українським повстанцям, які жертовною боротьбою закладали підвалини майбутньої незалежної держави.

Сотник "Очеретенко", пройшовши ґрунтовний вишкіл у Дружинах українських націоналістів під керівництвом Романа Шухевича, активно долучився на початку 1943 року до процесу творення Української Повстанської Армії, як військовий фахівець-інструктор створював та вишколював перші сотні та чоти повстанців на Поліссі. Далі за наказом Головної команди УПА йому було доручено діяти на найбільш відповідальному і небезпечному відтинку – очолювати рейдові підрозділи групи УПА "Тютюнник", які опановували Житомирщину та Київщину. Протягом 1943 року він двічі особисто брав участь у рейдах: перший раз – у складі сотні повстанців, а другий раз восени 1943 року на чолі двох куренів "Кватиренка" і "Негуса".У документах та спогадах сучасників Петро Ґудзоватий виринає під псевдонімами "Вояк", "Очеретенко", "Василь", "Василь Вечера", "Очерет" і "Радич". Повстанці, які особисто його знали, вважали вмілим та відважним командиром, який особистим прикладом надихав вояків на боротьбу з ворогом. На своєму посту він залишався до останнього подиху і не збирався здаватися на ласку ворога.

Під час цієї важкої і виснажливої боротьби він знайшов своє єдине кохання – зв'язкову ОУН з Житомирщини Ганну Дзьобас. Та не судилося молодому подружжю зазнати сімейного щастя. У протистоянні з червоним окупантом спочатку гине на Полі слави Петро, а згодом і його дружина Ганна. Так вони підкреслили своїм життям, що у боротьбі за незалежність Батьківщини українці єдині, вони не діляться на східняків і західняків, галичан, волинян та наддніпрянців. Вони є представниками славної когорти борців за Українську Самостійну Соборну Державу.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua