Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Сумський обком КПУ Володимир Даниленко   Путивль квартири

Де квартири і хто "кришує" корупційну квартирну схему?

donn | 17.06.2011 15:00

-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
2

Чимало з нас пам'ятає ще радянський лозунг "Кожній радянській сім'ї – окрему квартиру". Тоді за ці слова відповідали ділом, а не лише обіцянками.

Де квартири і хто ''кришує'' корупційну квартирну схему?
Сьогодні для "красного словца", для замилювання очей виборців політичні партії ладні пообіцяти не лише квартири для сімей, а й безкоштовний відпочинок на Марсі. Задля голосів вони смачно годують нас джинсою, піаром, одиничними локальними добрими справами, своє обличчя зафарбовують іміджевою рекламою, з біг-бордів усміхаються доброзичливі "хитрі лиси" і щоразу з'являються нові лозунги.

Ніхто з них не забуває згадати у своїй передвиборчій кампанії питання забезпечення доступним соціальним житлом, вимальовуючи перед малозабезпеченими райдужні перспективи. І люди клюють, наче голодна риба, що сама ж вішається на гачок. Бо ми ще не вміємо пропускати повз вуші "політичну" лапшу, бо звикли, що при Радянському Союзі нас ніхто не обманював, що слова і справи – це не дві паралельні, які ніколи не перетинаються. А сьогоднішнім капіталістам дійсно паралельно, бо вони зуміли розвинути свій бізнес, законно залізти до нашої кишені і без особливої економії сімейного бюджету придбати собі елітне житло.

Підприємливі українці, які таки зрозуміли, що на державу в "умовах покращеного життя" взагалі не можна надіятися, житлову проблему почали вирішувати самі, подавшись заробляти гроші у Європу. А що ж робити людям, які не можуть "продавати свій труд", бо рідна держава зробила інвалідом і далі продовжує знущання мізерною допомогою, безкоштовною пігулкою "Цитрамону" та державними програмами, які діють або під тиском чисельних акцій постраждалих чи просто не фінансуються, або фінансуються не в той карман. До такої категорії відносяться й інваліди-чорнобильці, які пожертвували своїм здоров'ям задля інших, а тепер їх згадують один раз в рік – 26 квітня, дякують і знову забувають про них і про обіцянки виділити житло.

Один епізод із загальнодержавної квартирної корупційної схеми

Скільки ще чекати? Обіцяного п'ять років ждуть... Це про ситуацію, що склалася у Путивлі. Там уже кілька років інваліди-чорнобильці не можуть отримати хоча б відповіді на питання: "Де квартири і хто гальмує процес передачі помешкань законним власникам: фірма-будівельник чи правоохоронні органи, які "кришують" це будівництво і "бездіяльно розслідують" цю справу?".

Жителі Путивля говорять, що їм вже набридло оббивати пороги численних інстанцій, топтати дорогі килими різних установ, розтрачувати останні краплини свого здоров'я, борючись із корупційною квартирною схемою. Тому за допомогою вони звернулися до народного депутата, першого секретаря Сумського обкому КПУ Володимира Даниленка, який уже кілька років разом з ними намагається розібратися, хто привласнив майже 13 млн. грн. державних коштів, виділених на зведення будинку і куди ж поділися ключі від 65-ти квартир інвалідів-чорнобильців.

Починаючи із 2009 року Володимир Андрійович працював у цьому напрямку, надсилаючи депутатські звернення та запити до правоохоронних органів з вимогою вирішити цепитання, але позитивних зрушень не має і по сьогоднішній день.

Згідно інформації Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофиу 2007 році державою було перераховано кошти в розмірі 12928797,27 грн. на розрахунковий рахунок ТОВ "Північспецбудмонтаж" з метою отримання житла для забезпечення інвалідів-чорнобильців.У свою чергу це підприємство повинно було передати квартири Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.Останнім елементом у цьому ланцюжку передач є інваліди-чорнобильці – власники утопічних квартир. Саме на цьому етапі ланцюжок безслідно обірвався...

Тут починається ланцюжок розслідувань. Володимир Андрійович говорить, що останнім етапом розгляду цієї ситуації було засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.На ньому обговорювалося питання про невиконання ТОВ "Північспецбудмонтаж" рішення Господарського суду м. Києва щодо передачі 65 квартир загальною площею 3887, 19 кв.м в м. Путивль Сумської області МіністерствуУкраїни знадзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.У результаті були направлені листи до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо вжиття відповідних заходів та надання повної інформації з цьогопитання.

Прокуратурою було повідомлено, що рішенням господарського суду м. Києва ТОВ "Північспецбудмонтаж" зобов'язано виконати умови договору і передати квартири Міністерству України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Проте, віз і нині там. І хоча це підприємство двічі оштрафували за невиконання умов договору, до кримінальної відповідальності керівних осіб ТОВ "Північспецбудмонтаж" не притягнено за відсутністю у їхніх діяннях складу злочину.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 03.08.2010 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Північспецбудмонтаж", якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, зупинено виконання боржником грошових зобов'язань, заборонено вчиняти дії щодо відчуження майна тощо. Прокуратуроюм. Києва у січні цього рокунаправлено лист до суду про вступ у розгляд вказаної справи.

Також прокуратурам Сумської області та м. Києва було доручено провести перевірку, зокрема, з приводу правомірності укладання договору між товариством та Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, невжиття заходів до реєстрації в органі БТІ права власності на квартири, хід якої Генеральною прокуратурою України взято на контроль.

На моє депутатське звернення, – говорить Володимир Даниленко, -зазначені вищепрокуратури повідомили, що побудовані квартири приймаються однією стороною від іншої за актом, а право власності на передане житло оформлюється Міністерством спільно з ТОВ "Північспецбудмонтаж".Актом державної приймальної комісії будинок, що є предметом зазначеного договору, було прийнято в експлуатацію.У зв'язку із закінченням будівництва та введенням в експлуатацію житлового будинку за заявою ТОВ "Алігор ЛТД" на сесії Путивльської міської ради прийнято рішення "Про визнання права власності на квартири у 75-квартирному житловому будинку по вул. Ковпака, 7 у м. Путивль". Як виявилося, згідно з цим рішенням за ТОВ "Алігор ЛТД" підлягають реєстрації на праві власності 11 квартир, за ТОВ "Північспецбудмонтаж" -59 квартир), за Путивльською міською радою – 5 квартир.

Проте, відповідно до інформації Путивльського бюро технічної інвентаризації та проектування від 01.04.11 заяви про видачу свідоцтв на право власності від жодного з власників будинку по вул. Ковпака, 7 у м. Путивль не надходили, у зв'язку з чим реєстрація права власності на цей будинок не проводилася.До сьогодні будинок не зареєстрований через відсутність правовстановлюючих документів та фактично не заселений.

Зокрема, з'ясовано, що згідно з договором генерального підряду, укладеним між ТОВ "Алігор ЛТД" і ТОВ "Північспецбудмонтаж", та додаткових угод до нього ТОВ "Північспецбудмонтаж" мав отримати винагороду за будівництво у вигляді 59 квартир загальною площею 3468 кв. м у новозбудованому будинку.

Поряд з цим ТОВ "Північспецбудмонтаж" у подальшому уклало договір з Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про пайову участь у будівництві житла, згідно з яким зобов'язувалосяпередати 65 квартир у будинку, що був предметом договору з ТОВ "Алігор ЛТД".

Прокуратурою м. Києва надана інформація, що в інтересах Міністерства надзвичайних ситуацій України таДП "Управління капітального будівництва" підготовлено позов до Путивльської міської ради, ТОВ "Північспецбудмонтаж" та ТОВ "Алігор ЛТД" про визнання недійсним і скасування рішення ради та визнання права державної власності на окремі квартири у вказаному будинку, який буде направлений для розгляду по суті до Господарського суду м.Києва.

Така документальна переписка продовжується вже кілька років. Нещодавно Володимир Андрійович направив депутатський запит Президенту України Віктору Януковичу стосовно невиконання судового рішення про передачу будівлі у місті Путивль Сумської області для забезпечення чорнобильців житлом ТОВ "Північспецбудмонтаж", привласнення даним підприємством державних коштів у розмірі майже 13 мільйонів гривень, передбачених на закупівлю квартир для інвалідів-чорнобильців, прикриття даних дій прокуратурою України, що спричинило порушення законних прав інвалідів у 25- річницю Чорнобильської катастрофи. На засіданні Верховної Ради України за нього проголосувала більшість народних депутатів.

Складається враження, що правоохоронними органами прикриваються злочинні дії, про що свідчать явні ознакибездіяльності прокуратури. Починаючи з 2009 року прокуратурою плануються подаватися позови, але жодних суттєвих дій не зроблено.

Викликає стурбованість і бездіяльностьдержавних органів, адже на придбання цьогожитла буливитрачені колосальні державні кошти, які не хто не хоче повертатиі, які не принесли користі інвалідам-чорнобильцям, а ще більше проблем і марних надій на свій куточок у новому будинку.

Хотілося б запитати, куди дивляться державні мужі? Чому не бачать реальних проблем соціально незахищених верств населення? І хоча у цьому матеріалі наведений одиничний випадок, але він є показовим для хронічно корумпованих галузей нашої країни. Чому інтереси людей відстоюює все та ж Комуністична партія, а провладним партія "по барабану"? – Бо працювати постійно вони не можуть, а піариться перед виборами ще рано.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua