Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
суд   майно   скандал   скарга   усьо будєт донбасс

Судилище "по-оболонськи"


3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

Уявіть ситуацію: ви повертаєтеся додому з відпустки і, підійшовши до дверей, бачите, що під час вашої відсутності хтось поміняв замки...

Судилище ''по-оболонськи''
Природно, ви здіймаєте галас, починаєте стукати у двері, з яких за кілька хвилин з'являється абсолютно невідомий суб'єкт і заявляє, що за рішенням суду квартира належить йому і ви зі своїми питаннями можете йти куди подалі... Саме в такій ситуації опинилася киянка Оксана Добровольська, яку Київський апеляційний суд практично позбавив її власності. Але про все ладком.

- Оксано, розкажіть, як усе почалося?

- У 2004 році ми з чоловіком вклали гроші в будівництво офісного приміщення, яке будували біля нашого будинку на вулиці Оболонська набережна, 15, корпус 2. Зваживши всі за і проти, ми уклали договір інвестування в нерухомість з компанією "Київміськбуд-1". За умовами договору ми сплатили 100% вартості приміщення, а це три мільйони гривень. Частину грошей довелося взяти в борг. За час будівництва мною (а договір оформлений на мене) регулярно вносилася плата на благоустрій території, підключення до комунікацій. А коли будівництво було практично закінчено, я виявила, що в моєму приміщенні хазяйнують чужі люди. 27 квітня цього року без мого відома поставили на вхідні двері захисні блоки.

Я звернулася в міліцію! І треба віддати належне, міліціонери дуже швидко провели перевірку і завели кримінальну справу за фактом шахрайства з нерухомістю в особливо великих розмірах.

- Хто і чому господарював у вашому приміщенні?

- Ми побачили: була проведена справжня багатоходова рейдерська операція, як в детективному романі. Жах тільки в тому, що все відбувається зі мною і наяву. Після того як ми почали розбиратися, з'ясувалося, що 10 лютого 2009 року між мною і якимсь Володимиром Мінько нібито був укладений договір купівлі-продажу нерухомого майна – ви вдумайтеся, всього за 250 тисяч гривень, яке ми купили за три мільйони! І відбулася ця угода 8 грудня 2008 в Макіївці, де я ніколи не була. Як мені пояснили юристи, подібні договори повинні укладатися і завірятися нотаріально лише в тому місті, в якому розміщено об'єкт нерухомості.

- Ви хочете сказати, що договір не був засвідчений нотаріусом?

- Ні! І це не єдине порушення. При укладанні "угоди" не був присутній представник фірми-забудовника. Присутність забудовника при передачі прав інвестування має виконуватися неухильно, тому що він отримує відсоток.

Але й це не головне. Підпис на цій фальшивці підроблений! Фахівці з Інституту судової експертизи підтвердили це.

Далі шахраї провели низку судових засідань, в результаті яких отримали на руки рішення про реєстрацію Мінько в БТІ як одноосібного господаря помешкання. Не буду зупинятися на юридичній казуїстиці. Дії чиновників – і судових органів, і БТІ – порушують закон.

На неправомірне рішення Красногвардійського районного суду Макіївки (за законом спори, що стосуються нерухомого майна, розглядаються за місцем його осідку), завдяки якому Мінько зміг зареєструватися в БТІ, яке зобов'язане було оскаржити це рішення, мною була подана апеляція в Донецький апеляційний суд. Але до того часу Мінько уклав договір про продаж приміщень якомусь Дмитру Тележенко. Той теж перепродає приміщення. Так 20 лютого 2010 року вони стають вже власністю ТОВ "Файна Груп".

- Повернімося до апеляції...

- Апеляцію у Донецькому суді я, звичайно ж, виграла. Паралельно я звернулася до Оболонського районного суду Києва із заявою про визнання недійсними всіх вищеописаних договорів купівлі-продажу і теж виграла справу.

Але раптом скривдженою відчула себе та сама "Файна Груп". 28 жовтня 2010 у Київському апеляційному суді відбулося слухання апеляції ТОВ "Файна-груп" на рішення Оболонського райсуду. Причому я була викликана на засідання телеграмою тільки напередодні. Копія скарги до мене не приходила, можливості подати заперечення на скаргу суд мені не надав. А головне, попри те, що судові було надано рішення Донецького апеляційного, Київський апеляційний прийняв тільки доводи "Файна Груп" і скасував законне рішення Оболонського суду.- Я не юрист, звичайно, але можна ж припустити, що "Файна Груп" не знала, що купує вкрадене майно...


- У Європі, якщо ви купите викрадений автомобіль, ви стаєте співучасником злочину, тому що, купивши, стимулюєте злочинців. Про те, що приміщення було у мене просто вкрадено і кілька разів перепродано, свідчать всі обставини цієї справи, і юристи "Файна Груп" не могли цього не помітити.- Як ви будете захищати свої права?


- Впевнена, що всі ці кричущі порушення закону не залишаться непоміченими вищестоящими судами. Інакше може скластися ситуація, коли розпоряджатися своєю квартирою не ви, а бандити, які мають можливість отримання протиправних рішень.

Ірина Ковальова, kp.ua


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua