Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Створення нових перспективних ОСББ: що для цього необхідно?

donetsk_cvu | 20.10.2010 13:52

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

15 жовтня 2010 р. в Донецькому прес-клубі в рамках конкурсу міні-проектів, що проводить Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України", відбувся круглий стіл за темою: "Створення нових перспективних ОСББ: що для цього необхідно?"

Ініціатором круглого столу виступила керівник ініціативної групи проекту-переможця: "Від реальних кроків до нових перспектив ОСББ" Ірина Разумова. Отримання гранту у розмірі 13 тис.грн. дало можливість відремонтувати розподільний тепловий вузол в будинку і підштовхнуло мешканців до створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), а Ірину Разумову було обрано головою ОСББ.

В засіданні взяла участь заступник начальника Головного управління ЖКГ ДОДА Ольга Соловей, яка розповіла, що: "Для допомоги керівникам ОСББ в області працює програма щодо підготовки голів ОСББ. На даний час вже підготовлено 219 керівників. Але найбільш важливою проблемою залишається знайти людей, які будуть створювати і серьозно займатися ОСББ, таких охочих, на жаль, дуже мало. Згідно державної програми, щодо реформування ЖКГ, до 2014 року ОСББ зможуть створювати за бажанням, але потім – примусово".

Як повідомила начальник відділу управління ЖКГ Донецької міської ради Ніла Зінченко на сьогодні у Донецьку створено та працює 296 організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та 213 житлово-будівельних коперативів (ЖБК). Протягом 2009 року у Донецьку було капітально відремонтовано 25 багатоповерхових будинків, а в 2010 році відведено 22 будівлі на ґрунтовний ремонт.

"На конкурс міні-грантів в цьому році було подано 38 проектів, з них стали переможцями 15, серед яких: благоустрій будинків, ремонт фасадів, будівництво дитячих майданчиків, випуск дитячого журналу, тощо. Саме участь в таких конкурсах дає добру можливість згуртувати людей навколо однієї цілі – покращити свої житлові умови самим, зробив чи то матеріальний чи фізичний внесок. Ми хочемо зробити цей конкурс щорічним зі зростаючим загальним фондом. Нашою метою є заохочення до участі громадські організації та ініціативних мешканців міста для продуктивної співпраці" – зауважив голова правління Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Сергій Ткаченко.

На засіданні були також присутні керівники вже існуючих ОСББ, які розповіли про проблеми, з якими вони зіштовхуються у своїй роботі. Як виявилося основною проблемою є недосконалість законодавства з цього питання, постійні проблеми з укладанням договорів ОСББ з управляючими кампаніями, які постачають тепло, воду, газ. Не вирішено питання, хто і яким чином буде погашати борги мешканців будинку, які не оплачують, в силу різних причин, комунальні послуги.

Присутні дійшли до висновку, що створювати ОСББ потрібно, тому що, не зважаючи на всі перепони та труднощі в цьому процесі, тільки спільною працею всіх мешканців будинку та реальними кроками можна досягти серйозних результатів і покращити своє життя.

Проект реалізується при фінансовій підтримці Донецької міської ради, МФ "Відродження" та інформаційній підтримці "Першого муніципального каналу".


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua