Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Друзями донецьких дітей стануть Толстой і Сковорода

donetsk_cvu | 29.09.2010 15:12

-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
0

Голосов "против"
1

23 вересня 2010 року відбулася прес-конференція, присвячена початку реалізації проекту "Перший дитячий літературний журнал Донецька".

Друзями донецьких дітей стануть Толстой і Сковорода
У заході взяли участь керівник проекту Ольга Голубєва, викладач української мови і літератури Ганна Козьмина, художній редактор журналу Марія Лисиченко. Вони розповіли про мету створення дитячого часопису, рубрики, складності і перспективи проекту. Свою цікавість до видання виявили вчителі Донецька і представники ЗМІ, які з інтересом гортали сторінки і жваво обговорювали дитячий часопис.

Ідея виникла, аби залучити школярів Донецька до читання. "Цікавість до книг падає, а до періодики зростає", – підкреслює керівник проекту Ольга Голубєва. У вересні 2009 року ініціативна група вирішила створити літературний журнал для дитячої аудиторії. Проект був реалізований у рамках конкурсу міні-грантів "Через розвиток громадських ініціатив – до розвитку громадянського суспільства", який організувала Донецька обласна організація "Комітет виборців України" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Підтримку у створенні надали Донецька міська рада, Міжнародний фонд "Відродження" та "Перший муніципальний канал".

"Эй, Толстой"/"Сковорода" – літературний білінгвістичний журнал для дітей 8-12 років. Складається з двох частин по 22 сторінки кожна. Виходить, по суті, два окремі видання в одному – українська частина "Сковорода" та російська "Эй, Толстой". Часопис зроблено дуже професійно, причому, – і в поліграфічному оформленні, і у плані змісту.

У журналі дітей ознайомлять з найкращими прикладами вітчизняної та зарубіжної літератури минулих років, а також нашого часу, бо "сучасні письменники, – вважає Ганна Кузьмина, – заборгували дітям якісні твори". Також на сторінках багато цікавих ігор, лінгвістичних і пізнавальних рубрик. Усі вони мають цікаву і веселу форму, аби викликати інтерес у маленьких читачів. Наприклад, перший номер містить "Казкову граматику", відомості про перший дитячий журнал взагалі, вкладки "Шкільна газета" і "Спортивная газета".

Серед авторів – член національної спілки письменників України, переможниця конкурсу "Золотий лелека" Марина Павленко, автор відомої книги для дітей "Паперовий янгол" Ольга Бусенко, а також інші письменники й поети Донецька і Києва.

Над ілюстраціями працювали 9 художників України і Росії. Серед них – член творчого Об'єднання художників Росії Ірина Бабушкина. Взагалі, "у творчій групі зараз художників більше, ніж письменників", – зазначає Марія Лисиченко. Тому і дизайн "Эй, Толстой"/"Сковорода" якісний і креативний.

Пілотний випуск не піде у продаж. "Эй, Толстой"/"Сковорода" будуть розповсюджувати у дитячих магазинах Донецька ("Пластилін", "Антошка", "Буклет"). Покупці, які придбають дитячу книгу, безкоштовно одержать екземпляр журналу.

"Поки що тираж – 1000 екземплярів, – говорить Ольга Голубєва, – але у подальшому ми хотіли б розширитися на всю Донецьку область". Наступне число планують видати на початку грудня цього року.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua