
Додатково проект "Кращі практики енергозбереження на місцевому рівні" спрямовано на пошук можливостей для допомоги українським містам в підготовці проектів і бізнес-планів для залучення бюджетного фінансування та інвестицій на реконструкцію об'єктів житлово-комунального господарства та підвищення його енергоефективності.
Діяльність проекту зосереджуватиметься на декількох рівнях: центральному, що передбачає взаємодію з Міністерством з питань житлово-комунального господарства України під час відбору регіонів та міст для охоплення в межах дослідження; регіональному, на якому здійснюватиметься моніторинг інформації про існуючі кращі практики у сфері енергозбереження; та місцевому, що полягає у безпосередньому вивченні та описі кращих практик енергозбереження. В межах дослідження планується охопити щонайменше
16 регіонів та близько 40 міст України. Зібрана таким чином інформація буде використана для більш широкого аналізу ситуації щодо впровадження енергозбереження та енергоефективності у житлово-комунальному господарстві міст України.
За результатами реалізації проекту планується сформувати та оприлюднити базу даних з описом перспективних для впровадження проектів, а також кращих практик щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві міст України.
Житлово-комунальне господарство на сьогодні залишається одною iз найбільш енергоємних галузей економіки України. Водночас через бюрократичні перепони та відсутність інвестиційної складової у тарифах на комунальні послуги житлово-комунальне господарство залишається одною iз найбільш відсталих та непривабливих для інвестування сфер. Також варто нагадати, що реформа житлово-комунального господарства та підвищення енергоефектвності економіки України є одноми з головних пріоритетів для Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвику, а також інших міжнародних фінансових, та й не тільки, інституцій. Зважаючи на це, пошук перспективних проектів, вивчення та поширення інформації про кращi практики щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві міст України набуває особливої актуальності.
За більш детальною інформацією звертайтеся:
Центр громадської експертизи, Директор проекту Любомир Чорній, тел. 093-2460246, ел. пошта: liubomyr.chornii@expertise.org.ua.
Регіональний дослідник у Донецькій та Луганській областях – Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України" (Єрьоміна Оксана,
тел. (050) 901-25-91, ел. пошта: saksana@inbox.ru)
Центр громадської експертизи – незалежний аналітичний Центр, діяльність якого спрямована на інформаційну, аналітичну та експертну підтримку здійснення системних змін як у публічному, так і в приватному секторі України.
Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України" – аналітичний, дослідницький та ресурсний центр для об'єднань громадянського суспільства, заснований на початку 1998 року. Місія організації – активізація громадян до участі в управлінні державою та реалізації їх конституційних прав.