Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

МІСТА ДІЛЯТЬСЯ ДОСВІДОМ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

donetsk_cvu | 3.08.2010 14:15

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
1

Голосов "против"
3

В Україні розпочато дослідження кращих практик з енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на місцевому рівні. Дане дослідження здійснююєься Консалтинговим об'єднанням "Центр громадської експертизи" (м. Київ) за підтримки Міністерствa з питань житлово-комунального господарства України. Дослідження проводиться в межах проекту "Кращі практ

МІСТА ДІЛЯТЬСЯ ДОСВІДОМ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Метою дослідження кращих практик є створення основи для реалізації проектів та поширення наявного успішного досвіду щодо впровадження енергозберігаючих технологій в житлово-комунальному господарстві міст України. Воно передбачає збір інформації про кращі практики й існуючі проекти в сфері енергозбереження й енергоефективності на місцевому рівні, її узагальнення та подальше широке оприлюднення. Основним пріоритетом дослідження є виявлення проектів, які успішно реалізовані й уже призвели до відчутних результатів в одних містах та досвід яких можe бути використано в інших містах і регіонах України.

Додатково проект "Кращі практики енергозбереження на місцевому рівні" спрямовано на пошук можливостей для допомоги українським містам в підготовці проектів і бізнес-планів для залучення бюджетного фінансування та інвестицій на реконструкцію об'єктів житлово-комунального господарства та підвищення його енергоефективності.

Діяльність проекту зосереджуватиметься на декількох рівнях: центральному, що передбачає взаємодію з Міністерством з питань житлово-комунального господарства України під час відбору регіонів та міст для охоплення в межах дослідження; регіональному, на якому здійснюватиметься моніторинг інформації про існуючі кращі практики у сфері енергозбереження; та місцевому, що полягає у безпосередньому вивченні та описі кращих практик енергозбереження. В межах дослідження планується охопити щонайменше

16 регіонів та близько 40 міст України. Зібрана таким чином інформація буде використана для більш широкого аналізу ситуації щодо впровадження енергозбереження та енергоефективності у житлово-комунальному господарстві міст України.

За результатами реалізації проекту планується сформувати та оприлюднити базу даних з описом перспективних для впровадження проектів, а також кращих практик щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві міст України.

Житлово-комунальне господарство на сьогодні залишається одною iз найбільш енергоємних галузей економіки України. Водночас через бюрократичні перепони та відсутність інвестиційної складової у тарифах на комунальні послуги житлово-комунальне господарство залишається одною iз найбільш відсталих та непривабливих для інвестування сфер. Також варто нагадати, що реформа житлово-комунального господарства та підвищення енергоефектвності економіки України є одноми з головних пріоритетів для Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвику, а також інших міжнародних фінансових, та й не тільки, інституцій. Зважаючи на це, пошук перспективних проектів, вивчення та поширення інформації про кращi практики щодо енергозбереження у житлово-комунальному господарстві міст України набуває особливої актуальності.

За більш детальною інформацією звертайтеся:

Центр громадської експертизи, Директор проекту Любомир Чорній, тел. 093-2460246, ел. пошта: liubomyr.chornii@expertise.org.ua.

Регіональний дослідник у Донецькій та Луганській областях – Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України" (Єрьоміна Оксана,

тел. (050) 901-25-91, ел. пошта: saksana@inbox.ru)

Центр громадської експертизи – незалежний аналітичний Центр, діяльність якого спрямована на інформаційну, аналітичну та експертну підтримку здійснення системних змін як у публічному, так і в приватному секторі України.

Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України" – аналітичний, дослідницький та ресурсний центр для об'єднань громадянського суспільства, заснований на початку 1998 року. Місія організації – активізація громадян до участі в управлінні державою та реалізації їх конституційних прав.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua