Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Махінаторам – не місце у владі

Svetilo pravdy | 5.05.2010 16:51

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

Голова Бахмацької райдержадміністрації, перебуваючи на посаді, чинить свавілля.

голова Бахмацької районної держадміністрації Микола Булах "прославився" своїми діяннями

***

За час свого перебування на державній посаді, як стало відомо з джерел, котрі заслуговують на довіру, Микола Булах не гребував лобіюванням "земельних" інтересів та й прямою участю в захопленні земель сільськогосподарського призначення. Як приклад -

Бахмацьке хлібоприймальне підприємство (Бахмацьке ХПП), яким керував М.М.Булах. Потім він же та його син Ігор Булах довели до банкрутства сільгосппідприємства в селі Фастівці, захопивши там землі, розібрали всі будівлі тракторного стану, сараїв тощо, які входили в майнові паї жителів села. А за їх оренду Микола Булах повинен був справно платити. І в селищі Дмитрівка підприємство, яке негласно підконтрольне Миколі Булаху, захопило частину земель та будівель. Сараї та інші будівлі на фермі швиденько були розібрані по цеглині. З цього приводу місцеві прості люди влаштовували мітинги. Один з таких відбувся під стінами Чернігівської обласної державної адміністрації в 2008 році (дивитися на фото).

Також під тиском Миколи Булаха його брат Василь не посоромився прихопити землю в селі Зеленівка та Білі Вежі Бахмацького району на Чернігівщині. Схема була одна: доведення сільгосппідприємств до банкрутства, а далі – розорення будівель, котрі поділені на майнові паї, потім – підготовка до передачі третім особам.

Мало місце і захоплення землі в селі Тиниця. Її передали після президентських виборів агропідприємству "Агродім", яке фінансувало виборчу кампанію Юлії Тимошенко в Бахмацькому районі.

Не обійшлося і без зловживань з бюджетними коштами. Дотації, які надавала держава на компенсацію витрат на вирощування сільськогосподарських культур та на розвиток тваринництва спрямовувалися лише на "свої" підконтрольні підприємства (Бахмацьке ХПП, фермерське підприємство Булах В.М., СТОВ "Авангард", ТОВ "Дмитрівський хліб"). Компетентні правоохоронні органи мали б це перевірити, якщо їх досі не повністю вразили метастази корупції.

Викликають обурення місцевого населення і зловживання з бюджетними коштами, які були виділені урядом В.Ф. Януковича в 2007 році на газифікацію північно-східної чистини міста Бахмач. Наприкінці року Бахмацькою райдержадміністрацією підписано акти прийняття виконаних робіт та введення в дію газової магістралі. Насправді ж, за цей час були лише викопані траншеї для закладення труб. Їх ніхто не прокладав. Для цього газопроводу були придбані браковані труби, але за ціною якісних. В результаті – будівельні роботи по газифікації міста закінчували вже за кошти районного бюджету. І це при тому, що проект було профінансовано державою в повному обсязі (з районного бюджету було виділено більше 300 000 грн. додатково).

Така ж "хитра" схема була використана й при газифікації іншої частини міста Бахмач (вулиці Київської). Держава в 2008 році виділила на це кошти. Об'єкт, начебто, вже здали й прийняли, але в 2009 році чомусь знову виділяються кошти з районного бюджету на його добудову.

У діях глави Бахмацької райдержадміністрації помічені й зловживання щодо несплати податків та фінансові махінації. "Підконтрольні" Миколі Булаху підприємства податки не сплачують взагалі. Провертають махінації з кредитними коштами (була вже стаття в газеті "Вісник Ч" від 30,04,2010 року про те, що син голови Бахмацької райдержадміністрації перебуває у розшуку міліцією).

Викликає великий сумнів "принципова" порядність М.М. Булаха як посадовця щодо розпорядження місцевими землями запасу. Як відомо, договори оренди цих земель погоджує райдержадміністрація, замовляє оцінку цих земель та встановлює ставку орендної плати (у відсотках) від оціночної вартості землі. Райдержадміністрацією умисно не проводилася переоцінка вартості земель запасу та була встановлена найнижча в області процентна ставка орендної плати, в зв'язку з цим в бюджет не отримано понад 1 млн. грн. (ця цифра, між іншим, була озвучена на сесії Чернігівської обласної ради).

Варто констатувати й те, що підприємства, які "співпрацюють" з головою РДА Миколою Булахом, виплачують гроші орендодавцю за найнижчою відсотковою ставкою орендної плати, а інвестори-конкуренти – за найвищою.

При "владарюванні" М.М.Булаха мала місце й протизаконна вирубка лісів на території Батуринської міської ради (там, де раніш був танковий полігон). Під прикриттям Булаха спиляно більше двохсот вікових дубів та декілька соснових масивів без будь-яких дозвільних документів. В квітні представниками обласної екологічної прокуратури перевірено скаргу жителів Батурина, але.результати перевірки не оприлюднювалися.

Насамкінець залишається додати, що за змовою голови райдержадміністрації Миколи Булаха із власниками ВАТ "Бахмачполімермаш", яке вже ліквідоване, досі в повному обсязі не виплачено заробітну плату звільненим з нього працівникам, не зважаючи на позитивні рішення судів.

Виникає логічне запитання: чи гідний Микола Булах обіймати відповідальну державну посаду в майбутньому?

Ігор Сахно


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua