Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
тернопільська область   мусорівці   церква   московський патріархат   свобода

Скільки ще московитам у святинях українських добре жити?

Ірина Заверуха | 4.01.2010 17:31

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
9

Голосов "против"
5

Релігія – річ ідеологічна, а не фізична. Отже – непроста і подекуди навіть конфліктна. Однак коли іноземна церква на території України починає вважати себе домінантною, захоплюючи силовими методами наші святині, це вже більше схоже на рейдерство, аніж на черговий конфлікт між церквами різних конфесій.

Скільки ще московитам у святинях українських добре жити?
Саме таке силове захоплення новозбудованої церкви відбувається зараз у селі Мусорівці, Збаразького району. Храм, який близько чотирнадцяти років будували усім селом, сьогодні окупований служителями Московського патріархату, які не впускають священиків та громаду УПЦ Київського Патріархату на богослужіння.

Як говорять жителі села, їх парафіяльний священик, владика Сергій, багато років приховував свою приналежність до Московського Патріархату. Коли пролунав заклик до всіх християн взяти участь у великому Хресному ході на підтримку утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, який відбувся в м. Тернополі 12 жовтня 2009 року, священик села Мусорівці категорично відмовився підтримати громаду і взяти участь в Хресній ході. Це і призвело до збору підписів серед мешканців села щодо утворення в Мусорівцях громади УПЦ Київського Патріархату. На основі цього списку, який складається з 98 чоловік (що становить три четверті всього населення села), відповідними державними органами було проведено реєстрацію громади УПЦ Київського Патріархату. Члени цієї громади, будучи мешканцями села, брали активну участь у побудові храму, думаючи, що він належить до Української, а не до Російської Церкви. Аж доки, під час свого приїзду в Україну, Московський Патріарх Кирил не пояснив їм, що їхня Церква – Російська, Московський Патріархат, а вони самі – частина "русского мира".

До депутатів фракції ВО "Свобода" в Тернопільській облраді Наталі Мандзюк та Михайла Тимошика, які відповідальні за Збаразький район, громада Мусорівців направила звернення, яке було зачитане на сесійному засіданні. Люди скаржилися на появу у селі підозрілих невідомих осіб, які начебто живуть у приміщенні храму.

"Ми, жителі села Мусорівці Збаразького району дуже стурбовані... Біля храму Покрови Пресвятої Богородиці постійно перебувають незнайомі сторонні люди, не жителі нашого району, які прибули з різних областей України. Від них тхне алкоголем, запахом сигарет, звучать нецензурні слова..." – говориться у зверненні громади.

"Під час панахиди 29 листопада 2009 року біля храму за жертвами голодомору та репресій проти Українського народу згідно Указу Президента та розпорядження голови обласної державної адміністрації, представники УПЦ МП чинили нам перешкоди і увімкнули на час нашого богослужіння звукові колонки і тим самим показали, що не визнають Голодомор. Ми не маємо можливості проводити богослужіння, відправляти служби за здоров'я та упокій наших парафіян".

Громада просить суд та владу вирішити спірне питання, однак далеко не всі наші владоможці мають бажання відстоювати позицію сільської громади. Мовляв, нехай церкви самі розбираються між собою.

Під час чергового конфлікту у Мусорівцях 3 січня 2010, небайдужими виявилися депутати від "Свободи", які прибули на місце події підтримати місцеву громаду. Парафіян УПЦ КП вчергове не пустили до церкви. Після того, як відправу здійснив ставленик Московського патріархату, двері храму просто зачинили. Жителі села вирішили брати приміщення штурмом. Їх опоненти застосували проти людей газові балончики та хоругви (!).

Як зазначила депутат Наталя Мандзюк: "Ми боронитимемо право української громади мати свою церкву. Нехай це буде хоча б справедливе почергове богослужіння. Є ж іще менша стара церква, ключі від якої теж у священика, який до цього водив за ніс своїх парафіян. Сьогодні вони помалу розбирають ту стару церкву, проводять богослужіння у новій і вважають себе одноосібними господарями храму. Проте громада села так не вважає і з думкою більш ніж третини Мусорівців московські попи повинні рахуватися".

"Саме відмова представників Московського Патріархату від почергового богослужіння, відмова навіть від будь-якого конструктивного діалогу, повна відсутність бажання порозумітися і знайти вихід з ситуації, що склалася, призвела до загострення конфлікту і вилилася у заворушення", – говориться у офіційному прес-релізі Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького, м. Тернопіль.

Від самого початку свого утворення громада УПЦ Київського Патріархату заявила про бажання молитися в новозбудованому храмі, бо кількість належних до неї жителів села значно більша. Люди неодноразово намагалися домовитися зі священиком і частиною прибічників УПЦ Московського Патріархату про почергове богослужіння, бо така можливість передбачена у законодавстві – але теж отримали відмову.

"Якщо ми будемо байдужими, "розбірки" під прикриттям загарбницької Московської церкви в українських святинях триватимуть і далі", – зазначає з приводу конфліктої ситуації у Мусорівцях Михайло Тимошик. "Адже наставник московських попів на Україні, патріарх Кирил, чітко заявив, що помісна церква у нас – це Московський патріархат, а інші православні церкви – рани, які потребують "уврачьовивания"... Це загарбницька церква, яка поширює брошурку, де сказано, що "Господь не знає української мови". Залишатися осторонь утисків місцевої громади ми не маємо права. Будемо з людьми доти, доки справедливість не буде відновлено і усіма законними методами намагатимемося посприяти громаді УПЦ КП відвоювати свій храм".

P.S. Справді, діяльність УПЦ Московського Патріархату на теренах нашої держави далеко не завжди вкладається в рамки суто релігійної діяльності. Тож мабуть лише об'єднання усіх українських церков та сприяння української влади зможе припинити надалі подібні конфліктні ситуації. Ми уже давно не чиясь колонія, придаток імперії. Нам вкрай необхідно сьогодні усвідомити власну цілісність та потребу у національній єдності.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua