Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Село   Украина   Україна   Долинська   Кіровоград   Веселі Боковеньки   земля   товар

Без села Україна не може існувати


-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
4

Голосов "против"
5

За 18 років незалежності України матеріальне виробництво на селі навіть не досягло рівня 1991 року. Відповідно, не зріс і життєвий рівень населення. А ось що збільшилося, так це – кількість людей за межею бідності, наркозалежних, правопорушників.

За 18 років незалежності України матеріальне виробництво на селі навіть не досягло рівня 1991 року. Відповідно, не зріс і життєвий рівень населення. А ось що збільшилося, так це – кількість людей за межею бідності, наркозалежних, правопорушників. Причинами цього називають і розірвані економічні зв'язки, й перехід на ринкові умови, й ще з десяток різних. Усе це – окремі складові, адже тут зринає щось більше й вагоміше – чи здатні ми взагалі побудувати свою державу?

Сьогодні ми вже 18-й рік тупцюємо на місці, кидаємося то в один бік, то в інший, а вдається лише залатати дірки, продаємо заводи, чекаємо іноземців із грошима, а наслідок – нікчемний. Ні фахівці з-за кордону, ні численні радники наших керівників, ні різні програми й наукові розробки – ніщо не виводить нас на широку дорогу економічного розвитку. І жодного просвітку.

Що ж робити? Учитися й учитися, перш за все – на власних прикладах.

Нашою переможною "битвою на Волзі" повинно стати виробництво зерна. Як це було й раніше, коли Україну називали житницею Європи. Підстави ті ж самі – найкращий у світі чорнозем, сприятливі кліматичні умови для ведення сільського господарства. Цю головну мету повинна забезпечити наша промисловість.

Сільськогосподарське виробництво для нас традиційне, історія нашого землеробства налічує тисячоліття. Це – вирощування пшениці, інших зернових культур, льону, цукрових буряків, також тваринництво. Тут тобі й продукти харчування, й сировина для легкої промисловості, причому в будь-якій місцевості, в кожній області. Власний виробник, а не іноземні інвестори чи кредитори, відродить село, а за ним – Україну. І на експорт буде, що постачати.

Ми володіємо безцінним даром, ім'я якому – хліб. Саме за хліб у скрутний час люди віддавали будь-яку річ, різні коштовності. Є така старовинна притча. Один великий володар мав розкішну, позолочену карету й, роз'їжджаючи, полюбляв у розмовах довідуватися, чого б і скільки йому дали за неї. І тішився, коли називали великі гроші чи якісь багатства. Та якось маленький хлопчик, почувши запитання, так відповів: "Коли їсти нічого, ця карета не варта й шматка хліба".

Прогноз же на майбутнє ось який – запаси мінеральної сировини поступово вичерпуються, населення нашої планети зростає, забезпечення його продовольством набуває все більшого значення. А наша земля – вічне багатство, треба тільки вміло нею користуватися. Господарювати треба грамотно, обережно, за нормою застосовувати гербіциди, мінеральні добрива й збирати екологічно чисті врожаї. За мету мати перехід на біологічне землеробство, й жодного втручання в генні процеси рослинних організмів.

Разом із турботою про навколишнє середовище, розвитком сільського господарства набуде більшого поширення ще одна прибуткова галузь – туристично-екскурсійна. В усіх областях є умови, туристичні готелі й бази для такого пізнавального відпочинку, щороку в них можна прийняти мільйони своїх громадян і туристів із-за кордону. Так, в селі Іванівка Долинському районі розташований дендропарк "Веселі Боковеньки", вклавши відповідні кошти, можна було б зберегти чудову місцеву природу.

На відродження села, враховуючи той жахливий стан, в якому воно нині знаходиться, повинна працювати вся Україна – науковці, промисловість. Україна оновиться, звільняючись від шкідливих виробництв і частково змінюючи свій профіль (що є природним явищем), фінансово-банківські організації розростуться. І вже за 4-5 роки матимемо відчутний результат.

На жаль, нинішні можновладці поспішать перетворити сільськогосподарські угіддя на товар. На разі лише Олександр Мороз та Володимир Литвин виступають проти продажу землі.

Відбудова села, розвиток аграрного виробництва, збереження землі як загальнонародної власності – це гарантія існування і перспектив України. Поза цими умовами Україна як держава існувати не буде. Ось такі реалії нашого сьогодення.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua