Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"Холодний" круглий стіл в "етноселі"

Артем Циганок | 28.09.2009 19:20

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
0

27 вересня в "Етноселі" (с.Червоноказацьке Вільнянського району, Запорызької області) відбувся виїзний "круглий стіл на тему "Громадські організації й засоби масової інформації: проблеми взаємодії й співпраці".

Круглий стіл організувала Запорізька громадська організація "Укрпростір". В прес-анонсі зазначалося: "Під час заходу будуть презентовані результати "Дня обміну тілами" та у незвичному форматі обговорені проблеми, які заважають ефективно співпрацювати неурядовим організаціям і ЗМІ. Окрім "серйозного" заходу, на учасників чекає розважальна програма (майстер-класи) ".

В круглому столі взяли участь представники Запорізької обласної організації ВО "Свобода", молодіжної екологічної організації "Єнот", ГО "Діти Запоріжжя", ЗОГО "Служба Захисту Тварин", Козацька дружина "Січ", журналісти кількох газет Запоріжжя і Енергодару та журналіст обласного радіо. Зібрання було зовсім нечисленним.

Але насправді серйозна розмова не планувалася. Круглий стіл не мав чіткого порядку денного, жодного підготовленого докладу. Учасники круглого столу, як журналісти, так і представники ГО, не мали чіткої уяви, в чому саме вони беруть участь. Та й місце проведення – майже в чистому полі (три дощатих столи під грушею), на холодному вітру (вже кінець вересня), не сприяли серйозному обговоренню будь-яких питань. При всій повазі до присутніх журналістів, а вони намагалися підняти серйозні питання, вони представляли лише кілька не самих масових ЗМІ Запоріжжя. Більшість тиражних видань не були представлені. Це ж стосується представництва громадських організацій – була представлена лише незначна частина.

Постало питання: "Для чого був організований цей круглий стіл і витрачені гроші на його організацію? Для чого круглий стіл був виїзним?" На жаль маємо справу з "освоєнням" грантів міжнародних фондів. А також "попутно" була вирішена реклами серед журналістів і представників ГО проекту "етносела" – приватного туристичного об'єкту, який поки що в стадії землевпорядних робіт. Але презентація концепції цього "етносела" зайняла значну частину часу. На жаль концепція етносела – доволі космополітичний проект, в якому акціонери збудують будинки різних епох, різних народностей (неодноразово було наголошено, що їх більше 130 на Запоріжжі) на власний розсуд, згідно з своїм уявленням про історичну точність. Навіть планується збудувати два подвір'я, що представлятимуть радянській колгосп в усій красі! Зрозуміло будувати "приватне етносело" з власним ставком можуть лише достатньо заможні люди, а подібні виїзні круглі столи мають надати йому інформаційне забезпечення. Для підсилення ефекту був навіть представник обласної державної адміністрації.

Директор майбутнього етносела малювала райдужні картини "другого Пирогового" поблизу Запоріжжя, а холодний степовий вітер та картини вимираючого напівзруйнованого села "Червоні козаки" (в ньому залишилося всього 32 жителя) підказували наскільки далекі "прожекти" новітніх "господарів життя" та здобувачів грантів від життя і проблем того реального українського села. А на викинуті на круглий стіл гроші можна було б надати допомогу сільській школі.

Валерій ПЕРЕДЕРІЙ,

член Запорізької обласної організації ВО "Свобода",

член ВУТ "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua