Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Бровари   ЖЕКN3   шахрайство   притон   законодавчі діри   беззаконня   квартирні афери

Що таке ПРИТОН і як з ним боротися?

Анна Сеглюк | 23.03.2009 14:05

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
0

Голосов "против"
2

Як захистити себе, свою оселю та життя своїх рідних від горе-сусідів? Ліквідувати їх, а потім ще й "відтяпати" їхнє житло?... Найчастіше саме так і стається. Адже, коли закон не діє – тоді починає панувати беззаконня...

В багатоквартирному будинку в центрі Броварів люди довгі роки б'ються за своє право на нормальне і безпечне життя. Кажуть, верхні сусіди завжди гірші за нижніх. Ці сусіди небезпечні в будь-якому місцерозташуванні. Адже це – ПРИТОН.

Для нормальних людей співмешкати з подібними "гадюшнями" – це суцільне божевілля. Відтак, Раїса Іванівна пережила не один потоп і з десяток тліючих недопалків на своєму балконі під час літньої спеки. Дуже часто у притоні збирається до 20 чоловік. Нічні крики, гулянки, бійки, биття посуду та вікон – все це тягнеться роками. І цей типовий розсадник антисанітарії та розпусти розвела у своїй двокімнатній квартирі психічнохвора пенсіонерка Марія Іллівна.

Звертатись до міліції, сваритись з деградованими сусідами – Раїсі Іванівні вже набридло. Адже це не дає ніяких результатів. Ну, хіба що дільничний прийде, розгонить бомжів і поїде, а вони через півгодини назад приходять і далі те саме продовжують. Всі інші листи-скарги, які цілий під'їзд неодноразово направляв у різноманітні місцеві служби, як то КП "Служба замовника", також ні до чого доброго не призвели, хіба що до відписок з купою помилок в прізвищах і в адресах.

Перш ніж купити квартиру – познайомтесь з сусідами

Такого сусідства і ворогу не побажаєш, адже квартири, де поруч таке неподобство, неможливо ані продати, ані обміняти. Хоча на диво – сам ПРИТОН вже продано і має іншого власника. Щоправда, тільки на папері. Купівля зареєстрована 21.01.09.

І якщо до цього в квартирі мешкала пенсіонерка, хвора психічно і на туберкульоз. То сьогодні взагалі незрозуміло хто в домі господар. Теоретично – хтось пристойний. Принаймні, так каже ЖЕК N3. Практично – там панує все той же притонський хаос. Про це заявляють сусіди.

Так звана квартирантка Галя, тобто учасниця притону, запевняє, що нинішній господар – циган, дуже багатий, бо щоразу приїздить на новій автівці. Він придбав цю квартиру у колишньої власниці Марії Іллівни, а її саму нібито поселив в Полтавській області.

Перевірити достовірність цієї інформації невдалось. Міліціянти, почувши прізвище та адресу зниклої людини відмовляються серйозно сприймати ситуацію. Адже за весь період притонського існування – майже всі працівники міліції побували у шкурі дільничного інспектора цієї ділянки міста. І для них її зникнення – це вирішення проблем.

Хай там як, але колишня власниця квартири – людина і вона зникла, а притон – і нині там. Виходить, що законно вирішити проблему з проблемними квартирами – просто нереально. Отож хтось спромігся на шахрайство з нерухомістю. А все тому, що в державі немає чіткого механізму ефективного впливу на людей, які власне житло перетворюють на бомжарню та ще й, зрозуміла річ, мають величезні борги перед комунальниками.

Сусіди неодноразово хотіли по-доброму, правомірно, вирішити проблему власного під'їзду, допомігши при цьому і собі і неадекватній сусідці. Пропонували Марії Іллівні обміняти її занедбану двокімнатну квартиру (12 поверх) на однокімнатну з євроремонтом (1 поверх) та з доплатою задля подальшого найму людини, яка б доглядала за нею. Однак, хвора жінка відмовилась від такої пропозиції, знайшовши підтримку серед пропащих друзяк.

Від квартирних афер – ніхто не застрахований

Бровари – невеличке місто, де всі один одного знають. Заступник начальника ЖЕКа N3 – Ніна Іванівна – не вийняток. І про неї знають і вона знає все про броварців. Однак коментувати дану ситуацію з невідомих причин відмовляється. Натомість поза диктофонним записом Ніна Іванівна красномовно розповідає про адекватність кимось вивезеної в Полтаву жінки та про її особисте бажання продати квартиру.

Поштарка, наприклад, дивується цій "жеківській" історії, бо вже два місяці не носила пенсію зниклій громадянці. Каже, що з початку цього року перестала це робити, адже у Марії Іллівни немає паспорту. Тож, як без документів вона змогла продати свою квартиру – невідомо. І де ж ті хто її купив – незрозуміло. І чому там ночують табуни молдаван під керівництвом циган – нікого не цікавить!

Пиятика, хвороба, старість та самотність – може кожного позбавити житла. На жаль, про людей з цієї категорії громадян держава інколи забуває, даючи можливість заробити аферистам на соціально незахищених верствах населення.

Квартири-притони і махінації з нерухомістю – цього подвійного дна однієї проблеми можна уникнути тільки тоді, коли будуть залатані всі законодавчі діри. А поки все більше людей в Україні опиняється на смітниках.

Колектив "Юридичної допомоги молодих правників" інформує:

Відповідно до частини 3 статті 9 Житлового кодексу України ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом. Одна із таких підстав передбачена статтею 116 Житлового кодексу (виселення без надання громадянам іншого жилого приміщення), так, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематично порушують правила співжиття і роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення. Дана норма поширюється і на жилі приміщення приватного житлового фонду. Тобто законодавчий механізм виселення безгосподарних сусідів існує, проте, якщо вони проживають у квартирі зі згоди її власника, то виселити їх уявляється практично неможливим. Виселити ж власника, звичайно, неможливо, адже, відповідно до ч.4 ст.41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Стосовно ж розміщення хворих пенсіонерів чи інших людей у притулках варто зазначити, що, якщо ці люди не визнані недієздатними чи дієздатність їх не обмежена, то без їх згоди ні про яке виселення із жилого приміщення не може бути й мови.

Зазвичай жертвами квартирного шахрайства стають асоціальні люди (наркомани, алкоголіки, повії тощо). Відбір необхідних жертв проводиться шахраями за допомогою держустанов, які ведуть відповідний облік "жертв ризику". Такими установами можуть бути ЖЕК, міліція, паспортні столи, БТІ, соціальні служби, лікарні.

Цю інформацію купують зацікавлені особи, потім проводять певний "моніторинг" по встановленню належних осіб, що є цілком підходящими (як правило, відсіюються кандидати, у яких є рідня, або існують підозри, що їх можуть захистити).

Після проведення всіх вищезазначених заходів, роблять кроки, які спрямовані на отримання довіри в "клієнта" (благодійність, дарування подарунків на свята, тобто все для зав'язування стосунків). Користуються і ще одним способом – груба сила: викрадення жертви, споювання, підписання документів під погрозою фізичної сили, або зброї.

І в першому, і в другому випадку кінцевою метою є підписання жертвою або доручення на розпорядження майном, або навіть договору купівлі-продажу (або дарування).

Велику роль у досягненні шахраями своїх цілей належить нотаріусам. Адже нотаріуси завіряють як ті ж договори, так і видають доручення.

Цікавим і завершальним моментом є відчуження. Трапляються випадки, коли перший продаж оформляється на ім'я члена угруповання. Зазвичай таким членом є особа, якій нема чого втрачати (частіше всього це алкоголіки, бомжі, різні маргінали, які знаходяться на гачку в своїх покровителів).

У випадку, коли з'ясовується, що жертву шахрайства було обрано правильно (ніхто нею не цікавиться, не з'являються родичі потерпілого) – квартира продається добросовісним набувачам. Якщо ж з'являються родичі, що претендують на квартиру, або якимось чудом сам власник, якого не змогли ліквідувати, застосовується інша схема – продаж квартири іншому члену бандитського угруповання. Особа, яка придбала квартиру за першого продажу, здається міліції, і починається операції по покриттю нотаріуса тощо. Особа, яка придбала квартиру за другим продажем, як правило використовує квартиру для отримання максимального зиску: влаштовує борделі, різні притони, тобто все те, що приносить прибуток та затягує час (часто у людей, що хочуть повернути свої квартири, просто не вистачає коштів, щоб довгий час приймати у судових засіданнях, наймати адвокатів тощо).

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua