Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

ЧОМУ ТОРГОВИЙ ЦЕНТР НЕ ТІШИТЬ НЕТІШИНЦІВ

ZBZS | 16.02.2009 15:44

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

Коли, народе, перестанеш отак вибирати – з двох злих доброго? Вдумайтесь, чи можливе таке, щоб із злого добре взяти? Хіба не знаєте, що коноплю рвуть, мочать, сушать, б'ють, труть, чешуть, крутять... – щоб зробити з неї сорочку, а коли швидко, то лиш наркотик – дурман мають, а після – біду ще більшу.

ЧОМУ ТОРГОВИЙ ЦЕНТР НЕ ТІШИТЬ НЕТІШИНЦІВ
Якщо поставити таке запитання, то відповісти на нього коротко – бо вони нетішинці. І це свята правда, не сприяє тут тішитися, не лише політика а й буття мирське. У політиці міста у січні місяці проявилося це колотнечею навколо будівлі "Торговельного центру" (далі ТЦ), а буття останнього тижня січня і першого тижня лютого місяця затьмарило небо багатьом нетішинцям п'ятьма похоронами діточок – немовлят, що для міста в 34000 мешканців – забагато, але якось стає мало-помалу звичним. Густо стали вмирати й дорослі, 13-го -50 років, 14-го – 60 нема ще певне, а поховали. Це, що знаю, а що ще не знаю?

Отже, відповідаю, чому вони нетішинці – бо служать чорту, а не Богу.

Не збираюся вказувати далі, хто з них кому, прийде час – дійде й без мене кожному, бо писав, казав не раз та не слухають. То ж... Бог навчить.

Хочу, за правилом газети ВМ захистити правду мало захищених у колотнечі навколо будівлі "Торговельного центру". Не починаючи, зауважу, що підприємці цього закладу у халепі великій. Бо хто би не був власником його, навіть вони (був у них такий шанс і це для них найкраще), то не вигідно і вкрай небезпечно тримати над тісний зал та не надто потрібні, економічно невигідні підсобні приміщення великої площі.

Почну з зборів, що стали наслідком пікетування 39-ї сесії міськради. 25 січня 2009 року у Палаці Культури відбулися збори щодо доцільності проведення місцевого референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови, затвердження точного формулювання питання, що виноситься на референдум та обрання складу ініціативної групи по збору підписів щодо його проведення.

Одразу скажу, що усе заплановане зборами – вирішене. Воно й не дивно, бо майже всі на них були ті, кому цього хочеться, або ті, кого заохотили на це, або ті, кого обдурили для цього.

Щоб останнім не кривдно було, та щоб вони себе впізнали, давайте розберемося, чи то так. Зауважу, що я не перечу у тім, що мера місту треба кращого і що напевне ще нема такого, хто більше проти нього писав і, хай знає – ще писатиму, допомагатиму мало захищеним у захисті їхніх інтересів, як Бог дасть.

Отже, кінцевим результатом зборів мають стати, за задумкою їх організаторів – перевибори мера. Ніхто, і я, не споритиме, що мера будуть переобирати. Коли? Точно – під час виборів. Не точно – під час перевиборів, але за умови, якщо це право настане за результатами референдуму. З точно – усе зрозуміло, а з не точно – поміркуємо. Ініціативна група – вже є, списки, необхідної кількості підтримуючих ідею референдуму – будуть. Коли? – Час покаже. Далі, прийняття рішення про проведення референдуму. Коли? – Теж час покаже, але тут можуть бути проблеми, бо ж як показали попередні колізії з деякими рішеннями, на їх швидке вирішення, у ініціаторів проведення референдуму, шансів менше. Цікаво, що консультанти, тих на кому їдуть, ситуацію розуміють. Ось як її коментує юрис-консульт Тетяна Гизун у газеті "Нетішинський Вісник" за 30 січня 2009 року: "Після зборів громади міста, згідно з Законом України "Про всеукраїнський та місцеві рефе-рендуми" від 3 липня 1991 року, всі документи передаються до міського голови. Він повинен протягом 10днів здійснити пере-вірку відповідності до законо-давства поданих документів. Після цього протягом трьох днів повинно бути виготовлено свідоцтво для ініціативної групи по збору підписів під вимогою проведення референдуму. У випадку грубого порушення законодавства під час проведен-ня зборів, міський голова має право відмовити в реєстрації Ініціативної групи, що може бути оскаржено в суді."

Проте, Бог з ним, будемо рахувати, що рішення врешті решт прийняли відповідне закону (мається на увазі, що його можна "ненароком" прийняти декілька раз незаконним, оскаржувати у суді). Але, хай буде – прийняли, бажане для ініціаторів, рішення, є свідоцтво. Що далі? – Референдум. Самі знаєте – його треба організувати, фінансувати, створити умови, провести. Наприклад і це зробили – коли? Час покаже. Що після? – Перевибори. Звичайно, що і їх треба організувати, але хіба не знайдеться бажаючих? – Зроблять, як встигнуть. Оце й бо воно, – чи не швидше настане час виборів? А якщо так, то що ж тут розумного? Ви гадаєте, що ініціатори референдуму (правильніше сказати – колотнечі) цього не знають? Якщо знають, то – чого ж їм треба???

Щоб з цим розібратися, треба придивитися хто вони.

Про необхідність проведення місцевого референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Смишляєва на зборах говорили всі, хто записався до виступу, серед них – Микола Стасюк, Олександр Супрунюк, Валерій Бойко, Володимир Соснов, Юрій Самолюк, Галина Дубіч, Марія Моцик, Володимир Михальчук, Микола Мельник. До речі, я цей список зайняв із публікації Тетяни Онісімчук (зауважу, зареєстрованої на зборах, як учасниця) в газеті "Нетішинський Вісник" за 30 січня, і здивувався, чому в ньому пана Приподобного нема, адже на останній сесії, саме він керував в сесійній залі тими, хто озброєний різноманітною звуковідтворюючою технікою під вікнами, представниками ініціативи відставки мера за допомогою невирішеної проблеми і саме ним там керував, як я бачив, пан Панасюк, за яким напевне стоїть пан Гладуняк – нині, голова ради народних депутатів Хмельницької області. Така думка варта на увагу, бо офіційно, під час головування в місті Нетішин Івана Гладуняка, Торговий Центр був включений у план приватизації. Також відомо усім уже, що не ремонтують довго підприємство тоді, коли хочуть продати своїм людям або й собі. Але, повернемося на збори.

Микола Модестович Стасюк, мабуть не пропустив жодного мітингу в Нетішині, і на кожнім паскудив тих, кого треба було тим, у кого він на ту пору працював. Діставалося від нього, в тім числі, колишнім мерам Гладуняку Івану Васильовичу та Панасику Миколі Васильовичу, яких у цій ситуації з Торговим Центром, ЗМІ Нетішина і Хмельницького хвалять за їх перевагу у керівництві містом у порівняні із сьогоднішнім мером. Я би не порівнював. Нетішинці ж бачать і те, і те. Якщо сьогодні щось з'являється в місті для міста за рахунок втручання нині діючого мера (чи такого, як хотіли, чи ні – це інша справа), то за часів Панасюка – нічого (точніше, один об'єкт, потрібний місту, при ньому здається збудували – туалет, та чомусь у ньому склад пана Преподобного для магазину "Наш Край", і не зрозуміло, що він там тримає, адже торгує харчовими продуктами?), а за часів пана Гладуняка, більше зникло, з числа об'єктів належних колись місту та тих, що будувалося за рахунок міста чи Хмельницької АЕС і ставало "якось" його. За часів їхнього обох правління, абсолютно все робилося за рахунок забудови міста, як супутника АЕС. Так саме не менше, а чи не більше, зникало робочих місць, підприємств... Тобто паскудив їх Микола Модестович заслужено. Проте..., – як він тепер серед тих, що їх хвалить? Справді, Миколо Модестовичу, як це Ви серед тих підприємців, про яких пишуть одні газети, що в них стільки то працівників, інші, що їх взагалі не рахується? І в тих, що рахуються на роботі, третина мабуть ще є тих, що не рахуються, – то як їм працюється? Чи Ви переплутали, де то народ, а де то ті, хто на народу їде? Як же ви голосно про совість кричали на трибуні сесії? У Вас її стільки, скільки й в прокурора, який все це бачить і мовчить, а там переважно молоді жінки та дівчата, без будь-якого соціального чи правового захисту. От би де вам себе проявити.

Але цей пан, не великий його посадою, може виглядати на людях демократом – крикуном, бути іншим громовідводом і блискавкою, без будь-яких втрат для себе. Про решту "народних захисників", годі й говорити. Або хай котрий докаже мені, щоб і інші почули, що не за рахунок мало захищених живе, жив та нажився. І скажіть мені люди, – хто цього не знає? Можливо, десь там – не знають, але ж не в Нетішині. Хіба, що того – як в с. Крупець худоба зникала (не без участі деяких згаданих) і то, хто хоче – дізнається, бо ж поруч. А якщо знаєте, то чого даєте себе їм в руки? Хіба не так саме ви віддали себе отим, що раніше правили і тому, що тепер, якого вже ганите? Чи ж він інший став? Чи не пора розумнішими стати? Наприклад. Чому вибрали для пікетування сесію саме ту (39-ту, що була перед зборами)? Бо на ній доля бюджету вирішувалася.

Чого ж добивалися організатори, вибираючи саме цей день? Адже знали, що зірвуть (якби вдалося) прийняття бюджету. Очевидно, що для них важливо зірвати сесію, щоб зарплати і таке інше не було, щоб мер виглядав поганим, а що – від того людям біда, вони задумалися? Візьміть інший приклад, де очі треба мати. Усі бачили "Беркут" з Хмельницького? Оце й для того задумано щоб всі бачили, тому і пишуть, як він Смишляєва охороняв, і це правда. Але чому ніхто всю правду не пише, що той "Беркут" не Смишляєв викликав, а Лубко – начальник міської міліції? До якого дійсно зверталася міська влада, щоб не допустив зриву сесії, бо знали, що пікетування буде і можливих бійок боялися, кажуть, планувалися. Але знову ж, чому тоді міліція жодного адміністративного акту не склала? Адже галасували під вікнами так, що сесію не можливо було проводити.

Зрозуміло, якби пікетували щось цікаве для усіх мешканців добивалися, – пенсій, зарплат, тарифів..., а це ж -що? Усі депутати і присутні, через неймовірний галас, гармидер навіть перейшли в інший зал. Хіба це не адміністративне порушення громадського порядку? Порівняйте, Войтка, наприклад, за минулий рік тричі арештовували і двічі відсидів за одним протоколом, лише за те, що не давав міліції виселити сироту – Андрія Вялих, без виконавчого листа на його виселення, за це Войтку й руку поламали й шию пом'яли... Чому міліція тут, на зриві роботи сесії, на якій приймався бюджет, від якого залежить життя в місті, така добра? Напевне їй перед кимсь "чомусь" прогнутися хочеться, але так, щоб народ не розібрався і мер не здогадався. Тож і "Беркут покликали", наче не вони (щоб Смишляєв – мер, радий – без підозр про політичні наслідки, пройшовся скрізь шеренги "Беркута" на людях), вгодили і організаторам (бо підприємців ТЦ ще раз...). Напевне, – не пан Лубко цю хитрість продумав.

Коли, народе, перестанеш отак вибирати – з двох злих доброго? Вдумайтесь, чи можливе таке, щоб із злого добре взяти? Хіба не знаєте, що коноплю рвуть, мочать, сушать, б'ють, труть, чешуть, крутять... – щоб зробити з неї сорочку, а коли швидко, то лиш наркотик – дурман мають, а після – біду ще більшу.

Не міняйте шило на мило, шукайте справжнє добре, відмовляючись від тимчасових вигод і утікаючи від всякого зла у будь-якому його вигляді, а головне не міняйте на ще гірше, не служіть гіршому, щоб потім знову плакати. Оце та формула, якою можна і треба вирішити проблему досягнення покращення життя.

Анатолій Войтко

- голова Ради З'єднання

борців "За справедливість"


Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua