Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Культурна війна на Сході: Україна перемагає

Культурна війна на Сході: Україна перемагає

museum-ukraine | 15.02.2016 00:27

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

На жаль, після нашого відїзду почались обстріли. Поранено майже десятеро людей. Але, я переконався, що життя на Сході триває! Культура розвивається щодня. І все це – завдяки небайдужості людей.

Культурна війна на Сході: Україна перемагає
Вже майже два роки триває війна на Сході України проти російської агресії. Тоді почалась й інформаційна війна – війна культур, що теж має велике значення у цьому протистоянні.

Донецька ОДА вже десятий місяць працює з культурою області, пропагуючи патріотизм, історію і культуру українського Донецька. Все створювали з руїн! За цей час Управління культури і туризму Донецької ОДА показує чудові результати: музеї працюють навіть в "гарячих" точках, проводяться виставки, заходи та майстер- класи з усієї України. Порівнюючи діяльність України та ДНР і ЛНР у сфері культури – Україна абсолютно перемагає, бо терористам просто нічого запропонувати.

Недавно я побував з гуманітарною місією, в містах Краматорськ, Мар'їнка, Дружківка, Константинівка, Красноармійськ, Курахове, село Новомихайлівка – на лінії зіткнення. Деякі з них являються найнебезпечнішими в зоні АТО, але під час мого відвідування пощастило: завдяки візиту ОБСЄ та Червоного Хреста, обстрілів не було.

В Краматорську мені вдалось взяти участь у роботі круглого стілу з питань патріотичного виховання, де були зібрані громадські організації, представники міністерств освіти та культури. Вони поділилися результатами, розповіли про плани на майбутнє, зробили висновки щодо роботи у галузі культури. В той день був мітинг річниці пам'яті жертв Краматорську – трагедія сталась 10 лютого 2015 року, під час бомбардування міста. Тоді загинули люди. І через рік згадували ті страшні події...

Наступного дня я побував в Мар'їнському будинку культури, який пережив великі бої та атаку Градів – був знищений дах, вибиті вікна, постраждала бібліотека, музей. Але, співробітники не тікали, а рятували книги, музей. І сьогодні будинок культури працює за три кілометри від фронту... Хоча напруга відчувається...

Побував у музеї села Новомихайлівки. Прифронтова зона. Перша лінія оборони. Музей має 700 кв метрів площі і показує історію населенного пункту від початку до сьогодення. У музей потрапило два снаряди, вибило вікна, але заклад відновлюється і готовий працювати навіть без опалення! Якого нема! Дуже холодно! Музей приймає відвідувачів, ходять бійці ЗСУ. Замість вікон – плівка – не вистачає коштів! Як хто допоможе – буде добре!

На жаль, після нашого відїзду почались обстріли. Поранено майже десятеро людей. Але, я переконався, що життя на Сході триває! Культура розвивається щодня. І все це – завдяки небайдужості людей.

Україну не знищити, поки є культура!

Ростислав Тригуб, студент Університету "Україна", учасник Музейної експозиції в АТО


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua