Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Алла Шлапак: Українським жінкам потрібно більше економічної свободи

Ирина Набожняк | 10.12.2012 16:31

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Для того, щоб позбавити українських жінок тотальної залежності від кривдників, їм потрібно дати більше економічної свободи, зазначила Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак, коментуючи завершення в Україні Міжнародної кампанії "16 днів проти ґендерного насильства".

Алла Шлапак: Українським жінкам потрібно більше економічної свободи
На погляд політика, в останні роки проблема збереження гендерного балансу відійшла у вузькі кола "третього сектору", а на державному рівні, з боку влади цьому питанню уваги приділяють мало. "Очевидно, що це "списують" на загальну соціально-економічну кризу, мовляв: не до ґендеру зараз, у нас тут хліб дорожчає і транспорт не їздить. Але саме підтримка зайнятості жінок в економічному, а не лише гуманітарному секторі, може дати серйозний поштовх до подолання викликів, спричинених тією ж фінансовою кризою", – вважає Алла Шлапак.

Саме відсутність економічної свободи, як вважає Голова гуманітарної Комісії, є одним із основних чинників, які не дозволяють більшості жінок розірвати "коло насилля", у яке вони потрапляють.

"Левова частка жінок, що зазнають насильства, навіть не звертається по допомогу, а якщо звертається, то згодом знову стає жертвою, бо дієвий механізм їх захисту у нас відсутній, – зазначає Алла Шлапак. – Приміром, б'є чоловік дружину: вона раз у подружки переночує, у міліцію звернеться, навіть до притулку піде... А далі що? Постане питання роботи, належного утримання дітей, помешкання... і так далі. Навіть працюючі українські жінки в середньому отримують зарплатню на 25% меншу лише за ознакою статі. Після 45 років працевлаштуватися практично не можливо, тим паче жінці. То про що говорити, якщо жінка тривалий час не працювала, бо опікувалася чоловіком та хатнім господарством?! А скільки жінок у нас практично є "рабинями", бо залежність від роботодавця і необхідність нести матеріальну відповідальність за сім'ю, не залишає їм вибору?! Отже, відсутність економічної свободи – це основне, що стримує жінку розірвати ганебні пута жорстокого поводження з нею".

На думку депутата, держава повинна суттєво переглянути своє ставлення до жінок, і при цьому акцентувати увагу на прикладних аспектах – можливості перекваліфікації, здобутті додаткової освіти, сприянні у відкритті власної справи.

"Забезпечення ґендерної рівності передбачено Цілями розвитку тисячоліття до 2015 року, які має виконати й Україна. Крім того, у нас існує Закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", а наприкінці листопада цього року уряд схвалив Концепцію Державної програми забезпечення рівних прав жінок і чоловіків до 2016 року. І дуже хочеться, щоб подібні важливі державні документи не залишалися лише деклараціями намірів, а мали відображення у реальному житті", – додала Алла Шлапак.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua