Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Чорнобиль   1986   радіація   катастрофа   плазмові акустичні системи

Невідомий факт про Чорнобильську катастрофу

Юрій Ващишин | 11.10.2010 10:26

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
2

Голосов "против"
1

Не знаю, як кого, а мене підсвідомо завжди турбувала якась недомовленість про найбільшу техногенну катастрофу людства, яка, на наше нещастя, сталась на території України.
Дещо про загоризонтну РЛС "Дуга".


Невідомий факт про Чорнобильську катастрофу
Невідомий факт про Чорнобильську катастрофу.

Не знаю, як кого, а мене підсвідомо завжди турбувала якась недомовленість про найбільшу техногенну катастрофу людства, яка, на наше нещастя, сталась на території України.

Офіційних причин так і не оприлюднено, якісь хіба-що якісь відмовки про помилку персоналу (1-ше питання – чому – дійсно невідомо – чи ще засекречено?).

Спробуєм подивитись на свій "хлопський" розум.

Виникає декілька питань. Питання про тип станції. Реактори були найбільш небезпечними і найменш ефективними з існуючих – а саме – на швидких нейтронах. Чому власне такі, на мою думку – тому що тільки вони дозволяють генерувати збройний плутоній – значна краща штука для ядерних/ термоядерних бомб як, скажімо, уран238. Розв'язано. Моральні критерії лишаються на совісті "воєнщини".

Питання про потребу саме цього місце-розташування. Питання з'ясувалось щойно.

Випадково, на варезному форумі я побачив блог про "7 закинутих чудес СРСР" http://nnm.ru/blogs/dusty74/7_zabroshennyh_chudes_sssr, звідки дізнався про існування загоризонтної РЛС під кодовою назвою "Дуга". Циклопічна споруда, побудована в 1985, не величезна, а гігантська антена довжиною 800 м і висотою 150 м – була побудована біля самої атомної станції. На мою думку, власне атомна була побудована біля неї, бо вона споживала таку велику кількість електроенергії, що по-другому було неможливо (великі втрати при передачі електроенергії). Моє невелике розслідування показало, що на "заході" її називали "Дятлом" за характерні звуки при роботі.

Для гуманітаріїв мушу дещо пояснити. Справжні аудіофіли знають про існування так званих "плазмових" акустичних систем з найкращим (на даний момент) звуковідтворенням. Поширення вони не набули внаслідок – шкідливості (іонізація повітря негативними іонанами), небезпеки (високі напруги) і дороговизни (питання завад звуковій апаратурі потрібно було вирішувати спеціальними засобами). Власне в такому порядку. Імпульс на станції був такої потужності, що іонізував повітря, внаслідок цього виникало характерне "клацання".

Виникає питання, чому при введеній команді на атомній станції – ввести стержні – реактор замість зменшити потужність, її збільшив? Чи не по тій же причині, що те, що місце побудови "Дуги" було вибрано в глушині, щоб своїми страшенними радіотехнічними завадами не впливати, скажімо, на нормальну роботу ліфтів і т.п. На додаток – "Дуга" була запущена на початку 1986 року і за якийсь час мали "чорний" квітень того-ж самого нещасливого року. Питання не вирішено, хіба що розсекретять воєнні архіви.

Юрій Ващишин aka Brontozaurus. (aka – also known as – також відомий як).

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua