Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Червоне світло на диктатуру.


2
Рейтинг
2


Голосов "за"
6

Голосов "против"
4

Як в провінції борються з масовими заходами

 Червоне світло на диктатуру.
Для того, щоб не складалось враження, що провінція – це лише надої молока та кількість яєць на одну курку-несучку хотів би надати цей матеріал, щоб всім стало зрозуміло, диктатура накрила всю Україну від Києва до самого маленького містечка.

В Україні досить довго тривала полеміка навколо порядку проведення масових заходів, тобто влада бажала всіма силами законодавчо врегулювати це питання, щоб право громадянина на проведення масових заходів якомога менше хвилювала нашу владу. Але чогось вирішили питання обмеження права на проведення масових заходів відкласти, бо суспільство потрібно ще підготувати. А поки іде приготування на місцях, маленькі регіонали та регіональчики вже зрозуміли, що риби можна ловити скільки завгодно і де завгодно, розкинули свої сітки.

В місті, де я живу, а це місто Ладижин Вінницької області вирішили також перейняти досвід інших міст, зокрема Кримських міст, де місцеве чиновництво з великим успіхом віднайшло ліки від бажання людини повиступати. Таким законодавчим аспірином є "Положення про проведення масових заходів в...". Ладижинська міська рада розробила таке положення, взявши за основу відоме всім Положення радянського зразка від 1988 року і винесла на громадське обговорення, повідомивши через комунальну газету в розділі рекламних оголошень, що його текст опублікований на інтернет – сторінці міської ради, замаскувавши його, як слід, щоб не дай Бог громадськість міста не дізналась (http://ladrada.ladyzhin.com/index.php?newsid=76).

Проектом передбачено цілий ряд нововведень, які практично унеможливлюють проведення будь-яких масових заходів. Наприклад, вводиться процедура надання дозволу на проведення масових заходів, який повинен давати виконком або міський голова у період між виконкомами, тобто завжди; визначено місця проведення масових заходів та місця, де не можна їх проводити, це приміщення органів влади та місцевого самоврядування (до міської ради ближче чим на 100 метрів підходити не можна), до повідомлення слід додавати договори! з органом внутрішніх справ, комунальним підприємством про прибирання території, програму заходу з визначенням переліку виконавців, творів та джерел фінансування, і статутний документ. Звісно, що ні про який масовий захід тепер не може бути й мови, бо міський голова є головою місцевого осередку Партії регіонів, тому дозволу він ніколи нікому не дасть, крім заходів, що будуть проходити під патронатом ПР і міського голови.

В цю п'ятницю 27 серпня аналогічним чином повідомивши про їх проведення за один день, організатори мали бажання провести громадські слухання. Але ця клята громадськість (громадська організація "Ладижинська громадська рада", молодіжна громадська організація "4ZONE", екологічна громадська організація "Народний центр екологічного контролю", партія "Зелена планета") таки дізналась за півгодини до проведення слухань і взяла та з'явилась, чого організатори ніяк не очікували, бо кабінет для проведення слухань шукали майже півгодини. Ніяких комунальних ЗМІ, представників жодних політичних партій, керівників вищої ланки на слуханнях не було, крім працівників юридичного відділу.

Слухання ні до чого не привели, бо організатори не могли відповісти на жодне питання, а вносити 250 пропозицій в проект не було жодного сенсу, адже проектом передбачено видачу дозволу, тобто процедура дуже відмінна від норм ст... 39 Конституції України та рішення Конституційного суду України від 19 квітня 2001 року. Нагадаю, що Конституція України передбачає процедуру повідомлення органу влади або місцевого самоврядування, а не видачу дозволів.

Після дуже напружених дебатів всі майже одностайно вирішили зняти з розгляду проект даного регуляторного акту, як такий, що не відповідає нормам Конституції України та створити робочу групу в складі трьох представників громадськості та трьох представників Ладижинської міської ради, яка розробить інший проект, що буде відповідати всім нормам законодавства і не буде порушувати право людини на мирні зібрання.

Мотивом для розроблення цього скандального положення став інший скандал навколо заборони молодіжного концерту до Дня молоді в місті Ладижин в червні цього року (http://politiko.com.ua/blogpost34543 та http://politiko.com.ua/blogpost34704), коли влада на чолі з міським головою Валерієм Коломєйцевим, маленьким регіоналом нахабним чином заборонила концерт і вирішила надалі взагалі убезпечитись від реалізації права людини на мирні зібрання, щоб спокійніше було кермувати та ділити основу місцевого самоврядування.

Невідомо, яке рішення прийме міський голова, якому конче потрібне це Положення перед місцевими виборами, але можу припустити, що працівникам юридичного відділу влаштують "порку за демократичність", а Положення затвердять на позачерговій сесії, які проводяться в кабінеті міського голови за закритими дверима і на яку не мають право зайти ніхто, крім тих, кому дозволив особисто сам міський голова. Але одне можна сказати впевнено, – червоне світло на диктатуру дано всім, тому не дивуйтесь, що досить швидко можуть з'явитись "чистильники" та "воронки", якщо ми їх не зупинимо! А ми їх зупинимо!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua