Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Як маленькі Януковичі забороняють концерти до Дня молоді (продовження).


11
Рейтинг
11


Голосов "за"
11

Голосов "против"
0

Країну охопила епідемія. Епідемія охопила владу. Епідемія страху.

Як маленькі Януковичі забороняють концерти до Дня молоді (продовження).
Я майже ніколи не зловживаю своїм правом автора, друкуючись в Неті, не даю матеріалів на кшталт "Такато організація провела суботник до дня такого то". Тому прошу вибачення, що набридаю своїми провінційними проблемами. На прикладі ситуації в своєму місті я хотів би привернути увагу до загальноукраїнської хре--ї ситуації. Проблема з реалізацією конституційного права на масові акції існує досить серйозна. Навіть банальний концерт до Дня молоді викликає у влади стійку рефлексію до застосування адміністративного ресурсу. Б-я! Та невже я не маю права вийти на площу та сказати владі, що вона х...а влада. Та це ж моє право. Право, гарантоване Конституцією України. Що коїться? Хто дав команду заганяти українців в стійла? Хто? Назвіть це прізвище. Назвіть цього поца, який вимастив мою душу лайном. І це не Янукович. Він не давав вказівки заборонити концерт в моєму місті. Це зробив простий мер, який став мером з освітою у 8 класів та професією зварника. Це зробило тупе неосвічене мурло. Хто йому дав вказівку? Ніхто.

Це називається вірус. Якщо зверху дали команду "вільно", то це означає, що влада кожної провінційної владної за...и збільшується в десять разів. НІ! В сто разів. Це означає, що у випадку, якщо ви не дай Бог перейшли дорогу пузатому Цабе, то вас тепер можуть не тільки розстріляти з гумових куль, а і з справжніх. Дуже негарна тенденція. І до цього прокуратура та міліціянти жували сало та плювали на вас, просто тепер на вас плювати – це державна політика. Тепер послати на х... чиновнику не тільки можна, а і треба, щоб знали. Судячи з прикладів, які мені несуть люди по моїй роботі, ситуація погіршується, – чим далі тим більше плюють на простих смертних.

Пригадаємо другу світову війну. Коли прийшли військові іншої держави, то в кожному селі знайшлося кілька десятків поліцаїв, кілька маніяків та можливо один вишуканий садист-вбивця. До Цього всі були звичними селянами, сіяли та пахали. Що ж сталося? В серці та душі кожного криється темна суть, яка бере верх при сприятливих умовах.

От і тепер ця чорна суть має всі передумови до розвитку. Бо. ВСЕ ДОЗВОЛЕНО! Бо! НІЯКОЇ ВІДПОВІДАЛНОСТІ!

Ми ще довго будемо виправляти та вимолювати те що накоїли. Можливо десятки років. Але ми повинні зрозуміти, що бути камікадзе в сьогоднішніх умовах – це спасіння душі, майбутнє країни та можливо єдиний правильний вчинок.

Вчора 24 червня в місцевій опозиційній газеті міста де я живу 9 м. Ладжин Вінницької області) вийшов такий матеріал:

Скандал тижня.

Меру не забрати нашого майбутнього!

До редакції поступили Заява від Ладижинської громадської ради та Звернення молоді міста Ладижин від Молодіжної громадської організації "4ZONE" та Спільноти молоді міста Ладижин, які ми пропонуємо нашим читачам.

ЗАЯВА

Ладижинської громадської ради з приводу перешкоджання законній діяльності громадській організації.

Шановні жителі міста Ладижина! Шановні депутати Ладижинської міської ради, члени виконавчого комітету та посадові особи! Шановні земляки! У зв'язку з незрозумілими, безапеляційними діями міського голови Валерія Коломєйцева по відношенню до громадської організації "Ладижинська громадська рада", ми вимушені звернутися з цією заявою та висловити свою позицію з цього приводу.

Наш міський голова постійно закликає об'єднуватись заради процвітання та злагоди нашої територіальної громади, обіцяє всім рівне ставлення.

За своє коротке існування наша організація не отримала жодної позитивної відповіді від міського голови. Кількість відмов з того чи іншого приводу лише накопичується. Скажімо, нам відмовлено у відвідуванні представнику організації сесій міської ради, відмовлено у включенні до складу виконкому представника нашої організації – Володимира Кондрицького, відмовлено у виділенні приміщення для проведення зборів, відмовлено навіть у отриманні дуже "секретної" інформації про кількість комісій та комітетів, які діють в Ладижинській міській раді.

Особливо незрозумілими є остання подія, коли міським головою було заборонено проводити концерт, присвячений Дню молоді, який запланувала організувати наша громадська організація разом з молодіжною громадською організацією "4ZONE". Невже молодь винна у тому, що молодіжно-розважальний центр в нашому місті так і не запрацював? Яке майбутнє ви готуєте нашій молоді, пане міський голово?

В своїх відповідях міський голова пропонує нам об'єднатися з громадською організацією "За Ладижин", яку він же і очолює, після чого ми будемо мати одного представника на сесіях міської ради.

Нагадаємо, що всім громадянам України гарантоване право на свободу об'єднання в громадські організації. Своїми діями міський голова порушує це право. Ми не є політичною організацією, тому в політичних проектах ніякої участі брати не збираємось.

Ми наполегливо будемо захищати права та інтереси територіальної громади незважаючи на супротив влади, будемо контролювати державний сектор через побудову громадянського суспільства та вказувати їй на її помилки. Ми готові показати місту – що не боїмося і не зупиняємося. А те, що проти нас такий опір – означає, що влада нас боїться!?

Звернення молоді міста Ладижин до міського голови!

Шановний Валерію Івановичу!

Суспільство має майбутнє саме завдяки молоді!

Ми обурені з приводу накладення з Вашого боку заборони на проведення концерту до Дня молоді, в якому повинні були взяти участь музиканти нашого міста та інших міст України. Не можемо зрозуміти, бо ми не просили у Вас жодної допомоги. Організація концерту відбувалася виключно на нашому ентузіазмі, всі музиканти погодились виступати без всілякої оплати. Якщо ви не бажаєте допомагати молоді, то принаймні не заважайте. Ваша заборона – це зневага всієї молоді міста.

Цей концерт Ви зірвали, але не сподівайтесь, що ми складемо руки і будемо мовчки терпіти таке ставлення до себе. Якщо в своєму рідному місті нам немає місця, то ми проведемо цей концерт трохи пізніше за межами міста Ладижин, щоб Ви не надто опікувались проблемами молоді. Ми – майбутнє нашого міста, тому нашого майбутнього Вам не відібрати.

Молодіжна громадська організація "4ZONE",

Спільнота молоді міста Ладижин

Редакція спробувала розібратися у деталях цього конфлікту і ось що нам стало відомо. 16 червня молодіжна громадська організація "4ZONE"на чолі з її лідером Денисом Довганем спільно з "Ладижинською громадською радою" звернулися до виконавчого комітету Ладижинської міської ради з листом, в якому повідомляли про намір провести 26 червня концерт, присвячений Дню молоді. У концерті мали взяти участь як виконавці з Ладижина, так і з інших міст України – представники молодіжної субкультури (рок, реп, діджеї). Час проведення концерту був розрахований з 18 години суботи до 3-ї години ночі неділі на міському пляжі. У листі представники громадських організацій просили владу міста забезпечити присутність представників правоохоронних органів та швидкої медичної допомоги на час проведення концерту (як того вимагає процедура).

21 червня на цей лист надійшла відповідь за підписом міського голови В.Коломєйцева. Це була відмова у проведенні концерту. На обґрунтування відмови мер посилався на ст.38 Закону України "По місцеве самоврядування". Говорилося про те, що лист з проханням провести концерт носить форму повідомлення, хоча законодавством нібито передбачено отримання дозволу на проведення даного заходу (ми передивилися згадану статтю, але нічого про надання якогось дозволу у ній не говориться – авт.). Крім того у відмові мер посилається на те, що територія пляжу не пристосована для проведення подібних заходів; не влаштовує його також час та гучність молодіжної тусовки. В.Коломєйцев запропонував провести концерт у рамках загальноміського святкування Дня молоді.

Ось що розповів "Ладижинській газеті" Денис Довгань, один з організаторів проведення концерту до Дня молоді:

- Засновниками нашої організації "4ZONE" є я та ще троє ладижинців. Ми вирішили організувати концерт до Дня молоді з власної ініціативи, за свої кошти, тобто ми не потребували чиєїсь допомоги. На концерт ми запросили наших друзів з Києва та Одеси. Загалом на концерті мали виступити не менше восьми груп, серед яких і ладижинські. Ми вирішили питання з апаратурою, побудовою невеликої сцени для виступаючих. Отже, справа була тільки в отриманні формального дозволу для проведення концерту на території пляжу. І ми сподівалися на розуміння та підтримку нашої влади.

- Можливо, відмова була викликана перш за все тим, що ви планували завершити концерт далеко за опівніч...

- Дійсно, питання про гучність та час проведення подібних заходів обмежуються. Втім, пляж – це не площа Фонтанів, це не центр міста, де поруч розташовані багатоповерхівки. А ще – це ж День молоді. І раз на рік – у порядку виключення – ми сподівалися знайти порозуміння з виконкомом та міським головою.

- Можливо вам потрібно було звернутися до молодіжного відділу виконкому та якось поспівпрацювати з ним?

- Тут справа у тому, що нам простіше було все організувати своїми силами, ніж кожен крок узгоджувати з органами влади. Тим більше, що як я вже казав, ніякої допомоги для організації та проведення концерту ми не потребували. Навіть під час концерту ми планували організувати свою охорону, яка б узгоджено діяла з правоохоронцями для того, щоб захід був проведений без різних несподіванок.

- Після заборони провести концерт, можливо, Ви виявили намір провести концерт у рамках загальноміського святкування?

- Ні. На загальноміські заходи на площу приходить не та аудиторія, для якої розрахований концерт. Тобто бабуся з онуком не будуть слухати рок чи реп. Я запрошу на концерт своїх друзів іншим разом. А концерт ми таки проведемо.

- Ви якось можете пояснити справжню причину відмови у проведенні концерту?

-...ні, не можу. Я не хотів би цього коментувати.

У день цей день Дениса викликали на розмову до міліції. Йому пояснили, що без дозволу він не має проводити концерт...

Молодь ладижинська активна та ініціативна. Вона не просить допомоги у влади для проведення своїх заходів, лише просить їй не заважати. І навіть цього не отримує. Що потрібно молоді для відзначення свого дня? Весела тусовка серед своїх однолітків під музику, яка їй подобається. Тому місцем проведення концерту й був обраний пляж. Організатори врахували досвід минулих концертів на площі Фонтанів, під час яких дорослі дяді й тьоті, мамусі з немовлятами та бабусі з онуками – невдоволено затуляли вуха від музики, яку із задоволенням слухала молодь. Отже, на цьогорічний День молоді "4ZONE" вирішила концерт до цього свята провести уникнувши присутності невдоволеної солідної публіки. Але не вийшло... А що пропонує влада молоді замість забороненого концерту? Подивіться план заходів – концерт обласної філармонії з конкурсами...Це що – у мішках стрибати чи щось таке? Мда. Молодь буде у захваті...

А знаєте, все це нагадує ситуацію, коли імениннику розповідають, як йому провести свій День народження, кого запросити, що подати на стіл. А найсмішніше – коли іменинника запрошують (!) на його свято. Та ще й туди, куди він не хоче йти, з гостями – яких він не вважає за своїх друзів, з піснями – які він співати не любить.

Єгор Волков

Після того, як ми вирішили провести мирну акцію протесту проти дій місцевої влади, нашим представникам повідомили, що на нас чекають камери попереднього утримання в 15 суток та обласний "ОМОН" с "посадками" і т. д. і т. п. Молодь чекає. Рішення за нашою радою управління, керівником якої я є. Рішення я вже прийняв. А що порадите ви?...


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua