Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
ДІАЛОГ

Прагнучи місцевого розвитку, шукаємо можливості для діалогу


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
1

Голосов "против"
1

У четвер – п'ятницю, 4-5 лютого, у м. Луганську відбувався тренінг "Діалог заради розвитку". У заході взяли участь 16 представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також організацій громадянського суспільства із 4-х громад Вінниччини, Луганщини та Полтавщини.

Прагнучи місцевого розвитку, шукаємо можливості для діалогу
У четвер – п'ятницю, 4-5 лютого, у м. Луганську відбувався тренінг "Діалог заради розвитку". У заході взяли участь 16 представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також організацій громадянського суспільства із 4-х громад Вінниччини, Луганщини та Полтавщини. Захід проводився із метою підвищити спроможність представників територіальних громад вирішувати проблем місцевого значення через співробітницький підхід. Під час тренінгу були розглянуті елементи "Сходів громадської участі" Шеррі Арнштайн, принципи діяльності органів місцевого самоврядування та співробітницький підхід під час переговорів та у вирішенні конфліктів.

Державні службовці та громадські активісти також мали змогу проаналізувати переваги та загрози найбільш поширених стратегій вирішення конфліктів: на основі влади (використання переваг наявного статусу для переконання іншої сторони переговорів) та права (апеляція до норм права, загальновизнаних стандартів під час вирішення спірних питань). Підхід до вирішення конфліктів на основі переговорів з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін викликав найбільшу дискусію серед учасників. І це не дивно, оскільки підхід, заснований на інтересах, нелегкий. Він передбачає ретельну роботу учасників переговорного процесу над виявленням справжніх інтересів кожного та пошуком оптимальних варіантів вирішення конфлікту задоволення кожного. Учасники практично оволодівали підходом, заснованим на інтересах, на основі реально існуючих проблем власних територіальних громад. Наприклад, представники сел. Софіївка з Краснолуцького району Луганщини шукали спільний інтерес представників влади, вчителів, батьків та дітей у вирішенні проблеми відсутності системи дошкільного виховання на території селища. Представники Котелевського району з Полтавщини, прагнучи вирішити проблему створення сприятливого життєвого середовища для людей із обмеженими можливостями, намагались вибудувати стратегію переконання місцевих органів влади у необхідності облаштування пандусів.

І, хоча не всі ще готові практично використовувати співробітницький підхід у вирішенні проблем власних громад, учасники одноголосно підтримали думку про те, що без діалогу між владою та громадськістю з позицій інтересів усіх сторін важко очікувати позитивних змін.

Тренінг проводився у м. Луганську спільною командою двох громадських організацій: Східноукраїнського центру громадських ініціатив "Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії" (м. Луганськ) та Українського центру "Порозуміння" (м. Київ). Захід проводився у рамках спільного проекту організацій у співпраці із EQUITAS – Міжнародним центром освіти з прав людини (Монреаль, Канада). Мета проекту – підвищити спроможність представників місцевих територіальних громад вирішувати проблеми місцевого розвитку, використовуючи механізми громадської участі та діалогу під час розробки та прийняття місцевих рішень.

Контакти

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

тел. – (0642) 491374

zahyst@gmail.com

totalaction.org.ua


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua