Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Екологія в Україні


-13
Рейтинг
-13


Голосов "за"
0

Голосов "против"
13

Екологія сьогодення

Екологія, як наука,що вивчає живі організми та середовище їх існування, виникла ще в 19ст.

Останні 100 років змінили сам предмет наукових досліджень,та їх характер.

Природа і суспільство. Хто кого? Здається, це і є головне питання екології. Як варіант відповіді, ми маємо Чорнобиль. Травень 1986 року зробив Україну сумнозвісною у всьому світі. Поступово ми забули, скільки років триває період полу розпаду цезія, майже не переймаємося впливом малих доз радіації, але кожний рік під час чорнобильського марафону, коли досвідчені фахівці зізнаються у ненадійності саркофагу над атомним реактором, стає моторошно від власної незахищеності.

Людина завжди зухвало і агресивно поводилася з природою, задовольняючи свої потреби. У спадщину від СРСР Україна отримала дивну легковажність і зневагу до неодмінних наслідків будь-якого непродуманого втручання у природу заради звичайного економічного зиску.

Нераціональне використання хімічних засобів у сільському господарстві призвело до отруєння і виснаження ґрунтів, зниження їхньої родючості. українська земля потребує екологічно обґрунтованого господарювання їх зростання долі біологічного захисту рослин.

Про стан водних ресурсів в Україні (а це 22000 річок і 2 моря) легко дізнатись у мешканців невеличких міст де регулярного водопостачання ніколи не було, а пити воду з колодязів небезпечно. Вражає порівняння із будь-якою маленькою державою на Сході, де, незважаючи на суцільну пустелю, вода у кранах є цілодобово і до того ж відмінної якості. Риболовецька промисловість майже знищена постійними екологічними негараздами та звичайним ігноруванням галузевих нормативних актів. Норвезький лосось давно потіснив на полицях супермаркетів осетрів та камбалу азовського моря.

Кілька днів тому у Чорному морі знову затонув сухогруз, десятки тонн палева потрапили у воду. На щастя, життя дев'ятьох українських та чотирьох російських моряків вдалося врятувати.

Здається, порятунку потребує і сама Україна. Нещодавно на самиті у Копенгагені лідери 30 держав обговорювали проблеми, пов'язані із змінами клімату. Постійні шкідливі викиди в атмосферу призводять до екологічно небезпечного парникового ефекту. Держави сперечалися про своїх права та квоти, але позиція України була незрозумілою. У нас не було навіть свого стенду,я к у Білорусі та у Молдови.

Наприкінці саміту за деструктивну опозицію Україна отримала анти премію "динозавр дня".

Далі тиша.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua