Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
екологія   5 червня   ООН

Екологія в Україні


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

У наші дні питання екологічної ситуації не лише в Україні, а й у всьому світі постає особливо гостро. за останні декілька десятків років різко зросла кількість негативних викидів в атмосферу, забруднення стічних вод, річок та океанів, що згубно впливає на процеси життєдіяльності усієї біосфери.

Екологія в Україні
У наші дні питання екологічної ситуації не лише в Україні, а й у всьому світі постає особливо гостро. за останні декілька десятків років різко зросла кількість негативних викидів в атмосферу, забруднення стічних вод, річок та океанів, що згубно впливає на процеси життєдіяльності усієї біосфери. на Землі майже не залишилося таких місць, куди б не ступала нога людини, намагання змінити чи підстроїти під себе прирдні екосистеми призвели до таких змін у природному середовищі та появі нових катаклізмів, що тепер загрожують самому існуванню людського роду в цілому!

Світова громадськість розуміє наслідки таого недбалого ставлення до навколишнього середовища і починає використовувати екологічні види палива, нові електричні машини, що живляться від сонячної енергії та прогресивне обладнання, що дозволяє використовувати сили вітру чи хвиль для вироблення додаткової енергії.

щорічно 5 червня святкується Всесвітній день навколишнього середовища. Для ООН цей день є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'ясняти корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Охорона навколишнього природного середовища – нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних мір (технологічних, економічних, адміністративно правових, просвітительських, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення діючих екологічних співтовариств і природних ресурсів в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

В Україні також існує законодавство про охорону навколишнього середовища, але практично ці закони не можуть бути виконані через ряд причин, що заповільнюють їх виконання чи роблять це неможливим.

Наприклад, переробка сміття у світі у наші дні займає одне з провідних місць, через що засмічення величезних територій через використання іх під смітники перестало бути головним. Нині екологічно чисті пакети на склянки для води використовуються набагато частіше, ніж упаковки старого зразку. В Україні ж переробка сміття лиш починає запроваджуватись, навіть немає роздільних смітників, що дозволять зробити цей процес більш реальним у нашій країні.

Величезною проблемою є забруднення повітря не лише через викиди об'єктів промисловості і автотранспорт, а й через спалення тих же смітників та особливо полів після збору врожаю. кожного року ми можемо переконатися, в якому стані наше аграрне господарство, що після збору зернових культур на овочей з полів, вони спалюються, при чому ніхто не піклується по те, що зелені насадження вздовж доріг на по периметру полів теж горят. звідси знижений рівень зелених насаджень та неможливе їхнє природне оновлення. Багато із знищених таким чином дерев і кущів не відновлюються більше ніколи, але їх і не викопуюють і не замінюють на нові! Постає питання: чому в Україні при порівняно невисокій температурі влітку (не більше 35 градусів) так часто виникають лісові пожежі, що нерідко призводять до знищення цілих екосистем! Низький рівень державного забезпечення українських лісництв, відсутність у деяких районах (особливо віддалених) груп швидкого реагування та національної безпеки та їхнього обладнання призводить до того, що раніше майже необмежені рекреаційні ресурси України, що захоплювали іноземних мандрівників та художників, зійде нанівець!

Що ж, екологія вже давно є однією з найгостріших тем, що періодично звучить з вуст політиків чи у пресі, але тільки тоді, коли суспільство і кожен громадянин особисто зрозуміє усю важливість нинішньої ситуації, тільки у такому випадку усі спроби захистити і відновити природу зможуть бути дієвими!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua