Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
екологія   Україна   вітер   вітрях   вітроелектростанції   альтернативні джерела енергії

Гроші на вітер?...

Mariya Molodyk | 23.12.2009 12:00

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
3

Голосов "против"
2

Перспективи використання енергії вітру в Україні як альтернативного джерела енергії.

Україна належить до країн, які лише частково забезпечені паливними корисними копалинами. Власні паливні ресурси забезпечують лише 58 % потреб України. Енергетична залежність країни від поставок органічного палива становить близько 65%, що на 15% перевищує відповідний показник країн ЄС. Газовий конфлікт між Росією та Україною та суттєве підвищення цін на нафту на світових ринках призвели до прийняття нової стратегії розвитку енергетики України до 2030 року. У ній зазначається необхідність розвитку альтернативних джерел електроенергетики. Найбільш перспективним є використання енергії вітру.

Частка електроенергії, виробленої на вітроелектростанціях, становить 3,7% від її загального виробництва у Євросоюзі. У Данії цей показник сягає 20%. У 2007 році потужності цієї галузі електроенергетики забезпечили потреби 30 мільйонів європейських сімей та дозволили уникнути викидів в атмосферу у розмірі 91 мегатонни СО2. Це еквівалентно тому, що 46 мільйонів авто не виїхали на автошляхи. Це є значним досягненням у боротьбі з глобальним потеплінням, що черговий раз було підтверджено на екологічній конференції в Копенгагені 15-19 грудня 2009 року.

Україна має величезні можливості використання енергії вітру. Річний технічний вітровий потенціал становить 30 мільярдів кВт•год. Найпотужніші вітрові ресурси мають такі регіони України: узбережжя Чорного й Азовського морів, одеська, херсонська, запорізька, донецька, луганська, миколаївська, львівська, закарпатська області та Автономна республіка Крим.

Експлуатаційні витрати на вітроелектростанції є істотно нижчими за відповідні витрати на ТЕС. Але сьогодні електроенергія, яку виробляють українські вітроелектростанції, є вдвічі дорожчою для споживачів (4-6 цента за кВт•год). Однак, українські ТЕС, ГЕС та АЕС наразі мають застаріле обладнання (ще з 70-тих років) та потребують переоснащення, що вимагає значних капіталовкладень та відіб'ється на ціні. Зважаючи на стрімкий розвиток технологій, можна спрогнозувати, що у найближчі 10-15 років енергія вітру буде значно дешевша за традиційну енергію.

Зрозуміло, що виробництво енергії на ТЕС та АЕС негативно впливає на стан довкілля, у той час як вітроелектростанції є безпечними. Для стимулювання українських та іноземних інвесторів, Верховна Рада України у 2008 році прийняла закон, яким встановлено "зелені" тарифи. "Зелений" тариф – спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії. "Зелений тариф" дозволить зменшити період окупності інвестицій у відновні джерела енергії й стане вагомим чинником для їх розвитку.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua