Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Бути ближче до дітей

Сашко | 12.10.2009 22:07

-3
Рейтинг
-3


Голосов "за"
1

Голосов "против"
4

З нагоди Дня усиновлення, Київська обласна адміністрація вирішила влаштувати урочистості та привітати щасливі сімейні пари, які вирішили всиновити дітей, а також працівників служб у справах дітей та молоді.

Бути ближче до дітей
З нагоди Дня усиновлення, Київська обласна адміністрація вирішила влаштувати урочистості та привітати щасливі сімейні пари, які вирішили всиновити дітей, а також працівників регіональної служби у справах дітей.

За останні роки соціальна політика в галузі дитинства набирає пріоритетних позицій. Через високий рівень бездольних дітей цій проблемі все більше уваги приділяють як владні ограни, так і засоби масової інформації. Саме тому тема розробки механізму гейткіпінгу та інтегрованих соціальних служб активно впроваджується на теренах нашої країни.

Такі події не можуть залишати байдужими. Саме тому, заступник голови Київської обласної райдержадміністрації Кондрук Валерій Петрович привітав щасливих батьків, котрі взяли до себе в сім'ю дітей із дитячих будинків. Так пощастило сім'ї Мацькових. Подружня пара вже 15 років разом. Мати хлопчика, Наталія Миколаївна, працює помічником кухаря у дитячому будинку "Веселка" Бородянського району, в якому вони і знайшли свою долю. Сім'я виховує малого Євгенія у любові і злагоді. Духовний, інтелектуальний та фізичних розвиток – необхідні складові виховання дитини. Сімейне тепло це незамінний та неоціненний скарб, котрий сім'я Мацькових подарувала Жені. "Для нас це велика радість взяти до себе та виховувати дитину. Звичайно ж хочеться ще й дівчинку удочерити, але то вже буде трохи пізніше", – з посмішкою сказала Наталя.

У Київський області за сприяння обласної адміністрації регулярно проводяться заходи щодо підтримки вразливих сімей та дітей. Співробітництво з міжнародними благодійними організаціями дає можливість впроваджувати інноваційні методики у вітчизняну практику. Для останні роки значно зріс рівень усиновлення дітей як українцями, так і закордонними сім'ями. Для прикладу, за 2008 рік було усиновлено 187 дітей, з яких 88 міждержавних усиновлень і 99 – національних, а вже за 9 місяців цього року до сімей забрали 125 сиріт: 73 – українцями, 52 – поїхали до закордонних батьків, а до кінця цього року планується всиновлення ще 200 хлопчиків та дівчат. Чого тільки коштує побачити ці маленькі радісні оченята, бо для них немає більшого щастя ніж знайти справжніх батьків, а не лише вихователів. Зважаючи на це, в області вже проводиться активна робота щодо оптимізації діяльності Служби у справах дітей.

І це не одиничні заходи, котрі проводяться за для підтримки добробуту дитини та сімей у київській області. "Лише за вересень рішеннями судів було розглянуто 12 справ на користь дітей, які потребують повноцінних родин", – зазначив заступник голови Київської облдержадміністрації Валерій Кондрук. Крім цього, він подякував усім за добрі наміри, важливі рішення і непосильну роботу над влаштуванням дітей до повноцінних сімей. А також через ЗМІ він звернувся до всіх жителів Київської області із побажанням не перешкоджати змінам, не відвертатися від діток, бо чужих дітей не буває. Валерій Петрович запевнив і довів на прикладах, що влада зацікавлена і готова допомагати усім, хто цього потребує, адже саме при розширенні природнго потенціалу усиновлення з територіального на регіональне можна знайти набагато більше батьків для покинутих дітей.

Дуже важливим також є питання психологічної підтримки людям, котрі вже всиновили чи бажають всиновити дитину. З приводу цього розробляються програми семінарів тренінгів та співбесід для молодих батьків. "Виховання дитини дуже відповідальна місія. Кожен хлопчик чи дівчинка це хоч і маленька але особистість. Їх духовний розвиток, світогляд та психічне здоров'я дітей залежить саме від виховання та уваги батьків. Тому у соціальних службах на місцях працюють спеціалісти з соціальної допомоги та психологи, до яких можна звертатися за допомогою і порадою", – зауважила Постолюк Галина Іванівна.

Питання безпритульних дітей та дітей сиріт стосується кожного. Для дітей, які залишились без піклування, мати і батько – держава. Тож відповідальність за них несе кожен з нас.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua