Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/life/49b16e965dc8c/

Гендерні та просто свята

Киянка | 6.03.2009 20:42

Прийшла зі свого інституту, й ділюся, як і що в нас на роботі святкують

Гендерні та просто свята
Вітання всім добрим людям!

Тут чимало хто вже знає, що я люблю ділитися хорошим з хорошими людьми. Щойно прийшла з роботи, як завжди в дуже гарному настрої, й пишу онлайн:) – щоб розповісти, що і як ми святкуємо в нашому робочому колективі.

Крім Днів народження співробітників (які святкуємо в ближчий до події, зручний всім день, підбирається кожні два-три місяці невеличка компанія народжених:)) та Дня Незалежності України, який відсвятковуємо на початку робочого року, після літніх відпусток, ми святкуємо Новий рік та крупні релігійні свята, які, можна так сказати, є й нашими професійними:). Трапляється святкувати й всякі різні релігійні свята, але то вже як запрошені дослідники, не обов"язково всі разом.

Але є в нас ще одне оригінальне свято, традиція святкувати яке вже нараховує надцять років. Справа в тому, що після жвавих зацікавлених дискусій в 90-тих роках, коли, як і чи святкувати гендерні:) свята, ми прийшли до думки, що, зрозуміло, такі свята радянського походження нам не підходять, але вітати одне одного таки хочеться.

День Матері й День Батька, при всій нашій повазі до цих свят, ми не обрали, тому що вони все ж таки, на жаль, не всіх прямо стосуються. 6 грудня чи 14 жовтня як Дні Українського війська – це річ хороша, але наш фах мирний:) Зате наш фах дозволив нам перебрати різні Чоловічі й Жіночі свята в різних релігійних та культурних традиціях (ой, скільки цікавого знайшлося!) та непопсово оцінити одну дату, яка тут вже обговорювалася не один раз в іншому контексті, тому зараз про неї докладно не буду, скажу лишень, що вона одночасно стосується і жінок, і чоловіків (і щасливі ті чоловіки й жінки, які багаті на той одухотворений дар, котрий насправді те свято підносить).

Тому ми віришили святкувати спільне наше свято, чоловіча частина вітає жіночу, й навпаки. Ми не формалісти, тому призначаємо свякування на один із зручних в робочому процесі днів з 14 лютого до початку березня.

Головне, що в нас, слава Богу – найкращий у світі робочий колектив друзів та однодумців, що ми хочемо вітати одне одного, й робимо це тепло із вигадливою програмою (капусники, колажі, стінгазети, сюрпризи, конкурси, співи українських пісень, невеликі подаруночки, підібрані з сенсом, смаком та любов"ю, домашні кулінарні шедеври). Все щиро і творчо, ніякої попси та томади, тільки ми, часом і наші рідні, яких ми всі в одне одного знаємо.

Наш колектив – справді рідкісне явище, але ж то все залежить від людей – кожного. А подібне тягнеться до подібного... Звісно, далеко не на кожній роботі багато залежить від рядового працівника, однак якусь частку може пробувати внести кожен. Чимало залежить від того, чи зголоситься хтось взяти на себе організацію свята, насамперед – сценарію. Можна ж спробувати запропонувати щось нове й цікаве – якщо не полінуватися, часом в таких справах хто зможе зацікавити чимось вартісним, так воно й поведеться.

Бажаю всім добрим людям, щоб Вас і на роботі, і вдома, і серед друзів оточували найкращі Чоловіки й Жінки, щоб кожному хотілося вітати з усякими близькими Вам святами як Вашу Половинку, та всіх Ваших рідних та колег!


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua