Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Абсолют ницості

Стрілець | 11.01.2009 14:37

21
Рейтинг
21


Голосов "за"
22

Голосов "против"
1

Чи повна бездумність?

Всі люди смертні – це абсолютно точно. До тіл померлих прийнято ставитися з повагою – це майже абсолютно точно. Тому їх не викидають куди попало, а проводять із ними досить складні й недешеві процедури похорону, ставлять пам'ятники, а потім іще й роками доглядають за могилами.

І все це – витрати, витрати, витрати. Та жодна людина, у якої помре хтось із близьких, ніколи не пошлеться навіть на війну чи, тим більше, на якусь там кризу, щоб зняти з себе ці витрати. Всеодно щось робить. Що на той час буде їй доступно, а таки зробить.

Навіть якщо це сталось не сьогодні, а багато років тому, а сьогодні людині стали відомі місце та обставини смерті – людина знайде можливість поїхати туди і щось там зробити, якось та позначити те місце і по-своєму. А якщо поїхати не може, то хоч удома якось пом'янути.

Бо саме так прийнято і це "прийнято" – одне з тих небагатьох, які реально виділяють людину на фоні тваринного світу. Це наші моральні норми. Внутрішні норми нашої душі. А коли у когось не вистачає внутрішнього поклику, то інші побачать поведінку людини в цих обставинах і якщо вона буде не така, як прийнято, то випаде ця людина із суспільства зі всіма наслідками для себе.

Ясно, що у війну це буде зовсім скромно. У кризу теж буде скромніше. Але – наскільки скромніше? Бо всеодно ж – таки треба. І треба буде від чогось відмовитись, а на це – дати. Вибір у людини таки є – що життєво важливе, а що можна й відкласти. Щоб звільнити на це якусь суму грошей.

А тепер питання в лоб – чи може людина в наш кризовий час не пожаліти на це 2,45? Повторюю словами – дві гривні й цілих сорок п'ять копійок? І якщо у людини такі витрати на таку мету викликають озлоблення, то як оцінити моральні якості такої людини?

Питання про моральність мабуть зайве. В цій ситуації може бути тільки одне питання – що то за люди і звідки така конкретна цифра?

З цифрою просто – її кожен бажаючий може дістати діленням чисельника на знаменник. Чисельник можна елементарно дізнатися в інтернеті – це те, що вже потрачено на меморіальний комплекс жертвам Голодомору в центрі Києва. Мені пошуки дали цифру 113 млн. гривень. У знаменнику – чисельність населення України. Оскільки цілком точна цифра сьогодні мабуть нікому не відома, я взяв трохи округлену – 46 млн. чоловік. Ділення першої цифри на другу і дало 2,45 грн. на душу населення.

А хто ті люди? Це ті "люди", які зразу ж після відкриття меморіалу взялись лементувати про величезні гроші, які можна було потратити на життєво важливі речі й тому подібне сюсюкання.

Їх вимерло мільйони. Мало кого із них поховали хоч трохи нормально. На їхніх непозначених братських могилах окупаційна влада потім іще, бувало, і об'єкти на зразок танцплощадок будувала. Свідомо, природно, влада же знала, де кого зарили.

Тепер ми, накінець-то, дістали можливість знати – що було, як, із ким. Було це із нашими предками. До поховань яких у нас прийнято ставитися з повагою. І вже ж точно не жаліти на них якихось 2,45 на душу населення. На яких навіть пляшки пива не купиш.

Порівняйте – пам'ять, повага до предків і півпляшки пива. Тому зовсім не даром у мене в заголовку слово "ницість". Іншого тут не підбереш. Інший варіант лише один – люди, буває, абсолютно не обдумують, що вони говорять. Говорять самі, або повторюють чиїсь розмови.

Два абсолюти на вибір – або абсолют ницості, або абсолют бездумності.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua