Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Україна   інтелігенція   народ   влада   непотрібність

Плаксива інтелігенція відірвана від народу

Гетьман | 31.12.2008 09:00

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
4

Голосов "против"
4

Чи можна охарактеризувати по іншому тих, хто зараз іменує себе інтелігенцію, ніж дані їм характеристики ще за часів Царської і Австрійської Імперії? Яку частину інтелігенції ми бачимо тепер, ту що нищили метрополії за свободолюбивість і вміння подати правду чи бажаючих прислужитись своєю інтелігентністю?

Плаксива інтелігенція відірвана від народу
Сумно говорити, та Україна позбавлена можливості спостерігати представників інтелігенції, які б цю назву не переводили в розряд ненависних потребуючим правди і справедливості людям. Навіть серед незацікавленої решти теперішні інтелігенти викликають відчуття огиди, насмішки, в когось заздрості влаштованістю і аж ніяк не поваги.

Справа тут зовсім не в необхідності багато часу для формування справжньої інтелігенції, як прошарку суспільства особливого. Система суспільної організованості і включення інтелігентних людей до неї значно визначає кого ми бачимо і як уявляємо інтелігенцію. Також важливо, з якою метою хтось вступає в ряди інтелігентів. Сучасні українські реалії на цих двох етапах від простої людини до визнаного інтелігента блокують попадання і оформлення прошарку інтелігенції потрібної і виступаючої за народ.

Всю неадекватність теперішньому часу в Україні і приховану байдужість до решти, інтелігенти, які вважають себе чимось більше, ніж просто вихованими і мислячими особистостями, демонструють антидержавницькою і захищаючою спокій "олігархії і з ними" позиціями. Причому антидержавницькою в прямому значенні відторгнення державних інституцій і протиставлення їх людині, громадянину. Їх заклики до спокою йдуть на користь лиш злодіям і ворам в, поза і з законом, на яких шапки палають.

Причому проявляється інтелігенція в цьому двома способами. Перший-це заклики до опротестування держави як влади загалом, звісно ненасильницькими методами. Бунти інтелігенти залишають для інших, а їх діло оспівати таку лінію і повернути проти української державності. Ні, вони не плачуть, а агресивно нападають на все, що зв'язано з державністю і інститутами Держави. Особистості, які представляють дані інституції саме в такому руслі отримають "фе" інтелігенції.

Винуватою ставлять загалом Державу, як систему продукуючу поганих керівників, які не виконують те, що належиться навіть за приписами Конституції, не кажучи про турботу за людей. Ось де ключ, відверто і натякають вони, -"взагалі без Держави!" І не буде місць, які займатимуть ненависні особистості, не буде жорстокої машини, якій не сила протистояти звичайній людині-одним словом-просто в рай!

Нічого мабуть, що Держави як такі у Світі не для забавки постворювались, а щоб вирішувати питання організації життя народів і їх громадян на певній території, для захисту і забезпечення вільності розвитку. Що якщо не буде своєї держави в народу, то пустого простору також не буде і керуватиме інша держава. Якій дослухатись до українців взагалі не буде потреби.

Та тим більше що не просто так паскудно від шкідливого до бездіяльного поводять себе особи, займаючі державні інституції. Бо вони продукт підсистеми, що як паразит використовує систему держави. І з цією підсистемою чи багатьма потрібно боротись. Та ж ні, давайте убєм цю Державу і може в новій підсистеми пропадуть. Буде, і ще більше. Тому що Мерседес як дає швидкість, надійність і комфорт, так і збиває, розбещує, викликає зависть людей. Тобто все залежить від використання.

Сучасним "інтелігентам" на це на чхати і основи державності для них існують якісь інші, фантомніші. Звісно, переплітають їх вони з правами людини, нетваринною поведінкою, культурністю і статистичними знаннями великих обсягів літератури. Зв'язавши все те докупи пречудернацькими способами намагаються виділитись з поміж інших і прорекламувати свою інтелігентність.

Другий спосіб явлення інтелігенції народу-це плач і скрегіт, що все так тому, що їх не слухають. Подивіться мовляв на якому рівні права людини, судова система, освіченість і т. п. Все бач люди винні, що не за тих голосують-треба за іншого-отого. Та проти обмежуючого механізму виборів і інших моментів виступати не спішать. Так лиш згадують, що там проблеми, великі проблеми, але рішення пропонують-політик, якого вони порадять.

Може й була б з того якась користь, якби інтелігенти ті не були б чи то такі дурні чи то продажні. Бо в результаті їх порад і тих кого радять до зруйнування паразитичних схем, які дискредитують влади, ні на крок не наближаємось. Зате багатіїв нових привладних відкриваєм щоразу. І все при них крутяться оті чимось ображені, обмежені інтелігенти, що виставляють своє невдоволення як "біль народу".

Не дивлячись на різність цієї інтелігенції, коли одні істерично схлипуючи кидаються зі слізьми, а інші просто скиглячи висловлюють жаль, об'єднує їх зачислення себе до придуманого середнього класу. Класу тих, кому добре жити і вони задовольняють всі свої життєві і цивілізаційні моменти. Це люди, які влаштувались при злодійській системі держави і в разі їх зорганізації по Марксу завданням класового інтересу було б залишати все як є з гарантуванням прав хазяїв олігархів та обмін на це-придавлення решти.

Але прошарок цього "середнього класу" не здатен до такої організації і усвідомлення такого класового інтересу через властивості індивідів. Які власне їх до влаштованості в злодійських схемах і привели. Не можуть, як шістки при ворах в законі. Є надто багато бажаючих і готових зайняти місцину в такому середньому класі, існуючому з дозволу олігархії. Ажіотаж створений тими, кому показали благодать бути в фаворі і посунили вниз, гарантований.

До цього середнього класу в Україні зачисляють себе теперішні інтелігенти. Скоріш за все вони дивляться на Європу і на їх середній клас, та рівняють себе до їх інтелігенції: професорів, науковців і т. п. В Україні ж примірку роблять виказуючи бажання мати достаток як в середнього класу. Теж напевно рівняючись на закордонні аналоги до слова "інтелігенція". При отримані ж того достатку, невільно закрадається підозра, а чи не завдяки тому самому влаштуванству при злодійській системі.

Зрозуміло, як наче творчі люди і працівники галузей розумових, що не всім по зубам, розраховувати інтелігенти можуть на прибутки більші, ніж мають звичайні роботяги. Але яка користь з їх інтелігентної праці? Чим саме вони полегшили життя людям? Чи може допомогли сформувати вірнішу думку? Викрили брехню і майстерно донесли правду до людей? За що цінити інтелігенцію тепер? Скільки копійок зарплати вони отримали справедливо за діло, а скільки тисяч за пустослів'я і звання?

Історія пояснює багато, та не все. Чого саме таке інтелігенція у нас є і звідки вона взялась історія і Царської Росії і СССР знає точно. Як і в переломні час розпаду Імперій 1918 рр. значна частина інтелігенції розповідала про всесвітній мир і права, картала неосвічений і недалекоглядний народ, не чувши і не бачачи реальних проблем навколо, так і тепер те саме. Результат тоді не забарився і Україну поділили окупанти. Ми ж поки що ще живемо в своїй державі і дасть Бог поживемо ще.

Наслідники і інтелігентів 1918 року, що виявились дезорієнтованими в насущних питаннях людей, і виплеканих прислужок влади в СССР-злились в одне ціле в Незалежній Україні. Поведінка їх однакова і виділяє з поміж справжньої української інтелігенції, що і за народ і за Незалежну Україну боралось в часи окупації. Колишні оспівувачі і заклопотані, неадекватно оцінюючи, загальносвітовими проблемами більше, ніж свого народу, шукають постійно кого б то оспівати. А тут-ну нема влади, яка б потребувала їх щоденних послуг одурманювання людей.

Вірю і знаю-це проблема тимчасова по мірі збільшення українськості і справедливості в Українській Державі. Розвіється хлам і дурман усіляких непотрібних і корисливих інтелігентів. Не потрібні вони такі народу. Тай тим до чийого коритця підмазатись хочуть, вони вже не дуже потрібні, реклама на телебаченні робить свою справу, фальсифікатори підправлять якщо шось. Інтелігенти в цій схемі годяться лиш щоб заспокоювати людей, поширювати "опіум для народу".

Як тут не згадати фрази, які використовували більшовики, що гарно пасували до оспівувачів їхньої влади і використовувалась для боротьби проти їх московського імперіалізму чи ослаблення режиму: "плаксива, паразитична інтелігенція, відірвана від народу". Теперішні вдавальники інтелігентів так і не зрозуміли правдивого докору цих слів, актуальних і за нинішніх умов соціальних, національних і економічних проблем.

Я сказав своє народно слово. Тепер ваша черга, інтелігенти, -захищайтесь!

30 грудня 2008 р. 20:00

Статтю також опублікував на сайті Українське питання

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua