Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
корупція   крупа гречана   СБУ   митниця   суди

Корупція вскочила в гречку

Тетяна Бойко | 21.07.2008 12:44

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

В одеського підприємства через підозру в корупції було вилучено 183 тонни крупи гречаної. Довівши в судах свою непричетність до корупційних схем, замовники "контрабанди" повернути товар назад не змогли.

СБ

14 травня цього року прес-служба СБУ на офіційному сайті повідомила таку новину: "Службою безпеки України порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України за фактом незаконного переміщення через митний кордон України контрабандного вантажу. У ході операції "Цунамі" Службою безпеки України були отримані дані про можливу спробу контрабандного переміщення в Україну вантажу "крупи гречаної" вагою 183 тонни загальною вартістю понад 1 мільйон 200 тисяч гривень, який надійшов у трьох залізничних вагонах із Китаю. СБУ у результаті перевірки з'ясовано, що для митного оформлення вантажу подано документи, що містили недостовірні відомості про обсяг вантажу – на папері його зменшено удвічі. Наразі здійснюються невідкладні заходи, спрямовані на встановлення всіх осіб, причетних до спроби контрабандного переміщення вантажу".

Через два місяці до Громадянської Мережі ОПОРА звернувся Дмитро Шмалько, директор ТОВ "Агрометекспорт" – підприємтва-замовника "контрабандної" крупи і розповів про іншу причину конфіскації вантажу а також подальшу його долю.

"Так 19 березня 2008 р. на адресу нашого підприємства, прибули три залізничних вагони, з вантажем крупи гречаної в обсязі 183 тонн. Нашою компанією були підготовлені і належним чином оформлені документи та передані до Кучурганської митниці для митного оформлення. Але після митного оформлення нам була видана картка відмови у зв'язку з вилученням усіх документів СБУ в Одеської області. На товар накладений арешт, більше місяця ні на один наш лист із запитаннями щодо причин відмови, ми не отримали відповіді.

Про відкриття кримінальної справи ми дізналися з повідомлення на сайті СБУ. Оскільки

вантаж у вагонах простояв на колії більше місяця, залізниця нарахувала великі суми коштів штрафних санкцій за невідвантаження крупи гречаної, потім за дорученням слідчого СВ СБУ в Одеської області Філіпова М.Д. вантаж в залізничних вагонах відправили на невідомою нам адресою на підставі того, що він є речовим доказом.

Я був змушений звернутися до суду на дії Кучурганської митниці та СБУ в Одеської області. У суді з'ясувалося, що була відкрита кримінальна справа, по факту, на підставі постанови слідчого СВ СБУ України в Одеської області Філіпова М.Д. Формальною підставою для затримання вантажу стала ціна. ТОВ "Агрометекспорт" купило крупу за ціною 302 дол. США за тонну. На думку митників та СБУ, дана ціна є занижена, оскільки три місяці тому постачальник продавав крупу за ціною 368 дол. США за тонну. У Приморському суді м. Одеси я довів свою невинність, та неправомірність дій всіх посадових осіб, які були причетні до цієї справи. Також суд встановив – постанову слідчого СВ СБУ України в Одеської області ФіліповА М.Д. про відкриття кримінальної справи – відмінити, всі дії які застосовувались до підприємства, та до мене особисто – скасувати.

Однак повернути конфіскований вантаж для подальшого його оформлення не вдалося.

Прокуратура Одеської області при підтримці управління СБУ в Одеської області подала апеляцію на рішення Приморського суду м. Одеси, але рішення Апеляційного суду в Одеської області підтвердило постанову першої інстанції в повному обсязі.

Мючи на руках постанови всіх судів, ми направили листи до Управління СБУ в Одеської області, Прокуратури Одеської області з вимогою повернення всіх товаросупровідних документів та вантажу, але всі вони залишились без відповіді. Також була надана інформація і до Генеральної прокуратури на дії представників правоохоронних органів. Але всі звернення блокуются та зворотонього зв'язка немає. Навпаки, замість виконання рішення судів, скасування всіх постанов та повернення товару, слідчий Філіппов М.Д почав знову викликати свідків на допити по цієй справі.

За цей час ми з'ясували, що конфіскований вантаж був відправлено фірму назва якої "Талисман-М".

На телефонні дзвінки з вимогою, виконання рішення судів, слідчий Філіппов М.Д відповідає, що в нього нема дозволу від керівництва на такі дії".

Громадянська мережа ОПОРА спробувала зв'язатися з керівництвом компанії "Талісман-М", куди за інформацією п. Шматка було відправлено конфісковану гречку, однак у телефонній слухавці постійно чути довгі гудки.

Можливо, комусь із читачів пощастить більше. Наводимо адресу і телефони компанії "Талісман-М": ЄДРПОУ 30418721, 65014, м. Одеса, вул. Чорноморська, 12. Телефони 8 (048) 729-10-22, 729-30-30. Директор – Сівізін Віктор Іванович.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua