Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
випускний бал   шкільний   україна   тимошенко

Обережно, випуск

ZBZS | 20.06.2008 00:17

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

Яке ж торжество без святкового балу. Саме він дає чудову нагоду ще раз показати свою вроду, молодецький дух, щиро поспілкуватися за чашкою чаю чи доброго свіжого соку. Дружнє спілкування поступово переростає у веселу пісню, запальні танці.

Обережно, випуск
ГЛЯНЬТЕ на випускників. Здоровий молодецький дух, радість життя, неосяжні чудові мрії про навчання у вузі, професію, створення здорового сімейного гніздечка, народження батькам та Батьківщині на втіху славних діточок. Саме такими якостями та мріями переповнені молоді люди, закінчуючи школу і переступаючи поріг у самостійне життя. Торжество останнього дзвоника. Переживання під час останніх шкільних іспитів та отримання атестата. Святковий костюм. Найкраще в житті плаття. Радісні сльози батьків та винуватців торжества. Збуджений святковий настрій. Душа плаче і співає. Перед черговою групою випускників відкривається безмежний життєвий простір. Ура!

Яке ж торжество без свят¬кового балу. Саме він дає чу¬дову нагоду ще раз показати свою вроду, молодецький дух, щиро поспілкуватися за чашкою чаю чи доброго свіжого соку. Дружнє спілкування поступово переростає у веселу пісню, запальні танці. Все це чергується з цікавими розповідями випускників про свої шкільні роки, з не менш цікавими розповідями запрошених на свято учителів та люблячих батьків. Хто, як не батьки та учителі, дадуть дітям мудрі поради зі свого життєвого досвіду. Сміх і природна радість переплітаються з веселими і задушевними піснями, музикою, яка заставляє йти до танцю і не дає нікому сумувати. Весь святковий вечір нагадує одну дружну сім'ю з однією спільною душею. Дійство проходить природно, невимушено.

Опівночі чи далеко за північ, радісні та глибоко зворушені, розчулені святом батьки з ве¬селою піснею розходяться по домівках. Хлопці з дівчатами, як годиться, йдуть зустрічати сон¬це. Взявшись міцно за руки, вдивляються в далекий обрій сходу, ніби в своє майбутнє, ось і воно, їх Сонце, яскраве, світле і чисте. Таким має бути і їхнє життя. Всім класом дають клят¬ву на вічну дружбу і часті зустрічі. Хлопці по-джентльменськи проводять дівчат по домівках. Закохані ще довго стоять мовчки, готові навіки залишитись разом. Щастя вам всім, любі хлопці та дівчата!

Але що це? Стрепенувся. Одна мить – і описана радість пропала, як сон. Згадав, в якому суспільстві живу. Серце стиснуло, виступив холодний піт. Що є насправді в нашому житті? Поряд з добрими перед випускними клопотами вимальо¬вується десятиліттями відомий інший, "чорний" сценарій. Він не потребує особливої підготовки та клопоту. Зовсім не за чашкою чаю чи свіжого пахучого соку, природно тверезою радістю, сміхом, піснями та танцями. Це "дійство" передбачає келихи, наповнені шампанським, вином та горілкою впереміж зі злочинно-безглуздими тостами: "Ну гайда, діти! Ви тепер уже дорослі, приєднуйтесь. Робіть, як ми, і ще краще за нас"; Сьогодні ви вже самі за себе відповідаєте. Пийте. Балдійте, (від сло¬ва БАЛДА), але знайте "міру", "майте розум" і т. ін.

Ой, де ж той розум? Але команда "поїхали" вже прозвучала. Келих за келихом, тост за тостом. Завирувала в жилах п'яна кров, запаморочився мозок, втрачаючи природні та набуті в процесі виховання культуру, совість, етику, духовність, розум. На місце природного прийшло безкультур'я, дика "п'яна радість", безглуздий сміх, пусті розмови. Хтось заволав п'яну пісню, здійняв куряву очманілий наркотичний танець під де¬шеву примітивну музику. Гуляй, натовп. Пий "культурно" і до дна. Ми вже всі дорослі. Хто насмілиться заперечити п'яній радості? Вмить поставимо перед вибором: "Ти нас поважаєш чи ні?" Одне слово, не чіпай. Стихія набирає обертів, пропорційно обертам випитого. Всі говорять, а нікому слухати. Діти самі по собі творять "чудеса", батьки – самі по собі. На додаток до алкогольного дурману, густо стоїть цигаркова димова завіса, що поширюється з прокуреного коридору. Єднаймося, братаймося, бо ми того варті. Чорний дух витає над людьми, ще декілька годин тому розумними, милими, чемними та природно веселими.

Весь святковий бал перетво¬рився в п'яну імітацію веселого настрою та свята. Добре, якщо все пройде без особливих наслідків, бо буває й таке. Все має початок і кінець. Стомлені дорослі, як паралізовані, розходяться по домівках, залишаючи своїх, "осиротілих дітей" на подальше балювання. Не всім випускникам вдасться побачити схід свого випускного Сонця. Більшість майбутні розбудовників Держави подивляться на нього п'яними очима без особливих позитивних емоцій та радості. Курс на життя взятий сповна. Вперед, до дорослого п'яного щастя! Тільки ощасливлюйтесь в "міру", "культурно" балдійте...

Чи можливо передати на папері, або словами, ті душевні, моральні, психологічні страждання, фізичні муки, коли після глибокого алкогольного сну людина приходить до тями. Пе¬ред очима проходять епізодичні спогади вчорашньої "радості". Вчорашнє п'яне, сурогатне свято перетворилося на маленький сьогоднішній сімейний траур, який може продовжуватися місяцями, а то й роками. Совість згоряє в полум'ї спогадів. Так гарно все починалося, перший тост, всі випивали стоячи...

Можливо, у вас не так, вибачайте. Не так може бути лише в тому випадку, коли бал буде проходити за першим, тверезим сценарієм.

Чи вистачить мудрості, розуму, батьківської любові, почуття відповідальності за дітей, організаційних здібностей зробити правильний вибір? Тим, у кого совість спить, а почуття відповідальності покрите винними парами, треба нагадати про Закон. Він є, хоча тільки на папері, і як-не-як, а захищає дітей та молодих людей від алкогольного та нікотинового свавілля. Покладаємо велику надію на Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів, зокрема на Міністерство освіти, Міністерство Охорони Здоров'я все ж таки використати чудовий досвід розвинених країн і захистити законом наших дітей та молодь. Саме захистити, а не заборонити, хоча б до 21 року від алкогольного та нікотинового дурману. Як всім відомо, до 21-25 років молода людина розвивається духовно, фізично. психологічно, морально, культурно, етично тощо. Захистіть цей розвиток людських якостей своєю совістю і законом. Дайте можливість молодим людям розвинути здатність природно радіти, сміятися, співати, танцювати, а не під впливом легкодоступних наркотичних речовин, емітувати п'яну, сурогатну радість.

Федір КАЛІНЧУК- доцент Міжнародної Академії Тверезості

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua