Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Львів: Громадське спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням у цифрах

doctor_juta | 23.04.2008 16:56

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

22 квітня у Львівcькій області 200 спостерігачів стежили за процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. В цей день у області діяло близько 100 пунктів оцінювання і 27444 учнів стали учасниками ЗНО. Відповідно, на один пункт припало більше одного спостерігача, а на одного спостерігача відводилось майже 140 учнів.

Львів: Громадське спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням у цифрах
Жодних суттєвих порушень, які могли б позначитись на точності результатів ЗНО виявлено не було. Найпоширенішим порушенням, яке зафіксували спостерігачі, була спроба учасників тестування передавати інформацію щодо змісту тесту (такі випадки зафіксовані на 5% пунктах – учасники метушилися, перемовлялися, заглядували до сусідів). Що стосується інших порушень з боку учасників, то серед них були такі:

- учасниця прийшла не з паспортом, а з незавіреною ксерокопією – її не допустили до аудиторії (СЗОШ N75 м. Львів)

- учасник прийшов з свідоцтвом про народження та довідкою з ЖЕКу, школу закінчив у 2007 р. – не допустили до тестування (ЗОШ N2 м. Львів)

- випускник минулих років не дотримався правил проходження ЗНО: не вимкнув мобільний телефон і відповів на дзвінок, його попросили припинити розмову, після чого учасник встав і сказав, що не буде дальше продовжувати тестування і вийшов геть. На основі цього цього був складений акт про порушення вимог Порядку проведення ЗНО (ЗОШ N42 м. Львів)

- учасники вели перемовини між собою, не піднявши руки задавали запитання (школи Стрия, Сокалю)

- учасниця виходила в туалет на 9 хв. (Львівський коледж університету інформаційно-комунікаційних технологій)

Варто відзначити деякі порушення у процедурі проведення ЗНО з боку персоналу, зокрема, тільки у 72% пунктах проведення ЗНО інструктори повідомили учасників про порядок подання заяв щодо порушення умов проходження ЗНО, а також тільки у 80% пунктів інструктори проінформували про місце і час отримання результатів тестування та сертифікатів ЗНО.

Оцінюючи умови проведення ЗНО, 90% спостерігачів звернули увагу на дуже низьку температуру аудиторіях. За оцінками спостерігачів вона коливалася в межах від +10 до +15. Саме температурний режим в аудиторіях отримав найнижчі оцінки спостерігачів у області і дорівнює 1,5 балам за трибальною шкалою (подекуди діти, та й самі інструктори сиділи у куртках, що є порушенням процедури). Інші результати виглядають наступним чином:

- віддаленість пункту тестування від транспортних засобів – 2,7 бала;

- освітлення в аудиторіях – 2,5 бала;

- дотримання тиші в аудиторіях або за її межами – 2,8 бала;

- облаштування в аудиторії місця для сторонніх речей учасників ЗНО – 2,8 бала;

- облаштування відповідно до вимог пунктів тестування місця для кожного учасника ЗНО – 2,9 бала;

- списки учасників, вказівники напрямку руху до аудиторій, санітарних приміщень – 2,8 бала;

- наявність бейдж-ідентифікаторів в осіб, залучених до проведення ЗНО – 3 бали;

- присутність медичного працівника та чергового міліціонера – 2,8 бала;

Рівень роботи всіх осіб, залучених в проведенні ЗНО спостерігачі оцінили високо. Найнижчу оцінку отримали чергові у пунктах тестування (2,8 бала), а найвищу оцінку отримали уповноважені представники УЦОЯО (3 бали). Проте, не зважаючи на такі оцінки, саме деякі помилки персоналу ЗНО призвели до порушень. Зокрема, траплялися випадки (Перемишль, Сокаль, Мостиська) неправильного запаковування бланків після проведення оцінювання, недоукомплектування пакету на перевірку, збільшення відведеного часу на роботу з тестовими зошитами та бланкаи відповідей. Відчувалася невпевненість інструкторів, не через відсутність досвіду чи браку знань у нормативно-процедурному забезпеченні проведення зовнішнього оцінювання – більшість інструкторів були налякані відповідальністю, яку було на них покладено – забезпечити високий і комфортний рівень усім учасникам ЗНО.

Загальний рівень організації проведення ЗНО у Львівській області спостерігачі оцінили дуже високо – 2,9 бала.

В подальшому опечатуванні, протоколюванні та транспортуванні відповідей порушень не виявлено.

Загалом, зовнішнє незалежне оцінювання у Львівській області можна вважати таким, що відбулося успішно. Існує тенденція порівнювати громадське спостереження за ЗНО із спостереженням за виборами. ГМ ОПОРА констатує факт, що жодні вибори в Львівській області не були такими спланованими та не пройшли так злагоджено як незалежне оцінювання.

За даними моніторингу Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА результати ЗНО на 100% відображатимуть реальний стан речей, за умови відсутності подальших перешкод у процедурі перевірки заповнених бланків. Це спростовує можливі побоювання Кабінету міністрів України стосовно ефективності ЗНО. Тому, Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА пропонує затвердити процедуру оцінювання з урахуванням таких пропозицій:

- відповідальніше ставитися до професійної підготовки персоналу проведення ЗНО;

- більше уваги приділити вимогам облаштування приміщень пунктів оцінювання;

- дозволити громадським спостерігачам виходити з аудиторій (хоча б 1 раз).

Контактна особа: Ольга Стрелюк – 8063 628 68 36

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua