Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

"Модельні суди" з'являться у Вінниці


-4
Рейтинг
-4


Голосов "за"
8

Голосов "против"
12

Голова Вінницької державної обласної адміністрації Олександр Домбровський ініціює підписання угоди між Вінницькою областю та Державною судовою адміністрацією про визначення області як базової експериментальної при переході місцевих судів на модельну форму роботи.

Голова Вінницької державної обласної адміністрації Олександр Домбровський ініціює підписання угоди між Вінницькою областю та Державною судовою адміністрацією про визначення області як базової експериментальної при переході місцевих судів на модельну форму роботи.

"Модельні суди", які повинні демократизувати судівництво, – є першим кроком на шляху реформування судової системи та стосуються трансформації місцевих судів загальної юрисдикції", – заявив Олександр Домбровський. Програма заміни "звичайних" судів "модельними" розрахована на 2007-2010 роки. Перші такі суди в Україні з'явилися 4 роки тому. У Вінницькій області нову форму перейняло найбільше судів – кожний шостий. Експеримент, який виявився результативним, підтримала й обласна влада, а відповідну регіональну програму на найближчій сесії розгляне обласна рада. Втім, вважає губернатор, "пілотний проект" з реформування судової системи України на базі Вінниччини повинен бути затверджений окремим документом на державному рівні.

Поетапне визначення Вінницької області як базової з організації роботи судів за типом модельних фігурує у постанові колегії ДСА від 16 червня 2006 року. З проханням підтримати це рішення судова адміністрація у липні цього року зверталась і до Глави уряду. Голова ДСА І. Балаклицький свою пропозицію у листі аргументував так: "Нині найбільшу кількість модельних судів (5), які ефективно працюють, створено на базі загальних місцевих судів Вінницької області. І на даний час переважна більшість судів регіону бажають перейти на нову форму роботи". У підсумку Кабінет Міністрів України ініціативу схвалив.

Практика показує: в експериментальних судах строки судового розгляду справ значно скорочуються, що виключає тяганину та забезпечує прозорість і законність прийняття рішень. Завдяки чіткій спеціалізації підрозділів та розподілу справ за категоріями між суддями, підвищується якість та швидкість обслуговування громадян. Черги у модельних судах відсутні: за кожним суддею закріплений зал засідань, таким чином справи не "зависають".

Робота модельних судів ґрунтується на трьох основних принципах: розподіл функцій між підрозділами та посадовим особами за сферами діяльності, тобто спеціалізація підрозділів; розподіл справ за категоріями між суддями та звільнення суддів від непроцесуальної діяльності; застосування новітніх інформаційних технологій.

Для повного переходу на модельну форму судівництва потрібно перепланувати приміщення судів та забезпечити їх оргтехнікою. На фінансування можна сподіватися виключно з місцевих бюджетів, каже заступник голови ДСА Ольга Булка: з двох мільярдів гривень, які держава задекларувала на розвиток судів, цього року закладено 6% від потреби, на наступний – не закладено жодної копійки.

Голова Вінницької облдержадміністрації заявив, що обласна влада готова взяти на себе певні фінансові зобов'язання для реалізації комплексної програми модернізації судочинства в області у рамках майбутньої угоди з Державної судовою адміністрацією.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua