Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Ціна освіти

Зубар Андрій Перепечатка | 15.10.2007 16:44

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
5

Голосов "против"
7

Скільки коштують знання? Знання бесцінні!!! Сьогодні курсовий, а завтра батьківщину продасте!

Ціна освіти
Навчання. Освіта. Що це? Навіщо це потрібно? Нажаль сучасна молодь не може дати правильну відповідь на ці запитання, навіть самі собі. Деякі відповідають: "Батьки відправили вчитись, інші: "Я навчаюсь, бо всі так роблять". І тільки одиниці відповідають, що це їм допоможе в подальшому розвитку особистого життя, і запевняю, тільки тому, що це їм вбили в голову батьки. Вони як вважають? Відповідь проста: так, як вимагає від них навколишнє середовище, тобто суспільство.

Та чи допоможе така освіта в подальшому житті? У державі, де панує корупція, де все вирішують гроші? Так, саме гроші вирішують питання: "Який ВНЗ вибирати". Так, саме гроші вирішують, який одержати диплом. То чи потрібна саме така освіта? Чи це не просто засіб заробити? Чи існує вона взагалі?

При такому принципі втрачається основна ідея навчального закладу – навчання та виховання висококваліфікованих спеціалістів та робітників "могутньої" держави. Часто вчителі майже відкрито заявляють "прохідну ціну" вступних екзаменів та подальшого безтурботного навчання. Та що й казати, якщо більшість викладачів приходять на пари у не тверезому стані... Де ж тут мораль та високі людські цінності?

Але подивимось на це з іншої точки зору. На даний момент заробітна плата не дає змогу на безтурботне життя. З самого малку вчителі нас виховують, навчають, діляться власним досвідом, наче дарують нам часточку своєї душі. Але одержують за це майже найменшу заробітну плату від держави. Напевно, саме це мотивує інтелігенство нашого суспільства брати хабарництво від учнів та студентів. Через цей негативний фактор радикально змінюється принципи навчання. А що скажете про чисельні випадки проституції у школах, коли іще зовсім нові, недосвідчені працівники продають свою молодість багатеньким прямо у класах, де навчають дітей... І це не закордонні фільми! Чому навчать отакі "вчителі" діток!? До чого ж ми опустились із своїм: "Моя хата з краю".

Тепер студенту не обов'язково розуміти придмет по його спеціальності, не обов'язково виводити формули та доказувати теореми, краще піти ящики поносити. Це зпочатку, а потім, через років 10, і місце для торгівлі заробиш. А життя так і пролітає. Одружився, сім'я, дружина, діти... На роботу, з роботи... Кому це вигідно? Для чого нас плюндрують? Кому потрібні німі, вимучені буденням?

Можна купити "знання" – вважають синочки та дочки багатеньких. Але тут помиляються. Можна купити оцінку та диплом, але не знання. Знання, які потрібні на заводі, на фірмі, знання, які потрібні в медицині, знання, які в подальшому забезпечують розквіт нації. Але якщо "знання" будуть куплені, то і країна буде... Чия це мета? Як ви гадаєте?

Руслан Хамський

Політична партія "Велика Україна"

Хмельницький

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua