Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Хто обзивається, той сам так називається

Паук | 3.08.2007 15:48

4
Рейтинг
4


Голосов "за"
7

Голосов "против"
3

Ситуація із життя, що примушує задуматись над питаннями моральности, порядності, вихованості.

Хто обзивається, той сам так називається
В суботу від'їджала з Київа на дачу з залізничного вкзала "Дарниця", що в Києві, в напрямку Яготина. За розкладом електричка мала відбувати о 9:11. Я прийшла на станцію – натовп людей як завжди в суботу зранку, але відчулась одразу якась нездорова атмосфера. На годиннику було 9:20, а люди нрвувались, скількі, мовляв, можна чекати цю електричку. Я здивувалась: "Невже такий нетерплячий народ, ще не звик, що 10 хвилин запізнення – це вчасно прибута електричка?".

О 9:25 електричка все ж таки прибула. Як завжди тамбур забитий – середина порожня. Натовп кинувся в електричку. Скількі ми не благали людей всередині поступитись хоча б на крок – ніхто з місця не зрушив. Люди попхались, попхались – хто вліз, а більшість залишилась на пероні.

І тут все з'ясувалось, що попередня електричка, що мала прибути приблизно о 7:45 (+-10хв) не було і деякі люди тут стовпичать з 6 – ої години.

А далі почалось те, що мене спонукало до цієї розповіді. Один з мужчин, що чекав найдовше, не витримав, почав кричати, що у всьому цьому винні Рудьковський з Януковичем та Со. Тут жеж знайшлися захисники цієї кампанії – і єдиний їхній аргумент на її захист – "Ющенко – фашист". І хоча я не раз чула цей слоган, але відчуття образи у мене виникло і на цей раз.

Не в тім біда, що вони ображають конкретну людину – це образа усіх нас. Скількі треба мати злоби, ненавісті, щоб кидатись такими словами. Ви уявляєте, як ця жінка ненавидить всіх Українців та все українське, що так просто кидається цими жахливими словами!

Поруч зі мною сиділа досить аполітична жінка, яка теж не витримала: "Така ніщета з палочкою, і ще щось кричить. У тих Януковичів та Ющенків свої самольоти, а вона не може виїхати електричкою..." – були її слова.

І хоч я не ділю людей на бідних та багатих, але я звернула увагу на цю літню жінку та її синочка: трап'яні туфлі були в місцях подерті, неголений з тиждень синочок мав такі вим'яті та запорошені штани, що здавалось, ніби він їде з дачі, а не на дачу. "І що ж для вас зробив той Янукович?" – прийшла до мене така думка.

На наступний день поверталась додому. В електричці сиділа молода весела кампанія хлопців. Вони жартували і на перший погляд несли усіляку нісенітницю. Я сіла недалеко від них і від нудьги почала до них прислухатись. Як і скріз, невдовзі мова зайшла про політику, але в більш жартівливій формі.

До них підсіла літня жінка і почала їх навчати життю. І хлопці почали відшутковуватись.

- Класно було, як був майдан. Оцей, нещодавно. Ми пішли до комуністів, потримали плакат "НАТО – нет" – заробили по 40 гривень. Тоді пішли до Януковича – класний дядько, за день аж 100 гривень давав.

- Ну і за кого ви думаєте голосувать? – запитала літня жінка. (Усю розмову не передаю, те що не має відношення до цієї теми я випускаю).

- Навіть не знаю за кого: комуністи та соціалісти все одно не пройдуть. За Тимошенко або Януковича!

- Тількі не за Тимошенко! – мовила жінка.

- О, Янукович – класний дядько. – ще раз повторив хлопець – Відбув 2 ходки по малолєтству десь в Луганську у пилюці... Жизнь по понятіям...

І не договорив – знайшовся захисник, який почав кричать: "А ти коли-небудь був у Донецьку? Там чище, ніж у Києві". Нащо хлопець почав вибачатись, що образив відчуття пасажира.

От я зараз і розмірковую:

- Яка величезна прірва між НАМИ та НИМИ: люди, що тількі починають жити і яких всі звикли називати молодим нерозумним поколінням – можуть визнати свою провину, та вибачитись, а літня людина, що побачила чимало на своєму віці – так легко вимовляє "Ющенко – фашист".

- Що зробив їм Янукович? Вони й самі не знають. Мабуть, їх об'єднує величезна ненавість до усіх нас, Українців.

От і напрошується висновок. ТАК ХТО Ж ВСЕ ТАКИ ФАШИСТ?

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua