Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Дніпропетровських католиків побили і вигнали з храму

didaio | 4.07.2007 03:40

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

У вівторок Дніпропетровськ на деякий час повернувся у радянські часи, коли людей принижували і вбивали за віру, а релігійні святині знищували.

Близько восьмої години вечора до Римо-католицького храму, що знаходиться у самому центрі Дніпропетровська, увірвалися четверо молодиків спортивної статури. Без зволікань, не слухаючи благань припинити безлад, вони почали силою витягувати звідти жінок. Одна з них розповідає, що коли вона спробувала зателефонувати святому отцю, їй заламали руки, повалили на землю і так тягли до виходу з храму, а потім підняли і кинули на сходи.

Коли вже приїхали монахи з Ордену братів менших капуцинів і міліція, двох бандитів вже не було, а інші закрилися в храмі. Рівень їх агресії був настільки високим, що вони намагалися чинити спротив міліціонерам, які виводили їх з приміщення. І не зважаючи на побиття, на спротив правоохоронцям, їх відпустили через кілька хвилин. Пізніше, коли вже під'їхали вищі міліцейські чини міста та представники фірми, що формально є власником будівлі, молодики не соромлячись щось запекло обговорювали з власниками будівлі.

А починалося все дуже мирно. 27 червня настоятель місцевої парафії св. Йосипа отець Казимір (OMFCap) проходив біля храму і побачив, що двері до нього відкриті настіж, а всередині нікого немає. Того ж дня було прийнято рішення влаштувати у храмі чергування парафіян, щоб не допустити руйнування святині, оскільки рік тому храм вже горів, а формальний власник не зробив нічого для ліквідації наслідків пожежі. Отже, коли парафіяни зайшли всередину, то побачили там купу сміття, заввишки у людській ріст, яка зайняла майже увесь храм. Всю ніч вони наводили лад всередині, і вже 28 червня, на День Конституції, в храмі пройшла перша служба.

Власне боротьба за повернення католицького храму триває вже дуже довго. Якщо не брати до уваги історію храму в радянські часи, коли його і відібрали у віруючих, то відлік сучасної боротьби йде з 1998 року. Тоді Дніпропетровська облрада прийняла рішення продати храм приватній структурі. Відтоді храм змінив вже кількох власників, на цей час формальними правами на власність володіє американська компанія "Drugsberry, Inc."

Увесь цей час римо-католики Дніпропетровська намагаються у законний спосіб повернути свій храм, проходячи через різні судові інстанції. Важливим є те, що на користь віруючих вже виносилося два судових рішення. Так Вищий Арбітражний Суд України визнавав початковий продаж будівлі незаконним, але тоді влада так і не зробила жодних реальних кроків для введення вердикту в дію. Потім вже один з місцевих дніпропетровських судів постановляв, що права на храм дійсно належать Римо-католицький церкві, але компанія Драґсберрі обжалувала те рішення, і вже рік справа розглядається в одному зі столичних судів.

Але справою повернення храму переймаються не лише у Дніпропетровську. Під час свого візиту до України тодішній Папа Римський Іван Павло ІІ розмовляв на цю тему з тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою.

І ось бездіяльність місцевої влади, корупція в українських судах, призвели не лише до моральних знущань, а до відвертого й нахабного застосування фізичної сили, та ще і проти жінок.

Парафіяни аж до самої ночі молилися біля сходів храму, і розійшлися лише після звернення Генерального вікарія отця Яна Собіло, який у зв'язку з надзвичайними подіями у Дніпропетровську терміново приїхав з Запоріжжя. У своїй промові до віруючих він зазначив, що Римо-католицька церква не пустить цю справу на самоплив. Вже найближчим часом Архієпископський унцій розповість про релігійні проблеми в Дніпропетровську керівнику УЄФА Мішеля Платіни. Адже не секрет, що у 2012 році, коли проходитиме чемпіонат Європи з футболу, до міста приїде дуже багато вболівальників з Заходу, більшість з яких є римо-католиками. І проводити один з наймасштабніших турнірів у такій ситуації є вкрай небезпечним.

Утім майбутнє храму під загрозою. Парафіяни побоюються, що фірма-власник може піти ще далі й підпалити храм, бо немає будівлі – немає і проблем. Але представники місцевої влади запевнили, що влаштують біля храму додаткові патрулі, які стежитимуть за порядком навколо. Представники ж компанії "Drugsberry" відмовилися давати хоч якісь коментарі.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua