Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/life/4680ae8497283/

Звернення – SOS!

Володимир Великий | 26.06.2007 09:13

Від імені батьків та їхніх дітей, я звертаюсь до громадськості, до фахівців- юристів, до місцевої влади та до профільних комітетів Верховної Ради України, які відповідають за роботу районних рад, за культуру і освіту допоможить неповнолітнім мешканцям

Звернення – SOS!
Не дайте зруйнувати дитячі клуби, яких залишилось зовсім мало.

Усіх, хто небайдужий до долі дітей України, просимо допомогти припинити захоплення приміщень та знищення дитячих клубів районними радами та держадміністраціями з допомогою міліції у м.Києві!

Ст.53 Конституції України, ЗУ"Про освіту", п.2 ст.9 ЗУ"Про позашкільну освіту", Розпорядження КМДА від 15.05.2000 р. N707 "Про додаткові заходи щодо запобігання дитячої недоглядності", пропозиції парламенських слухань:

"Культурна політика в Україні: приоритети, принципи та шляхи реалізації" та інші законодавчи документи – спрямовані на захист прав дитини, збереження та розвиток позашкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, закриття, передачі приміщень, обладнання, техники в оренду.

Кошти на утримання дитячих клубів за місцем проживання згідно чинному законодавству закладені у розрахунки:

1-2% відрахувань від квартирної плати мешканців, 5% від орендної плати за нежитлові приміщення, до 3% від усіх доходів житлово-експлуатаційних організацій. Тому мешканці вже сплатили за приміщення, де навчаються їхні діти.

Згідно з ст.27 ЗУ "Про позашкільну освіту" для здійснення навчально-виховної роботи позашкільним навчальним закладам надаються в користування або в оренду спортивні об"єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безоплатно або на пільгових умовах.

Але ЖЕО використовують ці кошти не за призначенням і привласнюють їх, а районна влада не хоче виконувати вищевказані закони і нараховує неприбутковим дитячим закладам плату за оренду приміщень на рівні з комерційними, щоб потім за борги через суд викинути їх на вулицю і передати (або продати) ці приміщення комерційним організаціям, – як кажуть, "Товариствам з обмеженою крімінальною відповідальністю".

Тільки у Голосіївському районі м.Києва за останні роки районною владою за допомогою міліції захоплені і передані в оренду комерційним організаціям приміщення таких дитячих навчально-виховних закладів:

• ОГ Клуб юних моряків "Парус" (пр.40-річчя Жовтня, 15а та причал у Корчоватому).

• Навчально-виробничий заклад Центр професійної орієнтації підлітків "Юність" (вул.Бубнова, 6/6 та 8).

• ОГ Дитячий творчий центр "Джерело" (бул.Дружби Народів,7 – тепер це Печерський район м.Києва).

• Київський центр творчості "Пасинки України" (вул. Ак.Заболотного,20а, блок "А").

• ОГ Центр дитячої творчості "Мозаїка" (пр.Науки,18).

02.10.2003 р. Голосіївська райрада винесла рішення N18/11 про передачу цього приміщення в оренду під офіс структурному підрозділу РДА Центру у справах сім"ї та жінок "Родинний дім". А ми там працювали з безпритульними дітьми та підлітками. Під керівництвом директора Центру Сліпачук О.П. у приміщенні були зломані замки у дверях, зруйновані стіни, ел.вимірювальні прилади, потрощені меблі і 50 дитячих творчих робіт – і все це було викинуто через вікно на вулицю. Викликана нами міліція сказала, що Сліпачук діє за законом. На нашу заяву Голосіївська міліція відповіла відмовою у порушенні кримінальної справи про самоуправні дії О.Сліпачук та нанесення нам матеріального збитку.

Це робилось у той час, коли вже рішення про незаконну передачу "Родинному дому" приміщення було опротестоване за нашею заявою Голосіївською районною прокуратурою і призупиняло дію опротестованого акту.

Не дивлячись на те, що протест був задоволений рішенням Голосіївської райради 29.09.2005р. N38/26 (через 2 роки!, хоча закон передбачає 10 днів), але це рішення не виконується, ця організація й досі використовує це приміщенні під офіс, їм продовжений термін оренди і вони готують документи на приватизацію. Крім того, там також знаходиться приймальня БЮТ.

• ОГ Центр дитячої творчості "Мозаїка" (пр.Науки,16).

Прийшла черга і до цього приміщення.

Ще у 2000 році депутатська комісія Голосіївської райради, головуючим якої був С.Садовий, вже робила спробу відібрати у нас це приміщення і передати комерційній організації "Теплотех" для виставки у н і т а з і в (!!!)

Замість виставки- музею дитячої скульптурної кераміки.

Для повного щастя кіян не вистачає саме виставки унітазів!

Але тоді їм не вдалося це зробити: не дали депутати.

А ось тепер знову Голосіївська райрада, Головою якої є все той же С.Садовий, винесла рішення 26.04.2007р. N12/08 про передачу цього приміщення комерційній організації ТОВ"АФСО-Київ". Представники цієї організації нам погрожують, що зломають з допомогою міліції двері і викинуть все наше майно на вулицю, якщо ми не звілним приміщення.

Нам це вже знайоме!

Ми звернулися знову до Голосіївської прокуратури з проханням опротестувати вказане рішення.

З 22.12.2004р. знаходиться у Голосіхвський РДА наша заява про заключення договору на безкоштовне користування приміщеннями по пр.Науки,16 та 18 з підписаними нами 3-ма примірниками договорів на термін з 01.01.2005р по 01.01.2009р.Письмової відмови від Голосіївської РДА ми не одержали, тому договір вважаємо погодженим.

ЦДТ"Мозаїка" працював з дітьми та підлітками в приміщеннях по пр.Науки, 16 та 18 з 1978 р. Центр засобами мистецтва сприяє вирішенню проблем бездоглядності та правопорушень серед дітей та підлітків, виявляє і підтримує юні таланти, створює умови для інтелектуального й духовного розвитку дітей, які опинилися у складних соціальних умовах. В приміщенні по пр.Науки,16 працює Народний аматорський дитячий колектив – дитяча студія художньої кераміки"Мозаїка", яка є неодноразовим переможцем Всесоюзних та Всеукраїнських оглядів народної творчості, роботи студійців побували майже на 150 виставках району та міста, а також на Кубі, в Німеччині, Польщі, Румунії, Чехословаччині, Канаді, Лаосі, Франції, Швеції, Ефіопії, Японії. В цьому приміщенні розташований унікальний музей найкращих дитячих керамічних творів учнів студії, які призбирувалися понад 30 років (біля 1000 експонатів!). Про нас неодноразово були передачі на Українському телебаченні, опубліковано багато статей у журналах та газетах.

З 2003 р. ЦДТ"Мозаїка" є щорічним переможцем конкурсв соціальних проектів і програм з молодіжних проблем, що проводить Головне Управління у справах сім"ї та молоді КМДА (у цьому році Центр також виконує програму "Творча майстерня").

Наказом міністра N1399 від 03.05.2006 р. Міністерства України у справах сім"ї, молоді та спорту я як керівник програми "Творча майстерня" та Народного аматорського колективу дитячої студії художньої кераміки була нагороджена Почесною відзнакою "За активну громадську діяльність".

Замість того, щоб розширювати мережу позашкільних навчальних закладів, створювати нові підліткові клуби, наша влада знищує те, що було створено не ними ще 30 років тому і плідно працювало. З 1990 року з районного бюджету нам не було виділено жодної копійки. Керівництво району каже, що ми невигідні району: не даємо прибутку. Яка зворушлива турбота про державну кишеню! А може про свою? Тому що при наданні в оренду нежитлових приміщень комерційним організаціям вони одержують величезні хабарі.

Якщо так піде діло й далі, якщо не припинити це беззаконня, то прийдеться збільшувати виділення з бюджету коштів вже на будівництво дитячих виправних колоній та в"язниць для неповнолітніх злочинців, а не на профілактику дитячої злочинності.

Зараз для нашого Центру існує реальна загроза захоплення приміщення, знищення нашого майна, в т.ч. і унікального музею. Практично буде знищений єдиний останній осередок у цьому мікрорайоні, де діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, безпритульні діти мали змогу безкоштовно одержувати висококваліфіковану позашкільну освіту, одержувати гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування, а також горяче харчування після занять у студіях. Тут діти з радістю спілкувалися, святкували дні народжень, новорічні свята, ліпили, малювали, вдосконалювали свої знання з української мови, навчались у театральній студії, брали участь у виставках та виставах і ставали лауреатами Всеукраїнських конкурсів народної творчості.

Від імені батьків та їхніх дітей, я звертаюсь до громадськості, до фахівців- юристів, до місцевої влади та до профільних комітетів Верховної Ради України, які відповідають за роботу районних рад, за культуру і освіту, а також до всіх, хто буде читати це звернення і не залишиться байдужим до долі українських дітей, допоможить неповнолітнім мешканцям м.Києва захистити їх права. Не дайте зруйнувати дитячі клуби, яких залишилось зовсім мало.

Президент ЦДТ"Мозаїка" Юлія Чикирісова.

Телефон для зв"язку 286-56-02


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua