Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Україна. Пізнаймо себе: Оріяна

Юрій Самсон | 12.06.2007 10:31

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
13

Голосов "против"
11

Повертаючись до праукраїнських вірувань. Втрачений, але не загублений світ дохристиянської Оріяни.

Україна. Пізнаймо себе: Оріяна
Мабуть, варто почати з міфу про Оріяну, адже у автора існують сумніви, що кожен читач зрозумів, чому вжито це слово і що воно означає. Отже...

Отець Орь мав двох дочок, та таких вродливих, наче богині з якогось іншого світу. За прадідівським звичаєм вийшов він одного разу в широкий степ, глянув на всі боки, але не знайшов там мужів, гідних величі й слави майбутньої Оріяни. Багато років стояв отець Орь з піднятими до неба руками й молив Бога: "Дажбоже наш, ти досконалий розум світу. Ти об'єднав дух з тілом. Шляхи твої, даровані людині, воістину великі і святі. Заопікуйся, Дажбоже наш, щоби діти мої народили щастя своє і надію свою, щоб вічнів рід синів і доньок твоїх, в ім'я світлого дня, твого безсмертя. Слава тобі, всюдисущий і милосердний господи Дажбоже, і нині, і завжди слава!".

І така була велика святість отця, що його молитва була почута. Таїною любові й краси, безмежності й вічності зійшов Дажбог на землю і своїм чарівним золотосяйним святим духом запліднив дочок отця Оря. Сам бог Велес погодився тоді прийняти пологи. Зраділи діви-рожаниці: "Бог зійшов межи нас. І будуть після нас діти та внуки Дажбожі вічно, на благо і славу могутнього Роду, в ім'я святого духа предків".

Так народилися Дажбожі діти Оріяни – майбутньої Русі, квітучої колиски Матері-Землі, осяяної життєдайним промінням лагідного сонця.

Яке милосердне небо, які чисті, неначе вмиті вранішньою росою, простори були тоді, коли син неба і землі, посланець сонячної країни заради спасіння світу від мороку і зла, божественний Рама зі своїми людьми зійшов на гострий, покритий лісами берег великої ріки, яку нині називають Дніпром. Бачили люди, як весь світ усміхнувся Рамі, коли над далеким виднокраєм піднімався в небо в усій своїй немеркнучій красі золотоликий Дажбог. І почув Рама голос із неба:

- Царю людської величі і слави! Іди, учи, твори!

Воістину велика та людина, яка Божим даром своїм духовно оплодотворює майбутню долю свого народу. З тих давніх часів державу, яка заснувалася таким чином, стали називати Оріяна (або Оратанія)...

Отже, це один із українських міфів, про які, на жаль, ми дуже мало знаємо. Хоча міфи та легенди – це не літописні хроніки, але й не слід сприймати їх як вислід суцільної фантастики. В основі їх лежать прадавні перекази, а перекази народжуються з бувальщин, віддзеркалень людського буття. Саме з цих джерел народилися міфи про Оріяну, нашу правітчизну, про Бога всіх богів – Всебога-Дажбога, про бога вогню Сварога і богиню води Дану, про Берегиню і про Коляду та багато інших...

Оріяна означає "країна орачів". Її символом був Золотий Плуг. Найбільший її духовний розквіт припадає на добу так званої Сонячної Віри, яка стала основою трипільської культури (V-II тисячоліття до н.е.). Орії – першоорачі світу. Вони першими приручили коня, винайшли плуг та колесо. Знайдені археологами стародавні вози на території Оріяни були зроблені понад 5500 років тому. У стінах глиняних трипільських хат знайдено зерно, полову, шкаралупи писанок.

Наприкінці ІІІ тисячоліття до н.е., коли народи світу тільки освоювали бронзу, орійці вже орали землю плугом із залізним лемехом, обробляли її залізними боронами, а дерево тесали залізною сокирою. Трохи пізніше з'явилася залізна зброя, знамениті двосічні мечі.

Орійці першими у світі окультивували жито, пшеницю, просо, приручили волів та корів. За трипільської доби хліборобство набуло такого розквіту, що майже весь античний світ годувався хлібом, вирощеним на землі Оріяни...

Далі буде.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua