Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/history/4e3f103fd00b3/

Закон "сім восьмих"

Никита | 8.08.2011 01:22

Цей закон називали також "закон від сьомого-восьмого", указ "7-8", "п'ять колосків", закон "про п'ять колосків", або просто "колоски".
Повна назва: Постанова ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1932 р. "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності".


Закон ''сім восьмих''
Згідно інформації МЗС України, текст закону був власноруч написаний Сталіним. Цей закон передбачав як захід судової репресії за розкрадання колгоспного і кооперативного майна "розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом'якшуючих обставин позбавленням свободи на термін не нижче 10 років з конфіскацією всього майна". Амністія у таких справах заборонялась. На літо 1933 року за цим законом в Україні було засуджено 150 000 осіб. Зокрема, засуджували дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.

Сам прокурор Вишинський написав у газеті "Правда", як діє цей закон:

"... Обнаружилось и другое явление, не менее недопустимое в работе органов юстиции: применение закона от 7 августа в случаях маловажных хищений, не представляющих не только особой, но и какой бы то ни было социальной опасности, и назначение притом жёстких мер социальной защиты. Осуждались колхозники и трудящиеся единоличники за кочан капусты, взятый для собственного употребления и т. п.; привлекались в общем порядке, а не через производственно-товарищеские суды; рабочие за присвоение незначительных предметов или материалов на сумму не менее 50 руб., колхозники – за несколько колосьев и т. п."

У 1935 році була прийнята постанова про зняття судимості з колгоспників. Впродовж 7 місяців були випущені на волю і повернулися в села ті, кого не встигли розстріляти. За даними російської Вікіпедії (стаття "Закон о трёх колосках") майже 800 тисяч чоловік було поновлено в правах.

Вчора цьому закону виповнилося 79 років. Отже, наступного року – ювілей...


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua