Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Сав'юк   Марія Романова

Любомир Сав'юк: "Я хочу повернути українцям гордість та відповідальність за збереження монархічних традицій"

Сашко | 1.06.2011 20:12

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
2

Голосов "против"
2

Минулого тижня Україну відвідувала голова Російського Імператорського Дому Велика Княгиня Марія Володимирівна Романова. Про перебіг візиту в інтерв'ю розповіла людина, що доклала максимум зусиль аби монарша особа прибула в Україну – меценат Любомир Сав'юк.

Любомир Сав'юк: ''Я хочу повернути українцям гордість та відповідальність за збереження монархічних традицій''
Пане Любомире, чому Ви вирішили організувати візит Марії Володимирівни в Україну?

Українське суспільство – розшароване. Нашій історії писаній і переписаній здебільшого політиками не вистачає розуміння нашої історичної приналежності. Дім Романових – це унікальне поєднання історії і традицій, які на щастя, ми ще можемо долучити до суспільної комунікації. Сама особа Марії Володимирівни, не тільки викликає пієтет і зацікавленість, а й спонукає згадати про те, що Україна колись була частиною найбільшої імперії в світі. Вона погодилась приїхати до нас не тому, що хоче відродити в Україні монархію, а тому що відчуває, що наша країна з її тисячолітньою історією – є державою, без якої існування Російської імперії було би неможливе. Одразу хочу зауважити скромність и невибагливість Марії Володимирівни. Основна мета її приїзду полягає у відвідуванні українських святинь: вона побувала у Києво-Печерській Лаврі, Святій Софії, на руїнах Десятинної церкви, у Володимирському Соборі у Херсонесі, де прийняв хрещення Святий Володимир, а також в інших монастирях та церквах. Скажу, що особисто мені було приємно почути від неї, що Київ в її душі є не просто містом, а матір'ю православ'я. Ця вже немолода жінка по дитячому щиро реагувала на історичні цікавинки, із захопленням перепитувала екскурсоводів, і дуже щиро дивувалась тим, який наша Україна красива. Коли запитав, що ви відчували перед тим, як приїхати до Києва, вона відповіла: "Я чекала побачити європейський мегаполіс, але побачила справжню православну столицю. Кияни дійсно шанують традиції, вони усміхнені відкриті люди, яким не байдужа своя історія. І це – головне!".

Приймати монаршу особу – це дуже відповідально. Певно, ви розраховували стикнутися з її примхами у побуті та у спілкуванні?

Одразу признаюся, перед самим приїздом я із зацікавленням перечитав силу силенну літератури про життя монарших осіб. Коли побачив усмішку Марії Володимирівни і вперше обмовився із нею кількома словами, зрозумів – це вродлива жінка, благородна від народження. Розумію, що вам цікаво дізнатися особливості побуту Великої Княгині. Що до їжі вона абсолютно невибаглива, але віддає перевагу рибі. Вбирається Марія Володимирівна достатньо стримано, підборів не носить, коштовними прикрасами не хизується. Єдина "коштовна прикраса", що кидається в очі, це два іспанські гранди – офіцери ВМС Іспанії, які постійно супроводжують Марію Володимирівну. Однак, ці хлопці теж невибагливі з побутової точки зору.

Чим особисто вам запам'ятався візит Марії Володимирівни та що на вашу думку повинні зрозуміти українці про династію Романових?

Ніколи не забуду цієї дивовижної жінки. Марія Володимирівна, як голова Російського Імператорського Дому, навіть здійснила в Україні свою дитячу мрію: коли вона була у в Партеніті у парку Айвазовського, то побачила, що у саду розцвіла гліцинія і розповіла, що колись у неї було фотографія з кипарисами та гліцинією, і вона завжди мріяла побувати у Криму, саме тоді, коли цвіте ця дивовижна рослина.

Її Імператорська Високість, Велика Княгиня Марія Володимирівна Романова своїм візитом довела, що українці є приналежними до великої європейської спільноти. Ми пишаємося цим і будемо робити все від себе залежне, щоб нащадки пам'ятали та шанували свою історію.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua