Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
чорні археологи   ганьба   ЗМІ   журналісти-краєзнавці   незнання законів

І це "історична правда"?

Burkun | 11.11.2010 14:08

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
7

Голосов "против"
2

"Українська правда" пропагує грабіжництво вітчизняної археологічної спадщини? Дожилися...

І це ''історична правда''?
З приводу матеріалу "В лісах під Бродами. Подорож місцями боїв дивізії СС "Галичина"" (http://www.istpravda.com.ua/articles/2010/11/11/2341)

Пане Солодько! Журналісте! Патріоте! Редакторе "Історичної правди"! Звертаю Вашу увагу на ряд принципових обставин, які Ви знати просто ПОВИННІ.

1. Ваш матеріал є неприхованою пропагандою "чорної археології" – злочинних грабіжницьких дій, спрямованих на нищення вітчизняної історико-культурної спадщини. Те, що цим займаються там і без вашої "теплої компанії", Вас ніскільки не виправдовує, адже саме Ви надаєте цій нелегальній діяльності романтично-патріотичного флеру і, повторюю, широко пропагуєте її у засобах масової інформації. Ганьба Вам!

2. Закон України "Про охорону культурної спадщини" у Статті 43 проголошує: "За незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини, а також за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону".

Зауважте, що "об'єкт культурної спадщини" це не обов'язково "пам'ятка", тобто, не обов'язково офіційно оформлене і взяте під державну охорону місце. Це все, що стосується нашої багатостраждальної історії – зокрема, місця боїв під Бродами, які безсоромно грабуються у "приватні колекції" такими, як Ви у процесі "патріотичного туризму". Як журналіст, Ви мали б звертати увгу суспільства і держави на ці неподобства, натомість, Ви – на протилежному боці барикад.

3. Стаття 298 Кримінального Кодексу України говорить: "Незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини – караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого" (Частина 1).

4. Та сама стаття стосовно об'єктів культурної спадщини обіцяє вже покарання "штрафом до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого".

Це все про вас, Павле Солодько, Андрію і Світлано Кухтаруки.

5. Ви до всього ще й невіглас. Першою українською дивізією 14-та гренадерська дивізія СС стала аж у квітні 1945 року – після де-факто повного знищення під Бродами влітку 1944-го і наступного повного переформування.

Цікава "історична правда" виходить, нічого не скажеш...

Вважаю, що цей матеріал потрібно якнайшвидше зняти.

Іван Дивний, відповідальний редактор сайту "Відлуння віків" (http://www.pamjatky.org.ua, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua