Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Грюнвальд   Таненберг   600 років Грюнвальдської битви

600 років тому. Грюнвальд

Leon | 15.07.2010 20:42

10
Рейтинг
10


Голосов "за"
10

Голосов "против"
0

15 липня 1410 року відбулась Грюнвальдська битва (на Заході – битва під Таненбергом,у сучасних литовців – під Жальгірісом), в підсумку якої військо Тевтонського ордену було розгромлене об'єднанними литовсько-польсько-руськими військами.

600 років тому. Грюнвальд
В битві у складі об"єднаного війська виступив також чесько-моравський загін воїнів, в числі яких був і майбутній полководець – лідер табритів Ян Жижка, загін татар на чолі із вигнанцем з Орди ханом Джелал-ел Діном, найманці з інших земель і міст, руські (сучасні українські, російські) полки (хоругви) – з Галичини, Поділля, Києва, Стародуба, Луцька, Володимира, Смоленська і кількох інших міст.

Мабуть нема сенсу пояснювати, чим є цей день для Польщі, адже для поляків 15 липня – Великий,культовий, патріотичний день. Для білорусів дещо менше – хоча саме вони, їх попередники-пращури раніше називалися литвинами, жителями Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтського. Не забуваймо також про сучасних литовців – нащадків давніх жамойтів (жмуді).

Щодо росіян, то й вони ніби мають пишатись тим, що у складі війська були смоленські полки, хоча й не все так "гладко", як виявляється. Російські борзописці й тут "відмітились", адже Московська держава того часу демонструвала показовий нейтралітет щодо відносин із тевтонами.

А як щодо нас, українців? Відомий руський лицар, який прославився своїми героїчними вчинками при Грюнвальді – Іванко Сушик з Романова, що під Львовом. За подвиги на полі битви він нагороджений королем Владиславом трьома селами в галицькій землі.

Щодо відзначення дати – регіональний рівень, не більше, як у Івано-Франківську.

У 2005 році випустили одну марку, і на тому подяка... А ось що у Польщі:

http://www.poland.travel/ru/wazne-tematy/600-letie-grunvalьdskoy-bitvi/

Така ось реклама урочистостей:

http://www.youtube.com/watch?v=vpR_Ckg3q6s

Тут трохи сам щось накалабуцькав, не годен терпіти того "штилю" в Україні:)

http://www.youtube.com/watch?v=2E5RC1aU57g

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua