Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Слава творцям героїчного чину!

jurko | 30.06.2010 01:16

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
4

Голосов "против"
2

Минає 69 років від дня проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941р., який став предтечею Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991р.

Слава творцям героїчного чину!
Цей Чин у страшні, буремні часи показав, що правонаступність сучасної Української Держави була започаткована ще в Київській Русі, Козацькій Республіці періоду Гетьманщини, Українській Народній Республіці, Західно-Українській Народній Республіці, Карпатській Україні, а Акт відновлення Української держави 30 червня 1941 року став логічним продовження процесу національного державотворення.

На жаль, сучасне суспільство не пережило глибоко свою історію, у тому числі те, що з нею трапилося у ХХ ст. Пересічний українець, одурманений комуністичною брехнею та московськими міфами, ще до цих пір не сприймає державницький Акт 30 червня 1941 р. як один з важливих кроків на шляху до проголошення незалежності у 1991 р. Це одна з найболючіших наших проблем.

Творці державницького Акту 30 червня, зокрема лідери ОУН Ярослав Стецько та Степан Бандера, всупереч обставинам, кинули рішучий виклик двом світовим надпотугам, виразно заявивши про виключне суверенне право і найперший національний обов'язок українського народу творити власну владу на власній землі згідно власних потреб. Акт 30 червня змусив німецьких "визволителів" показати свої дійсні наміри та інтенції і оголив правдиве обличчя німецького національного соціалізму.

Творці Акту відродження державності перед загрозою смерті не відкликали свого рішення і взяли відповідальність за свою принципову позицію – господарем на українських землях має бути лише український народ – і в обороні Акту поставили власну збройну силу – УПА.

І сьогодні, коли ми відзначаємо цей день, найголовніше, що ми повинні зробити, щоб гідно вшанувати цю видатну подію української історії, – це співвіднести самих себе з тим часом. Адже історія є не лише минулим. Насправді це частина нашого майбутнього, яке ми несемо в собі через усвідомлення та особистісне переживання історичних подій.

Акт 30 червня став логічним ствердженням того, що Незалежна Україна постала як наслідок понад трьохсотлітньої національно-визвольної боротьби українців. Прийшов час на визнання цього періоду складовою державного процесу, а творцям належить гідна подяка народу і держави.

Слава Україні!

Слава творцям і оборонцям Акту відновлення української держави 30 червні 1941 року!

Голова ОУН (б) Стефан Романів

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua