Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
"Homo sovetikus"   Человек советский   Совок   СССР
5
Рейтинг
5


Голосов "за"
7

Голосов "против"
2

Юрий Левада. "Человек советский" – публичные лекции на "Полит.ру"

Никита | 9.11.2009 10:14
Каждый период имеет своего человека, который его определяет. "Homo sovetikus". "Человек советский" никуда от нас не делся. Или точнее: мы сами от него никуда не делись... (Юрий Левада о результатах 15-летнего социологического изучения человека как такового)
Комментарии
Стрілець   | 10.11.2009 00:39
Є шикарний неологізм -

денацизм

Як войовнича денаціоналізованість, яка намагається скрізь установити себе.
Для якої характерна шалена нетерпимість до будь-яких проявів навіть елементарного патріотизму.

Денацисти, денацики...
Никита   | 10.11.2009 00:45
Стрілець:
Коли кажемо про денаціоналізованість в її радянському (совєтському) варіанті, то це не просто денаціоналізованість. Це і є заміна традиційної національності – новою спільнотою "радянська людина" (в гірших її проявах = совок. Можливо, та навіть точно! – є й позитивний варіант "радянської людини" (?)
Ну а щодо "позитивного комунізму", позитивної комуністичної ідеології – тут я не буду з Вами сперечатися. Особисто я не вірю ні у що позитивне, пов"язане зі словом "комунізм", однак це не означає, що такого позитиву десь не існує. Просто я про нього нічого не знаю.
Погоджуюсь з Вам про повну й абсолютну відсутність комунізму в СССР. Те, що там відбувалось,
Никита   | 10.11.2009 00:49
тільки спотворювало насправді комуністичну ідею. Тим не менше ця ідея не була втілена ніколи і ніде, що може свідчити – її втілити неможливо в принципі.
Никита   | 10.11.2009 00:53
Стрілець:
Як войовнича денаціоналізованість, яка намагається скрізь установити себе
Ой, Стрільче!
Не існує чистої денаціоналізованісті і денацизму. Насправді підсовують заміну.

Насправді "денаціоналізований" совок – він якою мовою розмовляв? Якою мовою свій совковий фольклор творив?
Отож.
Стрілець   | 10.11.2009 01:20
Никита:
Стрілець:
то це не просто денаціоналізованість. Це і є заміна традиційної національності – новою спільнотою "радянська людина" (в гірших її проявах = совок. Можливо, та навіть точно! – є й позитивний варіант "радянської людини" (?)
,
Никита,
ну перестаньте ж ви!
Яка там нафіг нова спільнота!
То були чисто пишні слова, а на ділі, досить було зняти рожеві очки, щоб відразу ж помітити, що та "нова спільнота" якась аж надто близька від 100% російськості.
Ото як я приїхав у Київ, то якраз "русскіє" і збили з мого носа ті рожеві очки своєю "безпосередністю й невимушеністю" в тій "спільноті"
Русифікація і все!
Стрілець   | 10.11.2009 01:24
Ну а що влада заодно і з самими "русскімі" теж проводила певну селекцію на "покращення породи" в її, влади, розумінні – так на те вона і московська влада. Вона завжди знала, яким треба бути народцю, щоб бути гідним її, влади, високої милості.
Селекційна робота з рускімі жодним чином не міняла сутності русифікації всіх нєрускіх.

Ну а тепер – пора.
Дитячий час кінчився.
За Стрільцем виходить, що геніальний український (руськоязичний і вірменомовний) режисер Балоян через незнання української мови та свій "руський язик" допомагає...Росії.

Та Ви расист, Стрільче!
Для мене російська мова – всього лише мова міжнаціонального спілкування. Як німецька, англійська, будь-яка слов'янська... І завжди так було!...
Ще раз наголошую – Ви, Стрільче, або фантазер, або звичайнісінький расист, якщо так мислите...
Никита   | 10.11.2009 09:35
Ткаченко Віктор Іванович:
Ну до чого тут расизм, Вікторе Івановичу. Всі зацікавлені сторони належать до однієї раси.
Никита   | 10.11.2009 11:10
Стрілець:
Яка там нафіг нова спільнота!
Все-таки важко до кінця зрозуміти Вашу логіку, Стрільче, в цьому питанні.
Адже кожна країна має свого громадянина!
То чому Ви заперечуєте в цьому – мати свого, особливого, громадянина – такій особливій країні, як СРСР?
Стрілець   | 10.11.2009 11:59
Ткаченко Віктор Іванович:
За Стрільцем виходить, що геніальний український (руськоязичний і вірменомовний) режисер Балоян через незнання української мови та свій "руський язик" допомагає...Росії.

Та Ви
расист,
Стрільче!
А расизм тут яким боком ліпиться?
Якщо ви зумієте переконливо роз'яснити – яким,
то можна буде про щось інше говорити.
Інакше доведеться зробити висновок, що це у вас "потік свідомості"
А я потоки свідомості не маю бажання аналізувати.
Стрілець   | 10.11.2009 12:05
Никита:
Стрілець:

Яка там нафіг нова спільнота!
Все-таки важко до кінця зрозуміти Вашу логіку, Стрільче, в цьому питанні.
Адже кожна країна має свого громадянина!
То чому Ви заперечуєте в цьому – мати свого, особливого, громадянина – такій особливій країні, як СРСР?
Логіка якраз цілком прозора.
Якщо ми говоримо про національності, то жодних нових спільнот – примітив русифікації.
Якщо про громадян, то треба ж тоді згадувати, що громадянство не тотожне національності.
Ясно, що саме СССР мав своїх громадян. Бо жодна "республіка" їх де факто не мала.
Але в чому новизна такої спільноти – громадянин імперії?
Никита   | 10.11.2009 12:10
Стрілець:
Та просто кожна імсперія і кожна взагалі країна формує свій тип громадянина! Люди в чомусь однакові, в чомусь різні. Країни в чомусь подібні, а в чомусь дуже різні. Так само і громадяни цих країн!
Стрілець   | 10.11.2009 12:12
Жодної новизни в цьому не було, інші імперії теж мали своє спільне на всю імперію громадянство.
Отже ні щодо національностей, ні щодо громадянства в есесерівській спільноті не було жодної новизни.
Була звичайнісінька пропаганда.
Просто величезна кількість народу встигла з тим пропагандним кліше зжитися.
Народитися в ньому і вирости.
Імпринтинг для більшості людей – річ абсолютно непереможна.
Таких людей просто дратує зазіхання на те, що вони засвоїли в ранньому дитинстві, тобто імпринтингом.
Це мине тільки з вимиранням відповідного контингенту.
Никита   | 10.11.2009 12:18
Стрілець:
Я не наполягаю, звісно, що формувалась нова нація, та вони й самі так про неї не казали – називали обтічно "спільність людей"
Новая историческая, социальная и интернациональная общность людей, имеющих единую территорию, экономику, единую по социалистическому содержанию и многообразную по национальным особенностям культуру, федеративное государство и общую цель – построение коммунизма – Советский народ.
Вікіпедія.ру