Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чи була РККА готова до війни?

ЗаХар | 16.05.2009 15:29

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
10

Голосов "против"
7

Трохи радянської статистики, для кращого розуміння

Автор Viktor Marynich розмістив на сторінках НП матеріал в двох частинах з чудовим закликом неупереджено проаналізувати як самі події другої світової, так і вчинки різних політичних сил. Важливо, що сам він при цьому не поспішає зайняти ту чи іншу позицію, а просто надає нам інформацію до роздумів. Така позиція не може не імпонувати. І саме тому надаю цю репліку до одного з його тверджень, котре НМД, виглядає сумнівним.

"По-друге, вже не з посиланням на розвідника-перебіжчика Різуна-Суворова, чия сумнівна слава декому не дає спокійно спати, а аргументуючи новітніми дослідженнями професорів, академіків нам доказують, що СРСР із першого дня Великої Вітчизняної війни і до її останнього дня мав трьох, п'яти, десятикратну перевагу над Німеччиною у танках, літаках, кораблях, гарматах і т. інш."

Звідси автор робить "цілком логічний" на його думку висновок, що такі твердження є прямою образою простого солдата та неприкритим сумнівом в його здатності воювати. Ну питання щодо логіки залишу до іншого разу, а от щодо досліджень...

1985 рік. Весь Союз відзначає 40ві роковини Великої Перемоги. Святкові матеріали – в будь якій газеті і будь – якому журналі. Коли мені втрапило до рук 5 число вузько фахового журналу "Металловедение и термическая обработка" (Орган міністерства верстатобудування СРСР -рос. Минстанкопрома) я був наскільки вражений, що зберіг його в власному архіві до цього часу. Ще раз нагадаю, що це – святкова стаття в офіційному органі і оприлюднена вона задовго до суворовсько-резунівських книг.

Почитаємо?

Асигнування на військові потреби в СРСР по рокам:

1939 – 25,6 % від держбюджету, 1940 -32,6%, 1941 – 43, 4%.

Кількість танків, виділених Німеччиною на радянський фронт -3712, отримано РККА лише в 1939-1940 роках -7600, в т.ч. Т34 та КВ -1861.

По літакам відповідні цифри – 4950 та більш ніж 1700 (в т.ч. ЯК1, МИГ3, ЛаГГ3, ПЕ2, ИЛ2)

Гармати – 47260 і більше 80000 + більше 200 тис. кулеметів та автоматів.

Кораблі – Німеччина -193. В СРСР лише за 1940 рік введено до ладу 100, ще 269 були в стадії побудови.

Далі цитата:

"Однако это количество не могло удовлетворить потребностей Вооруженных сил. Было отставание выпуска зенитных и противотанковых орудий, артиллерийских боеприпасов, средств механической тяги для артиллерийских систем"

На радянський фронт було відряджено 190 дивізій загальною чисельністю 5,5 млн. чол. До 1 липня 1941 року до лав Червоної армії додатково (тобто окрім тих, хто там вже був!) мобілізовано 5,3 млн. чол. Наведене число не включає також ополченців.

І ще одне, звідти ж. За роки війни СРСР випустив бойової техніки майже в 2 рази більше ніж Німеччина.

(Зумисне не наводжу тут цифр що з'явились в обігу пізніше, щоб уникнути звинувачень в використанні антикомуністично заангажованих джерел.)

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua