Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Луганська "Свобода" готує матеріали про отаманщину та махновщину

Максим 'Вихор' | 28.01.2009 19:35

8
Рейтинг
8


Голосов "за"
10

Голосов "против"
2

Ми не є професійними дослідниками селянського повстанського руху чи історії Луганщини. Ми є популяризаторами цієї історії.

На наше звернення до УСБУ в Луганській області надати нам архівні матеріали про отаманщину та махновщину надійшла негативна відповідь: "відомості щодо селянського повстанського руху і махновщини на теренах Луганщини відсутні". Втім, цілком імовірно, очільники Луганської "Свободи" не мають доступу до архівних матеріалів через відсутність досвіду спілкування зі співробітниками УСБУ в Луганській області.

Як би там не було, 23 січня 2009 року Президентом було підписано Указ "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репересіями та голодоморами в Україні". А очільник СБУ Валентин Наливайченко під час брифінгу наголосив: "Від 23 січня цього року Україна більше не зберігає і не охороняє секретів карально-репресивної системи Радянського Союзу. Це означає, що СБУ як головний державний орган у сфері забезпечення охорони державної таємниці знімає радянський гриф таємності з усіх кримінальних справ, розпорядчих, статистичних, документів секретного діловодства та інших документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні з 1917 до 1991 рр.".

У нас є всі підстави сподіватися на те, що скоро документи про отаманщину і махновщину "з'являться" і будуть оброблятися і популяризуватися науковцями. А поки що Луганська обласна організація ВО "Свобода" розпочинає підготовку матеріалів про отаманщину та махновщину, користуючись відкритими інформаційними джерелами. Так, в нашому розпорядженні вже є інформація краєзнавчого характеру про отаманів Каменюку, Волоху, Блоху. Знайдено на Луганщині місце поховання отамана Блохи, яке, до речі, донині ретельно доглядається місцевими жителями. Активно і результативно збираються відомості (в тому числі – спогади очевидців, сімейні перекази) про махновський рух. Готуються перші публікації.

Луганська обласна організація ВО "Свобода" зауважує, що ми не є професійними дослідниками селянського повстанського руху чи історії Луганщини. Ми є популяризаторами цієї історії.Прес-служба ЛОО ВО "Свобода"


Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua