Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Просто Епохальне відкриття! Чи "викриття"?

Leon | 2.11.2008 02:20

11
Рейтинг
11


Голосов "за"
20

Голосов "против"
9

Відомий українофоб у всій "красі", яка навіть не проглядається...за дрімучістю совкового мислення...

Просто Епохальне відкриття! Чи ''викриття''?
Автор одного "страшного і нищівного викриття" походження українців ("Откуда взялісь украінци...?") не сидить склавши рук – він раптом взявся за дослідження походження синьо-жовтого прапору України! І не просто так, а з потужним натхненням "облічіть во лжи і обманє", створивши свій (?) черговий епохальний шедевр...

Ось що у нього нібито "вийшло": http://h.ua/story/123643/

Відверто скажу – в мене ледь сльози не виступили на очах, ще трохи – міг би й луснути. Від сміху.


Автор: Хандусенко Борис

Итак, начинаем. Как известно, знамя – это не простая тряпка...

Перші речення – і таке відкриття!Як на мене, хоч я і не є спеціалістом в області геральдики і вексилології, але ця цитата "....знамя -это не простая тряпка" по відношенню до таких є абсолютним дилетанством. Бо жоден, хто хоч трішки поважає значення символіки не буде ототожнювати знамено зі шматою (згідно з цитатою – шмата, але не проста, ...складна?). Але йдемо далі.

Это – символ, который вёл воинов в бой, символ, который старались отнять у врага, чтобы бросить его к ногам полководца-победителя.

Отакої! "Шмата" (згідно авт.) спиналася на невідомо звідки вирослі ноги і вела воїнів до бою, раптом якимсь дивом вона опинялась у ворога – і... доблесні воїни, які її про... (гавили) вже намагаються поцупити нещодавно втрачене у ворога, щоб кинути туди, де їй місце – до ніг полководця! "Совок" рулить, аж гай шумить!!!

Какие же знамёна были у наших предков? Давайте посмотрим.

В битве при Грюнвальде участвовали наши предки.


Взагалі-то щодо "Ваших" є деякі сумніви, вони, ці пращури, шановний авторе "дослідження", були пращурами саме тих, кого Ви рахуєте "прєдатєлямі" Русі. Довести? Так Ви ж самі і "довели"! Нижче...

Воевали они под такими знамёнами:(Прапори Подільської, Перемишлянської, Львівської і Галицької земель).

Не буду звертати уваги на дещо спотворені знамена, лишень перепитаю: які землі надали своїх воїнів? І під яким знаменом із перерахованих воювали Ваші пращури? Нагадаю, що в битві під Грюнвальдом 15.07.1410 р. в складі об'єднаного литвино-польско-руського війська (а де ж прапори польських і литвинських військ?) була татарська рать з ханом Джелал-эд-Діном на чолі. А звідки прийшов Джелал – ед-Дін і де його прапор? Часом не його Ви мали на увазі, згадуючи за "наших прєдков"?

Щодо руських в битві під Грюнвальдом – це ніяким чином не відноситься до теперішніх русскіх, які на той час у ВКЛ називались "московськими" – сиділи останні собі тихенько східніше від кордонів Великого князівства Литовського, в "глубінке" і "мирно" грабували литвинських купців, які мали необережність їхати до них торгувати...

І ось тут надійшов один із найгеніальніших висновків:

Как видим, никаких сине-жёлтых полос не прослеживается.

Браво! Бурні і нескінченні аплодисменти!!! Дійсно, а де ж смуги??? Кольори на місці, а смуги – де? Хто поцупив, агов – віддайте!

Насправді у ті часи прапорів (відповідно і смуг) не було, були знамена – символіка військових одиниць, були ще іменні і родові знамена, але аж ніяк не прапори. Останні з'явились набагато пізніше – для ідентифікації держав і спрощення виготовлення їх символіки.

Є відомим зображення знамена ВКЛ, придивіться уважно, де є синій і жовтий колір:Идём дальше. Знамя запорожцев:Шановний! Це не просто знамено, а одне з багатьох, яке називається МОРСЬКИМ! А були ще й такі, про які "автор" напевне завстидався повідомити інших:А де тут синій і жовтий? Чи знову - полос не прослеживается?

Знамя Богдана Хмельницкого:Це – Особисте знамено Богдана Хмельницького з традиційними козацькими символами – зірками та срібним хрестом над місяцем – аналогам якоря, давньохристиянського знаку надії. На знамені присутня абрівіатура Б.ХГ.В.З.Е.К.МЛС. – Богдан Хмельницький, гетьман Війська Запорозького, его королівської милості. Можна нагадати, що особисті знамена можуть бути і сіро-буро-малинові...

Были у казаков ещё так называемые жалованные знамёна:

- Император Священной Римской Империи Рудольф Габсбург в 1593 году даровал казакам золотое знамя с орлом.

- В 1646 году польский король Владислав IV даровал казакам синее знамя с бело-красным орлом.

- в 1649 году от польского короля Яна Казимира казаки получили красное знамя с белым орлом, 2 русскими крестами и надписью "Ioannes Casimirus Rex Poloniae"

- В 1653 году московское посольство боярина В.В.Бутурлина вручило Хмельницкому знаки власти, в числе которых знамя со Спасом

- Павел Алеппский писал, что в 1654 году видел у войска гетмана Хмельницкого "знамя христолюбивого воинственного гетмана Зиновия из черной и желтой материи полосами с водруженным на нем крестом"

- В 1706 году в Бендерах казакам Ивана Мазепы турецкий султан даровал сине-красную хоругвь, на красном поле полумесяц и звезда, на синем – "золотой крест Восточной церкви".


Даровані знамена – це демонстрація поваги та визнання мужності і лицарської відваги тих, кому їх дарують, політично – намагання заручитися підтримкою! Чи це надто важко зрозуміти?

Вообще, к середине XVII века главным знаменем казачьей державы было красное с изображением Архангела Михаила. Большое знамя (хоругвь) Сечи описывалось так: на одной стороне на красном фоне Архангел Михаил, на другой – белый крест, золотые солнце, полумесяц и звезды.

А чому ж у Вашій статті, шановний, зображення знамена не наведено? Я маю Вам у цьому допомогти, напевне...Ось і воно:І продовження "глибокодумних" висновків – шедеврів:

Как видим, снова никакой сине-жёлтой тематики не прослеживается.

Оплески! Немає ані синього, ані жовтого...??? (... не прослеживается.)

Іноді напівправда є гіршою за брехню. Чим "автор" і користується – там не дописав, там не вніс, там не показав, там – списав на відсутність смуг, якоїсь тематики (але ж як викрутився!)...

Вот здесь читаем описания знамён слободских казачьих полков:

Для всех полков в верхней части круга имелось в виду изобразить на голубом фоне вензель Анны Иоанновны под короной,

пальмовыми и лавровыми ветвями по бокам, как символ мощи и власти, мира и войны, а в нижних частях круга – особенные изображения для каждого полка:

- для Сумского – на красном фоне патронной сумы (r.Сумы), а на ней лебель (г.Лебедин);

- для Ахтырского – на зеленом фоне – крепость (г.Городня);

- для Харьковского – на красном фоне – зверь "харь" (г.Харьков);

- для Изюмского – на белом фоне – виноградная гроздь (г.Изюм);

- для Острогожского – на желтом фоне – рыба-кит с острогой над головой (г.Острогожск).

Изображения эти должны быть на знаменах из синей ткани.


Без слів:Продовження "перлів" у виконанні "автора" читаймо нижче:

Есть ещё флаг русинов – полотнище из синей, белой и красной горизонтальных полос, при чём синяя полоса вдвое шире остальных. Существует с 1848 года, зародился во время национально-освободительной революции в Австрийской империи традиционное сочетание общеславянских цветов: белого, синего и красного:

Ось тут пішла відверта і неприхована брехня. Т.з. "прапор русинів" виник у 1992 році, що й підтвердив їх "ідейний тато" Євген Жупан. І що це за "общеславянскіе" кольори? "Автор" не збирається часом приписати до славян британців,французів,голандців, ісландців і що цікаве – американців з ліберійцями? Може це спроба "прихватизації" на кшалт "Третього Риму", чи "Россия"? От дожили – вже кольори стають "чиїмось" – общеславянскімі... Ще часом не надумали, яку таксу здерти з США, Великобританії з Франціями та Голандіями (Ліберію з Ісландією можна залишити у спокої) за неліцензійне використання т.з. "общєславянскіх" кольорів?

Спрашивается, откуда же тогда такое сочетание цветов – синего и жёлтого? Все просто. После подавления венгерского восстания 1848 года галичанам, как отличившимся в деле подавления, Габсбургами было даровано знамя. Но не традиционных славянских цветов – белого, красного и синего, а цветов Габсбургской монархии, а ещё точнее – флаг земли (так в Австро-Венгрии губернии назывались) Нижняя Австрия:


Кто не верит, может убедиться здесь http://www.flaggenlexikon.de/foestndo.htm#Flagge

и сравнить его с флагом Украины:
Що можна сказати у цому випадку? Напевне те, що "автор" не зовсім адекватний... Бо інше якось не приходить на думку. Дійсно – намагалась австрійська влада приплести русинам західноукраїнських земель (доведений факт) прапор з синьо-червоно -жовтими барвами (були й інші), та з цього нічого й не вийшло – не прийняли русини такого прапору, бо чужим був. А порівняння прапору області з прапором держави – взагалі не лізе в жодні ворота...

"Автор" надає посилання на сайт http://www.vexillography.narod.ru/ukraine/index.htm (сайт переїхав на інший майданчик http://www.vexillographia.ru/ukraine/index.htm), але навіть там наведено спростування того, що той самий "автор" видав. Може він читає вибірково, через речення, сторінки наприклад? "Автору" з такою прямолінійністю можна далеко зайти. Наприклад, звинуватити українців у плагіаті, бо острівна держава Барбадос теж має синьо-жовтий прапор, та ще й тризуб на ньому!Де ж галас, що українці – це ніякі не українці, а страшні плагіатори? А ще за логікою "автора" можна оголосити "бандерівською" таку африканську країну як Ангола – ще б пак, вона ж має бандерівський прапор!А диктатора Нікарагуа Самосу, до речі злісного ворога ледь не найкращого друга Кремля – очільника руху сандинистів Даніеля Ортеги так само, виходячи з манери "мислення" "автора" можна назвати "злісним бандерівцем, у якого руки по лікоть у крові", бо ж прапором його "фронту" був теж "бандерівський":Що можна порадити тому "автору"? Напевне таке – НЕ ВАРТО ШУКАТИ ЧОРНУ КІШКУ У ТЕМНІЙ КІМНАТІ, ОСОБЛИВО, ЯКЩО ЇЇ ТАМ НЕМАЄ...

_________________________

Для тих хто хоче знати більше про прапори і знамена України:

http://litopys.org.ua/volosh/volosh38.htm

http://litopys.org.ua/volosh/volosh14.htm

http://narodna.pravda.com.ua/history/47f024d214ee1/

та лінки, наведені в статті.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua