Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Тече 'Вісла' до Донбасу

Максим 'Вихор' | 1.10.2008 20:37

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
7

Голосов "против"
1

В першій декаді жовтня під патронатом і коштом Луганської обласної організації ВО "Свобода" вийде книга "ТЕЧЕ 'ВІСЛА' ДО ДОНБАСУ".

ДЕПОРТАЦІЯ – ЛАТЕНТНА ФОРМА ГЕНОЦИДУ УКРАЇНЦІВ

В першій декаді жовтня під патронатом і коштом Луганської обласної організації ВО "Свобода" вийде книга "ТЕЧЕ 'ВІСЛА' ДО ДОНБАСУ". Автор книги – старший викладач кафедри філософії і права ЛДУВС кавалер урядових та відомчих нагород автор 240 наукових та публіцистичних праць підполковник МВС Валерій Снєгирьов. Співавтором книги є Дмитро Снєгирьов, голова Луганської обласної організації ВО "Свобода". Книгу присвячено депортації лемків з з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини в рамках польсько-совєтської операції "Вісла". Насильницьке переселення проводилося за етнічною ознакою. Нагадаємо, лемки є етнічною групою українців. В рамках операції було переселено близько 140 тисяч осіб. На Луганщині опинилися 722 лемків. Сьогодні в Лутугинському районі живуть близько 2 тисяч лемків – колишніх депортованих та їхніх нащадків.

Книгу написано у суворій відповідності до фактологічного матеріалу та історичних документів. Грунтовне висвітлення цих трагічних для українців подій є не тільки пізнавально-корисним – це справа честі і національної пам'яті. Крім того, вивчення подій, пов'язаних із депортацією лемків – показовий урок для тих українців, які покладають надії на те, що їхні інтереси буде обстоювати хтось із наших західних чи східних сусідів. Книгу буде передано до бібліотек, також її можна буде знайти у вільному продажу.

Також 4 жовтня у селах Переможному та імені Карла Лібкнехта Лутугинського району Луганської області пройде фестиваль лемківської культури "Стежками Лемківщини", в якому візьмуть участь і представники Луганської "Свободи". У селі Переможному буде встановлено пам'ятний знак – в пам'ять жертв депортації. Також відбудеться спільне богослужіння представників трьох конфесій.

Прес-служба ЛООВО "Свобода"

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua