Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Історичні паралелі: апокаліпсис? Вже сьогодні.

gayduchik | 20.06.2008 14:56

7
Рейтинг
7


Голосов "за"
9

Голосов "против"
2

"ДОБОРОЛАСЬ УКРАЇНА ДО САМОГО КРАЮ, ГІРШЕ ЛЯХА СВОЇ ДІТИ ЇЇ РОЗРИВАЮТЬ" Т.Г.ШЕВЧЕНКО

Те, що відбувається сьогодні в Україні можна позначити, як ПОЧАТОК КІНЦЯ. Силові структури, які призначені для підтримання правопорядку в державі (без чого держава, власне, і не може існувати), нейтралізовані. Спецслужба, яка покликана оберігати державні структури від зовнішнього втручання, відверто заявила, що існує тільки на папері і в гарячковій уяві ЗМІ. Армія... А у нас є армія?... В боротьбі за абсолютну владу, за сфери впливу, за контроль над грошовими потоками політики вийшли за межі здорового глузду. Те, що відбувається в Секретаріаті Президента України, в РНБО, у Верховній Раді нагадує Театр Абсурду і було б весело споглядати все це... якби не було так гірко.

Невже на Банковій вірять, що замінивши НУНС на ЄЦ, можна набрати (нехай з адмінресурсом) потрібну кількість голосів на чергових перевиборах і створити нарешті таку бажану "ширку"? Правильно, можна "замочити" БЮТ, є досвід на київських виборах. Але ті ж само київські вибори показали, що росіяни сьогодні вже здатні згуртуватися і провести до української Верховної Ради свою, російську, партію чи блок, на кшалт "Блоку Черновецького" (а БЧ і є дітищем булгаківських киян), і спроможні нав'язати свої умови. Крім того, надзвичайна агітаційна "активність" ЄЦ, знову ж таки з досвіду київських виборів, додасть невдоволених голосів комуністам і допоможе пройти до Ради вітренківцям. З ними також утворюватимуть "ширку"? З ким завгодно, аби "влаштувати Сталінград" для Юльки?

Чи може Партія Регіонів надіється за допомогою північних союзників, в ар'єргарді "Единой России" здобути нарешті абсолютну владу і вичистити Україну від "оранжистів"? Варто завжди пам'ятати, що в союзників є свої плани на "гру" і в цих планах, в сухому залишку, може не залишитись місця для регіоналів. Свого часу козачі полковники відвернулися від Мазепи і кинули свої полки, в одних рядах з російськими, проти гетьмана. Одні із них щиро вірили, що за допомогою православного царя об'єднають Україну і виведуть її нарешті з Руїни, інші ж надіялися, що нова влада їх не обділить... Так, вони перемогли свого гетьмана, але ненабагато полковники пережили Мазепу, разом із козаками кістьми лягли на півночі, далеко від рідного краю.

Якщо вже почали проводити паралелі минулого і сучасного, то варто згадати один досить красномовний період з історії України...

Лютий 1917 року. Останній російський імператор підписує відречення від престолу. Влада переходить до рук ліберально-демократичного Тимчасового уряду. На революційній хвилі представники Товариства українських поступовців, української соціал-демократичної та соціал-революційної партій утворюють в Києві Центральну Раду. Чи не з часу заснування цього центрального владного органу, покликаного для відродження державності України, розгорілися запеклі суперечки, їх називали "дискусіями", в результаті яких була розпущена загартована на фронтах першої світової війни півторамільйонна добре озброєна армія. Боронити державу почали "закликами" та "зверненнями", і намірами створити новий "революційний орган оборони держави". При ньому планували створити "орган держбезпеки в Україні", а керувати цим специфічним спецпідрозділом мріяли на демократичних засадах: до складу керівництва мали ввійти представники різноманітних партій і течій, і навіть самодіяльних суспільно-політичних формувань... Всі організаційні потуги по створенню нових військових формувань і спецпідрозділів держбезпеки України розбивались об тверді лоби лідерів української національної демократії... Жаль, що Винниченко не пив брому, коли кропав свої "положення пролетарської держави". Та й Грушевському і Петлюрі варто було б посьорбати того ж таки брому перед тим, як назвати вимоги державної самостійності України "ножем у спину загальноросійському революційному процесу"... 28 січня 1918 року комуністи організували повстання робітників, а їм на допомогу більшовицька Росія кинула свої війська. Аби затримати агресора хоч на якийсь час і дати можливість евакуювати поважних політиків, проти п'ятитисячного загону Муравйова виставили п'ять сотень необстріляних кадетів. Захопивши Київ, комуністи почали масово розстрілювати його жителів "за соціальною ознакою" і грабувати...

Але й у Житомирі політики не припиняли своїх "диспутів"... "Політика діячів Центральної Ради – писав командир корпусу Січових Стрільців Є.Коновалець – вводить у краї замість влади щораз більшу анархію, яка не тільки виключає організацію війська, але веде державу до неминучої руїни..."... В Київ Центральна Рада повернулась під прикриттям австро-німецьких багнетів, патетично розкидаючи навкруг заяви про свою блискучу перемогу і власну місію надзвичайної історичної ваги.

10 квітня 1918 року київські юристи внесли до уряду свої категоричні вимоги: негайно провести загальні вибори і за їх результатами скликати Сейм, на якому призначити новий сильний уряд; реорганізувати нарешті армію; заборонити друковані видання, які ведуть антиукраїнську пропаганду; посилити контроль за лояльністю урядовців державних установ; зробити українську мову мовою діловодства... В той же час частина вищих посадовців таємно створила "Організацію оборони України", яку очолив військовий міністр Жуковський... Німецька військова адміністрація, яка фактично контролювала внутрішню ситуацію в Україні, прийшла до висновку, що "ширму" необхідно замінити. Розпочалися переговори з різними політичними угрупуваннями і, нарешті, вибір впав на Скоропадського... Центральна Рада з подивом дізналася про всі ці події тільки тоді, коли її членам запропонували звільнити приміщення.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua