Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Відповідь "турецькому султану", або Епоха твіттера

Никита | 2.05.2014 09:05

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

Султан повелів козакам "здатися добровільно і не змушувати його перейматися". Козаки відповіли...

Відповідь ''турецькому султану'', або Епоха твіттера
Це була відповідь Запорозьких козаків на вимогу турецького султана Мехмеда IV. Написаний у 1676 році. Тоді цей лист був дуже популярний, перекладений різними європейськими мовами і активно поширювався, – наприклад, австрійським командуванням серед власних військ.

Турецький султан звернувся до козаків так:

"Я, султан і владика Блискучої Порти, син Мухаммеда, брат Сонця і Місяця, внук і намісник Бога на землі, володар царств Македонського, Вавілонського, Єрусалимського, Великого і Малого Єгипту, цар над царями, володар над володарями, винятковий лицар, ніким непереможний воїн, невідступний хранитель гробу Ісуса Христа, попечитель самого Бога, надія і втіха мусульман, великий захисник християн, повеліваю вам, запорозькі козаки, здатися мені добровільно і без жодного опору, і мене вашими нападами не змушувати перейматись."

Запорожці написали у відповідь листа. Існує декілька варіантів його тексту, найвірогідніші можна прочитати, наприклад, у Вікіпедії (стаття "Лист запорожців турецькому султану").

Читаємо. Прекрасно, але....много буквів! Нині це вкладається в 10 – – #путінхуйло. Час спрощення комунікацій та скорочення текстів. Епоха твітера...

Ідея з фейсбуку

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua