Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Франція   Нацфронт   Україна   Свобода   контакти   співпраця   Москва   роман   отак-то

Юлій Хвещук: Співпраця націоналістів з чекістами "по-французьки"?

jurko | 17.10.2011 17:04

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
4

У Франції стартувала кампанія з висунення кандидатів у президенти. Вибори відбудуться в квітні-травні 2012 року. За даними соціологічних досліджень, найвищий рейтинг має Марін Лє Пен, донька колишнього лідера "Національного Фронту" Жан-Марі Лє Пена, та теперішня лідерка французьких націоналістів. І її популярність зростає.

Юлій Хвещук: Співпраця націоналістів з чекістами ''по-французьки''?
У Франції стартувала кампанія з висунення кандидатів у президенти. Вибори відбудуться в квітні-травні 2012 року. За даними соціологічних досліджень, найвищий рейтинг має Марін Лє Пен, донька колишнього лідера "Національного Фронту" Жан-Марі Лє Пена, та теперішня лідерка французьких націоналістів. І її популярність зростає. Головні опоненти – соціалісти – тільки визначаються за результатами праймеріз зі своїм офіційним кандидатом (після серії сексуальних скандалів, кандидатура популярного соціаліста Домініка Стросс-Кана відпала). Теперішній президент Ніколя Саркозі має ще меншу підтримку, аніж віртуальний кандидат – соціаліст, хоча й розрив між ними за різними опитуваннями коливається в межах кількох відсотків.

"Національний фронт" справді з року в рік демонструє стабільне зростання рейтингу, в опитуваннях впевнено посідає перше місце, користуючись підтримкою близько третини французьких виборців. Щоправда, така популярність не дає спокою їхнім опонентам. Антипатія до націоналістів щоразу зводить в одному політичному ліжку і соціалістів, і правоцентристів, які дружньо гуртуються і загальною сумою отриманих голосів не дозволяють НФ взяти владу.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" ще від часів СНПУ намагається розвивати контакти та співпрацю з ідеологічними колегами у Європі. "Національний Фронт", з огляду на його історію та сьогоднішню потужність, можна вважати стратегічним партнером. Між двома партіями укладено Протокол про співробітництво. Після обрання в січні 2011 р. Марін Лє Пен лідером НФ, Олег Тягнибок особисто відвідав Францію.

10 квітня він брав участь у роботі IV Націоналістичного Конгресу Франції, що був організований молодою націоналістичною партією "Відновлена Франція" Тібо де Шассе і відбувся у передмісті Парижа, місті Вільпрьо, . Присутні представники основних французьких націоналістичних партій, зокрема, "Національного фронту" та Французької партії, обговорили нові виклики європейській цивілізації, зумовлені подіями в арабському світі, та питання зростання потоку нелегальної імміграції до європейських країн. А 12 Олег Тягнибок обговорив ці ж питання з Марін Лє Пен. Зустріч відбулась у штаб-квартирі НФ у місті Нантер, що у передмісті Парижа.

Такі контакти є логічними та вмотивованими. НФ демонструє виборцям присутність однодумців в інших країнах, "Свобода" – приклад успішної політичної діяльності націоналістів в одній з провідних країн Європи. Але несподівано Марін Лє Пен подарувала всім привід замислитися.

Голова "Національного Фронту" готується до свого першого офіційного візиту до Москви. В інтерв'ю російській газеті "Комерсант" вона зізналася, що "в деякій мірі захоплюється" прем'єр-міністром Володимиром Путіним і не приховує цього. Мовляв, ситуація в Росії непроста, численні пострадянські проблеми вирішуються повільно. Путін робить помилки, але хто їх не робить?

Якби Марін Лє Пен обмежилася лише таким невеликим компліментом Путіну, як вольовому і твердому політику, все виглядало б цілком пристойно. Справді, сильні противники чи опоненти вміють поважати один одного. Але в інтерв'ю зайшла мова і про міжнародні питання, а не лише лідерські здібності.

Марін Лє Пен вірить, що теперішня фінансова криза може дати поштовх змінам у внутрішній і зовнішній політиці Франції, якій давно пора перестати підкорятися США. Історично склалося, що американська культура далека від французької і європейської. Розвивати відносини необхідно з Москвою, а не з Вашингтоном, оскільки у Франції з нею і в цивілізаційному, і в стратегічному плані багато спільних інтересів.

Політик не може не переживати, коли бачить, як президент Саркозі за вказівкою американців відвертається від росіян, як Росію демонізують французькі ЗМІ. Виступати за поглиблення відносин з Росією стало вже майже "неполіткоректним", і для цього потрібно чимало мужності.

Марін Лє Пен цілком погоджується з думкою генерала де Голля, який був проти підпорядкування національних інтересів Франції будь-якій іншій чужоземній силі. У тому числі й США. А тому, у разі перемоги на виборах, "Національний фронт" готовий піти на радикальний крок – Франція вийде з НАТО. Європейські держави повинні співпрацювати в галузі безпеки, але немає жодної причини, чому Росія не може бути частиною цього процесу. Варто спільно з Росією виробити план побудови Європи майбутнього.

Не дивує такий антиамериканський тон висловлювання, адже надмірні амбіції та пихатість Вашингтона вже давно дратують не лише французьких, але й більшість європейських політиків. Проросійський вектор у закордонній політиці Франції також завжди був достатньо сильним. Дивує те, що дифірамби Путіну пролунали саме від лідерки французьких націоналістів. Які спільні інтереси в "цивілізаційному плані" вона бачить з авторитарною країною, яка влаштовує "локальні війни", в якій вбивають, засуджують, б'ють політичних опонентів та журналістів, підприємців та просто "незгодних"? Які спільні інтереси в "стратегічному плані" між націоналістами з Парижу та чекістами з Кремля?! За яким черговим "планом Путіна" можна спільно будувати майбутню Європу?!

Критикувати зовнішню політику свого конкурента Саркозі напередодні виборів – крок зрозумілий. Але така словесна еквілібристика може бути прийнятною для німецьких "зелених", шведських соціал-демократів або ж італійських соціалістів. Та не для французьких, чи будь-яких інших європейських націоналістів. Мабуть, старий Жан-Марі Лє Пен не дозволив би собі подібний "ляпсус". Шкода, що доньці справді великого політика бракує чи то досвіду, чи то далекоглядності.

А керівництву "Свободи", мабуть, варто прискіпливіше ставитися до питання міжнародного партнерства. Якось важко уявити Олега Тягнибока, який в рамках співпраці з "Національним Фронтом" намагатиметься віднайти хоч якісь "спільні" інтереси з Путіним і Кремлем.

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua