Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Що може сказати вусмерть п"яний французький письменник Патрік Бессон

Никита | 4.10.2011 23:11

-5
Рейтинг
-5


Голосов "за"
2

Голосов "против"
7

Кілька днів тому, чекаючи у приймальні дантиста, гортав старий номер журналу Le Point (цей журнал взагалі-то вважається центристським і ліберальним). І раптом буквально спіткнувся об таку фразу: Le maréchal Staline a gagné tout seul ou presque la Seconde Guerre mondiale

Що може сказати вусмерть п''яний французький письменник Патрік Бессон
(У Другій Світовій війні маршал Сталін переміг сам або майже сам)

Автор цієї фрази – відомий французький письменник і журналіст Патрік Бессон, колумніст Le Point. У кожному номері щотижневика є його сторінка, присвячена найрізноманітнішим питанням.

У номері від 22 березня 2011 року рубрика Бессона називається так: "Це те, що я міг би сказати, вусмерть напившись у барі десь у третьому окрузі Парижа"*. Сторінка являє собою 20-25 фраз, претендующих на афористичность; деякі з них насправді непогані.

Фраза "У Другій Світовій війні маршал Сталін переміг сам або майже сам" стоїть першою.

Вдома відкрив статтю у Вікіпедії, щоб дізнатися більше про цього письменника. Прочитав, зокрема, таке (переклад мій):

"Патрік Бессон народився 1 червня 1956 року. Батько – росіянин, за походженням – єврей; мати – хорватка. Бессон називає себе "непрактикуючий комуніст"" (за аналогією з висловлюванням "непрактикуючий католик" – такий, що вірує, але нерегулярно відвідує церкву і не дотримується церковних обрядів – Н.). http://fr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Besson

Патрік Бессон, безумовно, дуже талановитий письменник. На мою думку, у цій його фразі насправді афористично відображено ставлення – до Сталіна зокрема, і до бувшого СРСР і його правонаступниці РФ взагалі. Ставлення, яке властиво не тільки французьким комуністам, але й багатьом французьким соціалістам. Які вже одержали перемогу на виборах у Сенат – і яким пророчать перемогу на президентських виборах 2012.

Думаю, було б помилкою просто не зважати на це.

До речі, ще одна фраза Бессона з "п"яної" рубрики звучить так: "Я буду голосувати за Франсуа Олланда на наступних президентських виборах" (François Hollande – соціаліст, на момент попередніх президентських виборів перебував у цивільному шлюбі із Сеголен Руаяль (тодішнім кандидатом у президенти від соцпартії, що програла вибори Саркозі з невеликим відривом).

Адреса "п"яних фраз" Бессона: http://www.lepoint.fr/editos-du-point/patrick-besson/ce-que-je-pourrais-dire-ivre-mort-a-minuit-dans-un-bar-du-3e-arrondissement-de-paris-avant-d-etre-mis-en-examen-et-de-partir-en-cure-de-desintoxication-aux-etats-unis-22-03-2011-1310838_71.php

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua