Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Отто фон Габсбург   Україна   ОУНб   пресове повідомлення   некролог

Помер Отто фон Габсбург – прихильник України, суверенної та європейської держави

jurko | 7.07.2011 01:06

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
5

Голосов "против"
3

ПРЕCОВЕ
ПОВІДОМЛЕННЯ

(УІС-Київ) У Німеччині на 98-му році життя помер найстарший син останнього цісаря Австро-Угорщини, активний політик-європеєць і прихильник незалежності України Отто фон Габсбург.


Помер Отто фон Габсбург – прихильник України, суверенної та європейської держави
ПРЕCОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

(УІС-Київ) У Німеччині на 98-му році життя помер найстарший син останнього цісаря Австро-Угорщини, активний політик-європеєць і прихильник незалежності України Отто фон Габсбург. Після 2-ої Світової війни він став почесним Президентом Міжнародної організації "Пан-Європа". Від 1979 до 1999 року, як громадянин Німеччини, він був депутатом Європейського парламенту і брав активну участь у комісії Європарламенту з питань зовнішньої політики.

У післявоєнні роки ОУНб, в особі Голови Українського Державного Правління (УДП) з 1941 року та Президента Антибольшевицького Блоку Народів (АБН) Ярослава Стецька, розгорнула широку інформаційно-політичну та дипломатичну діяльність на міжнародній арені. Отто фон Габсбург активно приєднався до антикомуністичного фронту і підтримував міжнародний принцип самовизначення народів, в тому й поневоленого Москвою й комуністично-тоталітарним режимом українського народу. Отто фон Габсбург – один з організаторів і авторитетних діячів у рядах міжнародної організації "Європейська Рада Свободи" (ЕРС), яку було створено з ініціативи сл.пам.Я.Стецько. До ЄРС входили заслужені й впливові європейські політичні діячі, вони своїм політичним авторитетом підтримували визвольні змагання українців та інших Центральноєвропейських народів, які потрапили під ярмо комуністичної диктатури.

Отто фон Габсбург народився 20 листопада 1912 р. в Райхенау, Австрії, як син цісаря Карла і його дружини Зіти. Після ліквідації Габсбурзької монархії цісарська родина знайшла 1919 року притулок у Швайцарії. Отто фон Габсбург виростав в Іспанії та Бельгії, де він 1933 року захистив дисертацію в Католицькому Лювенському Універстиеті. Відтак Отто фон Габсбург гостро виступав проти нацизму і насильного приєднання Австрії до нацистської Німеччини. Під час 2-ої Світової війни він був змушений емігрувати до США. Після війни Отто фон Габсбург повернувся до Німеччини і присвятив усе своє пізніше життя ідеї та справі об'єднання європейського континенту. Від 1973 по 2004 рік він очолював міжнародну організацію "Пан-Європа".

Отто фон Габсбург, – разом з іншим представником із династії Габсбургів -Вільгельмом або Василем Вишиваним, який був полковником Легіону Січових Стрільців і загинув 1950 р. в спецлагерях СССР, - має незабутні заслуги перед Україною: протягом усього свого життя він виступав за свободу і державне самовизначення України.

З відходом святої пам'яті Отто фон Габсбурга Україна й національно-визвольний рух України та інших посткомуністичних держав Європи зберігатимуть про цього Великого європейця ХХ століття й захисника державницьких прав України вдячну і вічну пам'ять.

Київ, 4 липня 2011 року Провід ОУНб

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua