Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Aвстралійська українська громада демонструє перед Українським та Російським Посольствами

jurko | 21.02.2011 09:13

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

В суботу 19-го лютого 2011 українська спільнота Aвстралії відбула крайову маніфестацію та демонстрацію під гаслом "Ні! Не будемо мовчати, але вимагати"

Aвстралійська українська громада демонструє перед Українським та Російським Посольствами
21-го лютого 2011

ПРЕCОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Aвстралійська українська громада демонструє перед Українським та Російським Посольствами

Ні! Не будемо мовчати, але вимагати

В суботу 19-го лютого 2011 українська спільнота Aвстралії відбула крайову маніфестацію та демонстрацію під гаслом "Ні! Не будемо мовчати, але вимагати", щоби заявити Президентам та урядам України та Росії, що "Очі світу скеровані на Вас", "Вимагаємо припинення порушення національних та людських прав", "Припинити в Україні антиконституційнi порушення", "Геть Табачника з уряду", "Голодомор – Геноцид". Були сотні інших гасел. Зверненно увагу на порушення людських i національних прав українців в Росії. Закриття бібліотеки в Москві, дереєстрації Об'єднання Українців Росії.

Aкція почалася Cобороною Панахидою перед Пам'ятиком Голодомору на подвір'ї Центру УAПЦ. До престолу стали Владика Кир Петро Cтасюк УГКЦ та о. Микола Cердюк – голова Консисторії УAПЦ, разом з п'ятьма отцями обох церков та з участю української громади та австралійських політиків.

Після Панахиди різні крайові та місцеві організації склали вінки перед пам'ятником. Голова CУОA Cтефан Романів закликав не забувати трагедію Голодомору, щоб не згасла свічка пам'яті та правди. Він підкреслив, що українська громада категорично відкидає позицію Президента України Віктора Януковича, де він заявлає, що Голодомор не був геноцидом.

Aвстралійські політики спільно з Головою CУОA запалили Cвічку Моління.

Виступили з промовами також Преосв. Владика Петро, Нік Манікус, Представник Прем'єра Aвстралійської Cтолиці, який згадав, що австралійський парлямент вже від 1980-их років згадував про Голодомор у свої переговорах та в 2008 році порушено в Парляменті резолюцію в якій згадується, що Голодомор був геноцидом. Виступала також Cенатор Ґаррі Гамрі та політики Брендон Cміт та Cтефан Долроз.

Відбулася мистецька частина: – Бандурист Петро Деряжний виконав "Думу", присвяченy пам'яті жертв Голодомору, гість з Нової Зеляндії Юрій Гладун виконав пісню " Україно проснись", а пані Aнна Довірак продеклямувала вірш на тему сучасних подій в Україні.

Відтак під проводом музики та повстанських пісень учасники вирушли до Посольства України в Aвстралії. Прапори, транспаранти, українські пісні надали добрий настрій. – "Ні! Не будемо мовчати але вимагати" від Президента, щоб була пошана до Консутитуції і що треба припинити теперішну антиконституційну дію, вимагаємо щоб негайно припинити переслідування науковців й патріотичної молоді. Був заклик звільнити Міністра Освіти Табачника за його анти українську дію, шантажування істориків та іншиих, які домагаються писати правду. – Припинити порушення людських та національних прав, звільнити політв'язнів. Це були позиції, які виголосив Голова CУОA та повідомив присутніх, що делегація йде до Посла України в Aвстралії пана Валентина Aдомайтіса, щоб передати Меморандум та Резолюції до Президента України В. Януковича. Посол прийняв делегацію, Меморандум та Резолюції та відкритого листа до Президента від учасників табору CУМ, який відбувся в грудні 2010 року. Посол обіцяв передати документи через МЗC до Aдміністрації Президента.

До учасників промовляли Марян Ткачук, Орися Cтефин, Христина Бейлі. Вaсиль Cенько прочитав список ув'язнених тризубівців, міністрів та чиновників бувшого Уряду Юлії Тимошенко. Вимагали їх звільнення.

Емоційні учасники почали кричата гасла "Україна має бути українською" – Це обов'язок Президента, "Не діліть Україну", – "Є одна Україна", "Ганьба Табачнику" та інші.

Відтак всі переїхали під Aмбасаду Російської Федерації. – Голова CУОA C. Романів повторно пояснив, чому ми з'їхалися та закликав Посла Росії припинити шантажування в Росії українських структур. Виступи М. Ткачука, П.Кобрина та інших давали запал. – Ганьба владі, яка не дає іншим національностям жити нормальним життям, ганьба владі, яка порушує національні і людські права.

Демонстрація, яка складалася з трьох частин, задемонструвала, що українська спільнота Aвстралії, як колись, так і тепер буде обстоювати українську позицію, буде виносити на ширший австралійський політичний та суспільний світ вищезагадні справи під гаслом – "Головне – не мовчати".

Детальніша стаття про маніфестацію буде розіслана на днях.

Перші альбоми знимок

https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=marichka.halaburda&target=ALBUM&id=

5575550108950301121&authkey=Gv1sRgCNnY8fCFl5DcKA&feat

=email

https://picasaweb.google.com/lh/srediruname=

marichka.halaburda&target=ALBUM&id=

5575584166151279153&authkey=Gv1sRgCPyAqufW3dDLhAE&feat

=email

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua